Suszarka do włosów Panasonic to produkt, który zaskakuje swoimi możliwościami. Urządzenie Panasonic EH-NA98 to coś znacznie więcej niż suszarka. Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę, wybierając nowy sprzęt do pielęgnacji włosów? Czym jest funkcja nanoe™ i Double Mineral Ions? Przy jej użyciu w domowym zaciszu możemy wykonać terapię nawilżającą skóry i włosów nawilżającą w domowym zaciszu po to by cieszyć się zdrowymi i dobrze nawilżonymi włosami oraz promienną i zdrową cerą.  

Przed jej zakupem warto  zastanowić się, jakie funkcje powinna mieć suszarka do włosów, aby sprostać naszym oczekiwaniom. W przypadku modelu Panasonic EH-NA98 zrobiono chyba wszystko, aby sprostać wymaganiom użytkowników. Uwielbiam wszelkie nowinki technologiczne tym bardziej się cieszę, że mam okazję ją testować. Testy te to sama przyjemność, bardziej zadbane włosy, mniej rozdwojonych końcówek i ogólnie dużo lepsza kondycja włosów. Niestety po ciąży i przy aktualnie kidy karpię piersią włosy zdecydowanie straciły swój blask i zaczeły mi wypadać garściami. Dziś z przyjemnością dzielę się zaletami i wadami. Bo jak sami wiecie nie ma urządzeń bez wad. Jak jest w tym przypadku?

Czym na tle innych urządzeń tego typu wyróżnia się suszarka do włosów Panasonic EH-NA98?

W urządzeniu tym zastosowano nowe technologie i dodatkowe funkcje. Podstawową i bardzo ważną  technologią zastosowana w tym modelu jest technologia nanoe™,  oraz nowa technologia Double Mineral Inos. Dzięki niej i nawilżającym cząsteczkom nanoe™ suszarka ta powala pielęgnować i nawilżać zarówno włosy jak i cerę podczas suszenia. Nie tak dawno nowością w suszarkach była jonizacja włosów, która ma korzystne działanie na ich kondycję, aktualnie  stała się standardem. Aktualnie zastępują ją nowe technologie wykorzystywane do pielęgnacji.

O krok dalej poszedł Panasonic, projektując suszarkę z trybami pielęgnacyjnymi do włosów, skóry głowy i skóry twarzy. Jako posiadaczka długich włosów, które w ostatnich tygodniach straciły nieco blasku i były w kiepskiej kondycji jestem naprawdę zaskoczona jej możliwościami. I choć początkowo podchodziłam do niej sceptycznie, zostałam miło zaskoczona. Dlaczego więc miałabym nie skorzystać i nie przekonać się na własnej skórze, To sformułowanie tu idealnie pasuje, bo o pielęgnacji skóry będzie mowa. Odkąd używam tego sprzętu pielęgnacyjnego, zapewniam włosom dodatkowe nawilżanie oraz pielęgnację skóry głowy oraz twarzy.

recenzja EH-NA98

Czym jest technologia nanoe™?

Szczerze, do niedawna  nie słyszałam o tej technologii aż do czasu, kiedy w moje ręce trafiła suszarka Panasonic. Technologia ta pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia w skórze jak i we włosach. Producent podaje, że technologiazapewnia ok 1000 razy więcej wilgotności niż podczas jonizacji. Na podobnej zasadzie działa tryb skóry twarzy. Podczas zabiegu na twarz cząsteczki nanoe nawilżają włosy wokół twarzy. Producent zaleca wykonać taki zabieg na koniec suszenia przez minutę. Żeby włączyć tą funkcję, trzeba ustawić temperaturę na „zerową” i włączyć nawiew. Po naciśnięciu przycisku tryb powinien się aktywować – lampka przy napisie „skin” powinna się świecić na żółto. Technologia naone zapewnia ochronę włosów przed przegrzaniem i nadmiernym wysuszeniem.

Jak działa technologia nanoe™?

„Technologia nanoe™ wytwarza mikroskopijne cząsteczkiwody, które przenikają w głąb włosa tym samym zapobiega jego przesuszaniu. A wszystko za sprawą umieszczonej we wnętrzu suszarki metalowej elektrodzie, która skupia wilgoć, a wysokie napięcie uwalnia nawilżające cząsteczki nanoe™, które podczas zabiegu suszenia i pielęgnacji wnikają w głąb włosa”.

Korzyści dla włosów z zastosowania technologii nanoe™?

 • Redukcja uszkodzeń włosów
 • Po zabiegach pielęgnacyjnych włosy nie puszą się i nie elektryzują
 • Zauważalna poprawa kondycji włosów, są one głęboko nawilżone, gładkie, lśniące i miękkie w dotyku. Trzeba nauczyć się odpowiedniej techniki suszenia włosa. Aby włosy były zdrowsze i bardziej lśniące powinniśmy je suszyć. Producent podaje, że korzystając z tego urządzenia możemy skutecznie walczyć z rozdwojonymi końcówkami.
 • Pielęgnacja w domowym zaciszu skóry głowy i twarzy, przydatne szczególnie teraz w czasie pandemii, kiedy salony fryzjerskie dłuższy czas były pozamykane.

Skuteczność cząsteczek nanoe™ oraz jonów Double Mineral* w walce z rozdwojonymi końcówkami została potwierdzona w testach. Każde użycie suszarki sprawia, że bogate w wilgoć cząsteczki przenikają do wnętrza włosów poprawiając ich kondycję i wygląd. Ta rewolucyjna metoda poprawia nawilżenie włosów i zmniejsza liczbę rozdwojonych końcówek o połowę.

* Uwzględniając liczbę nierozdwojonych końcówek po 10 cyklach. Testy przeprowadzono w instytucie ProDERM, Niemcy, 2018. Policzono nierozdwojone końcówki na 50 włosów. Obliczono na podstawie liczby rozdwojonych końcówek. 

4 tryby pracy suszarki Panasonic

Suszarka do włosów Panasonic EH-NA98 posiada aż 4 tryby pielęgnacji włosów i twarzy, które bardzo prosto się obsługuje. Dosłownie jednym przyciskiem.  Dwa z nich są przeznaczone do suszenia włosów, kolejne dwa znacznie rozszerzają funkcjonalność tej suszarki.

 • Pierwszy tryb to standardowe suszenie włosów. Tryb ten włącza się automatycznie po uruchomieniu suszarki. Pozwala na szybkie suszenie mokrych włosów – zwyczajnie jak zwykłą suszarką. teast suszarki panasonic EH-NA98
 • Drugi tryb, z którego najczęściej korzystałam to tryb naprzemiennej temperatur, który również służy do suszenia włosów. By go uruchomić należy nacisnąć czarny przycisk jeden raz. Najbezpieczniej dla naszych włosów jest ich suszenie wzdłuż łuski włosa, a następnie schładzanie ich zimnym powietrzem. W ten sposób suszy się włosy w salonach fryzjerskich. Dzięki stosowaniu naprzemiennej temperatury włosy są bardziej lśniące i gładkie. Po włączeniu tego trybu lampka kontrolna świeci się na zmianę na czerwono i niebiesko.najlepsza suszarka panasonic
 • Trzeci tryb to tryb scalp, służy on do pielęgnacji skóry głowy. Program ten włączamy naciskając przycisk trzy razy. Po włączeniu lampka przy napisie „scalp” zaświeci się na zielono. Używając tego trybu delikatnie osuszamy skórę głowy ciepłym powietrzem (ok. 50 stopni Celsjusza). Działa też tu nowoczesna technologia nanoe, która dodatkowo nawilża skórę. Suszarka posiada specjalny czujnik, dzięki któremu dopasowuje odpowiednią temperaturę do programu pielęgnacji skóry głowy i skóry twarzy. Panasonic EH-NA98 – specyfikacja i parametry techniczne
 • Ostatni czwarty tryb działa z ustawieniem prędkości i pozwala na wykonanie zabiegu pielęgnacji cery.

Panasonic EH-NA98 – specyfikacja i parametry techniczne

Urządzenie  EH-NA98 posiada wiele ułatwień a korzystanie z niego jest maksymalnie wygodne.

 • Składana rączka ułatwia przechowywanie urządzenia i jego transport podczas podróży. składana rączka w suszarce Panasonic EH-NA98
 • Filtr z tyłu został wykonany z materiału odpornego na zanieczyszczenia, Jego konstrukcja sprawia, że bardzo łatwo się go czyści, wystarczy tylko przetrzeć go chusteczką. Panasonic EH-NA98
 • Urządzenie posiada pętelkę, dzięki czemu bez problemu można powiesić w łazience na haczyku.Panasonic EH-NA98
 • Długi kabel zasilający, dla mnie zdecydowanie na plus.
 • Wygodny suwak pozwala szybko zmienić stopień nawiewu powietrza czy tryb pracy.

Parametry techniczne suszarki do włosów Panasonic EH-NA98

 • Tryb szybkiego suszenia, 3 prędkości nawiewu i 4 tryby temperatury,
 • Wymiary korpusu (szer. x wys. x głęb.): 90 x 226 x 210 mm
 • Waga: ok. 500 g
 • Moc: 1800W

Suszarka z funkcją naone i Double Mineral Ions– czy warto?

Po dość intensywnych testach uważam, że warto mieć ten sprzęt. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu, mogę zadbać o wygląd i kondycję włosów w domowym zaciszu.  Jedno jest pewne nie jest to zwykłą suszarka! Połączenie technologii nanoe™ i Double Mineral* pozwala skutecznie zredukować widoczne uszkodzenia włosów oraz przywrócić im zdrowy i piękny wygląd. Dodatkowo terapia cząsteczkami nanoe™ poprawia nawilżenie włosów, skóry twarzy oraz skóry głowy. Suszarka z funkcją naone i Double Mineral Inos – czy warto?

Używając suszarki Panasonic z technologią nanoe™, zapewniam włosom odpowiedni poziom nawilżenia, nadając im blask, gładkość i zdrowy wygląd. Oprócz, technologii nanoe™ i Double Mineral* suszarka posiada regulacja temperatury powietrza. Podczas układania fryzury przydatna okazuje się możliwość ustawienia prędkości oraz siły nawiewu. Mocnym strumieniem powietrza można wysuszyć długie włosy w kilka minut zaś do wykończenia fryzury poleca się natomiast delikatny, wolny nawiew.

Używając suszarki Panasonic z technologią nanoe™, zapewniam im odpowiedni poziom nawilżenia, nadając im blask, gładkość i zdrowy wygląd. Oprócz, technologii nanoe™ i Double Mineral*  suszarka posiada regulacja temperatury powietrza. Podczas układania fryzury przydatna okazuje się możliwość ustawienia prędkości oraz siły nawiewu. Mocnym strumieniem powietrza można wysuszyć długie włosy w kilka minut zaś do wykończenia fryzury poleca się natomiast delikatny, wolny nawiew.

Zalety: Na pierwszy rzut oka suszarka jakich wiele dostępnych na rynku, jednak jej innowacyjne funkcje sprawiają, że jest to produkt klasy premium. Wysuszenie długich i podatnych na skręt włosów zajmuje dosłownie kilka minut. Po wysuszeniu moje włosy błyszczą i ładnie się układają. Zdecydowanie mniej się puszą.  Wreszcie znalazłam urządzenie, które  dba o kondycję moich włosów i skóry. Ta suszarka to rewolucja w pielęgnacji włosów. Odkąd pamiętam suszenie moich włosów męczyło mnie z powodu ich plątania i puszenia. Teraz absolutnie nie mam z tym problemu. Najlepszym dowodem na to jest to, że moje włosy są w dużo lepszej kondycji.

jaką suszarkę wybrać

Jest jeszcze jeden plus używania suszarki. Wydawało mi się, że z niemowlakiem w domu ciężko będzie wygospodarować czas na pielęgnację, okazuje się, że na spokojnie mogę wysuszyć włosy zrobić zabieg na twarz, a moje dziecię z najlepsze śpi. Jak tylko usłyszy dźwięk suszarki migiem zasypia a ja mogę w spokoju oddać się zabiegom pielęgnacyjnym. Chyba wszyscy rodzice wiedzą, ze dźwięk suszarki należy do grupy dźwięków określanych mianem białego szumu. Dźwięki te mają zbawienny wpływ na noworodki i niemowlaki. Pozwalają się im się wyciszyć i uspokoić. U nas działa.

najlepsza suszarka premium

Wady: W przypadku tego urzadzenia tak naprawdę jedyną wadą może być cena urządzenia. To nie jest tani gadżet. Jednak za ceną idzie świetna jakość i naprawdę odczuwalna różnica w pielęgnacji. U mnie ten sprzęt zdaje egzamin, choć jej cena mogłaby być niższa. Ale coś za coś! Za cenę około 900 zł w promocji otrzymujemy urządzenie do pielęgnacji z najnowocześniejszą technologią, które z pewnością będzie służyło długie lata. Warto zaznaczyć, że tak zaawansowany technologicznie sprzęt właściwie używany nie uszkodzi struktury włosa a wręcz go pielęgnuje. Korzystając z niego mam pewność, że włosy nie ulegną zniszczeniu czy przesuszeniu. Zapewnia to między innymi wbudowany czujnik, który dostosowuje odpowiednią temperaturę suszenia do otoczenia i stanu włosów. Czujnik temperatury otoczenia pozwala na dostosowanie nadmuchu tak, aby zapewnić odpowiednią temperaturę suszenia o każdej porze roku.

 Panasonic EH-NA98

Podsumowując: suszarka jest wygodna w użytkowaniu. Przydatnym rozwiązaniem w tym modelu jest składana rączka, która umożliwia zabieranie jej w podróż.  W zestawie znajduje się końcówka, które ułatwia stylizację fryzur. Do zestawu dołączono okrągłą szczotkę i satynowy worek, który jest bardzo przydatny podczas podróży. Suszarka to urządzenie, po które sięgamy przynajmniej kilka razy w tygodniu. Mając do wyboru  kilka trybów pracy każdy użytkownik może dobrać tryb pracy do swoich potrzeb!

czy warto kupić suszarkę do włosów Panasonic EH-NA98

Suszarka z funkcją naone i Double Mineral Inos –

Marce Panasonic i modelowi EH-NA98 zaufał również Maciej Maniewski, profesjonalista w dziedzinie stylizacji włosów, który, na co dzień korzysta z tego sprzętu. Na filmiku możecie zobaczyć, co sądzi o tym gadżecie (zobaczcie tu). Może z okazji zbliżającego się dnia kobiet i mężczyzn warto pomyśleć o prezencie dla partnera, partnerki? U mnie zdała egzamin na szóstkę. Nie wiem czy Wy też, że ale ja obiety  lubię ułatwiać sobie  życie!

Jak dbacie o swoje włosy, na co dzień? Macie swoje sprawdzone sposoby, by przywrócić im blask i zregenerować po zimie?

 

 

4 thoughts on “Suszarka do włosów Panasonic EH-NA98: test i opinia”

 1. Cena faktycznie jest zaporowa, ale od jakiegoś czasu wychodzę z założenia, że na rzeczach codziennego użytku nie warto oszczędzać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *