Stwórz wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka wspólnie z maluchem! Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Wiele mam i tatusiów już teraz zastanawia się, jaki prezent sprawi najwięcej radości ich pociechom. Stosy zabawek piętrzą się już na szafkach w pokoju dziecięcym, półki uginają się pod książkami, a kolorowe ubrania nie mieszczą się w szafie? To codzienność, z którą zmaga się większość rodziców. Bardzo trudno jest wymyślić kolejny prezent, który zaskoczy malucha, a także sprawi mu dużo frajdy i zajmie czas. Podpowiadamy, jak wspólnie z dzieckiem stworzyć niepowtarzalny upominek z okazji jego święta.

Ewolucja fotografii na przestrzeni lat i nowe możliwości

W ostatnich dekadach technologia fotograficzna ewoluowała w spektakularny sposób. Dzisiejszy 30-latek doskonale pamięta czasy aparatów na klisze, gdzie z góry określona ilość klatek i wysoki koszt wywołania wymuszały znaczne ograniczenia w pstrykaniu pamiątkowych zdjęć. Dodatkowym utrudnieniem był brak podglądu zrobionej fotografii, przez co nigdy nie było wiadomo, czy wymarzone ujęcie okaże się rewelacją czy klapą. Jeszcze kilkanaście lat temu na rynku aparatów fotograficznych furorę robiły tzw. cyfrówki, dzięki którym mogliśmy uwiecznić każdą chwilę nieograniczoną ilość razy w wielu ujęciach, a także sprawdzić na bieżąco, czy zdjęcie wyszło. Obecnie zdjęcia robimy praktycznie wszędzie i wszystkiemu – dzięki aparatom pracującym w wysokiej rozdzielczości wbudowanym w nowoczesne smartfony. Nasze dzieci uwiecznione są na setkach fotografii z niemal każdego dnia życia, a podczas ważniejszych świąt czy uroczystości wykonujemy wręcz całe sesje zdjęciowe. Dzięki tym wszystkim ujęciom możemy wraz z pociechą stworzyć niepowtarzalny upominek z okazji Dnia Dziecka, który ucieszy go teraz, i do którego będzie chętnie wracał już jako dorosła osoba.

Pamiętnik w formie fotoksiążki – wspomnienia na długie lata

Pamiętnik w formie fotoksiążki – wspomnienia na długie lata

Większość maluchów lubi oglądać zdjęcia, na których jest w stanie rozpoznać różne osoby. Już od najmłodszych lat pokazuje paluszkiem mamę, tatę i rodzeństwo, z czasem rozróżniając także ciocie, wujków i inne osoby. Bardzo atrakcyjnym prezentem dla 2-3 latka będzie stworzona specjalnie dla niego fotoksiążka, w której zamieścimy fotografie znanych mu osób, ukochanych zwierzątek lub zabawek. Malec z ciekawością będzie przerzucał kolejne strony w poszukiwaniu ukochanej babci, pieska z podwórka czy też maskotki, bez której nie potrafi zasnąć. Sztywne strony z zaokrąglonymi rogami połączone spiralnym bindowaniem są całkowicie bezpieczne dla delikatnych rączek i wytrzymałe, dzięki czemu przetrwają długie lata.

Fotoksiążka w standardowym, dorosłym formacie będzie także atrakcyjnym podarunkiem dla starszego dziecka. Kilkulatek może już wspólnie z mamą wybrać, które zdjęcia chce umieścić w swojej własnoręcznie wykonanej książce – i z pewnością będzie dumny ze swoich wyborów, gdy w Dzień Dziecka rozpakuje ją z ozdobnego papieru. W końcu nie każdy może się pochwalić takim dziełem – co więcej, żadne inne dziecko nie będzie miało takiej samej książki! Fotoksiążka to wspaniały pomysł na wyjątkowy upominek dla każdego malucha.

Spersonalizowane puzzle – genialna forma wspólnej zabawy

Dzieci uwielbiają układać puzzle. Dla najmłodszych przeznaczone są te z kilkoma dużymi elementami, łatwe do uchwycenia małymi rączkami i z wyraźnymi obrazkami. Starszaki mogą już próbować swoich sił przy kilkudziesięciu lub nawet stu kawałkach z bardziej skomplikowanymi motywami. Rewelacyjnym pomysłem na Dzień Dziecka jest wybranie się wspólnie z maluchem na wycieczkę np. do ZOO, z której przywieziemy pamiątkowe fotografie – a następnie podarowanie mu wspomnienia z tego radosnego dnia w formie puzzli. Pociecha chętnie będzie łączyć elementy układanki, w której samo jest głównym bohaterem, i z pewnością  sprawi to mnóstwo frajdy całej rodzinie.

Spersonalizowane puzzle – genialna forma wspólnej zabawy

Gra memory – inna niż wszystkie

Każdy z nas w dzieciństwie grał w memory. Odwracanie kart i szukanie ich kopii to doskonałe ćwiczenie pamięci i świetna zabawa, do której warto zachęcać każdego malca. Z okazji Dnia Dziecka możemy stworzyć wraz z pociechą wyjątkową grę Foto-Memo, niedostępną w sklepach, po które chętnie sięgnie cała rodzina. Najpierw powinniśmy wybrać właściwą ilość fotografii, które będą odkrywane i odnajdywane podczas gry. Niech dziecko samo zdecyduje, czy mają być to zdjęcia członków rodziny, zwierzątek z gospodarstwa dziadków czy ulubionych zabawek. To jego czas i jego gra! Nam pozostanie jedynie zamówić projekt, a w Dzień Dziecka podarować malcowi mnóstwo zabawy i radości w postaci wyjątkowej gry.

Gra memory ze zdjęciem dzieci

Lubicie dawać, dostawać foto prezenty na wyjątkowe okazje?

18 thoughts on “Stwórz wyjątkowy prezent z okazji Dnia Dziecka wspólnie z maluchem”

  1. Uwielbiam fotogadżety, wykonałam już kilka fotoksiążek właśnie w prezencie i to zawsze był dobry pomysł. Ale na grę w memory nie wpadłam, a to przecież świetna opcja! Muszę o tym pamiętać 🙂

  2. Wspaniałe pomysły. Mam już kilka fotoksiążek ,, puzzle u mnie jakoś rzadko cieszą sie zainteresowaniem, bardziej klocki.
    Fotoksiążka to świetna pamiątka na lata 👍

  3. Fotoksiążki są świetnym pomysłem na wiele okazji, sami mamy takich kilka. Puzzle i memory też wyglądają super. Jak dobrze, że mamy możliwość uwieczniania niemal każdego dnia na zdjęciach, by zachować te chwile w pamięci 🙂

  4. Bardzo lubię takie prezenty. Fotoksiążkę zrobiłam starszemu synowi na 3 urodziny. A memorki planuję zamówić, bo młodszy jest fanem tej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *