Sea Park Sarbsk to było kolejne miejsce na mapie naszych wakacyjnych podróży z dziećmi do odchaczenia. W tym roku nam się udało dotrzeć na miejsce, dzięki krótkiemu wypadowi na  sam koniec wakacji do Łeby.  W poszukiwaniu atrakcji dla dzieci, będąc w okolicach Łeby, wybraliśmy się do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park Sarbsk. Szukaliśmy miejsc atrakcyjnych zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Jaś kiedyś miał okazję oglądać pokaz z fokami na Helu i był zachwycony. Postanowiliśmy mu więc zrobić jeszcze większą niespodziankę.

Czy warto było wybrać się tu z dzieciakami? Nam się naprawdę bardzo spodobało to miejsce. Z pewnością nikt z nas nie był znudzony.  Jestem przekonana, że Wam kiedy już odbędziecie tą podróż z nami do końca też się spodoba. Teraz zapraszam do dalszej części wpisu, w której przeczytacie o atrakcjach dla małych i dużych na terenie parku.

SeaPark Sarbsk - Największe fokarium w Polsce! Czy warto się wybrać?

Atrakcje w Sea Parku dla małych i dużych

SeaPark Sarbsk - Największe fokarium w Polsce!Atrakcje dla małych i dużych

Sea Park to pierwszy w Polsce park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów na terenie Pomorza. Znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Łeby w miejscowości Sarbsk.

Ogromne fokarium

 To jedyne w Polsce fokarium gdzie można zobaczyć foki szare oraz foki pospolite, ale również niezwykle inteligentne uchatki kalifornijskie, które normalnie zamieszkują zachodnie wybrzeże Ameryki Północnej. Jak do tej pory foki widzieliśmy tylko na Helu kilka lat temu i ostatnio kilka dni temu w Zoo Safari Borysew. Jasiek był oczarowany. Jednak to pokazy w Sea Parku chyba zrobiły zarówno na nim, jak i na nas największe wrażenie.

Sea park pokaz fok szarych oraz fok pospolitych

Karmienie fok to chyba największa atrakcja dla małych i dużych. O wyznaczonych godzinach odbywa się ich karmienie z pokazem umiejętności. Mieliśmy okazje oglądać dwa pokazy z fokami w roli głównej, jedna z nich nawet uraczyła mnie soczystym całusem.

Foakrium w Sarbsku pokaz z fokami

Kto całował się kiedyś z foką?

Z tego, co zauważyłam pokazy te, cieszą się ogromną popularnością, przed wejściem na pokaz ustawiają się spore kolejki. My na pierwszy pokaz załapaliśmy się w pierwszej turze kiedy było jeszcze bardzo mało zwiedzających. Z każdą godziną było już ciaśniej. Warto pamiętać, że bramki wejściowe zamykane są o pełnej godzinie i nie ma możliwości wejścia na widownię po rozpoczęciu pokazu. Ze względów bezpieczeństwa.

Sea Park Sarbsk z dziećmi
Foki szare oraz foki pospolite w Sea Park w Sarbsku

Cały pokaz trwa około 30-40 minut w zależności od tego jak współpracują foki. Podczas jego trwania foki prezentują swoje umiejętności takie jak zabawy z piłką, skoki w wodzie, skoki przez obręcze, taniec z piłką i śpiew. Foki wprawiają w zachwyt nie tylko dzieci, ale również i dorosłych.

Atrakcje na terenie Sea Parku specjalnie dla dzieci

Place zabaw, park linowy, park trampolin, seans z Błękitkiem czy przejazd pirackim pociągiem to jedne z główniejszych atrakcji dla najmłodszych uczestników wycieczki.

 

Sea Park Sarbsk park linowy dla dzieci
Mini park linowy w Sea Parku

Fokarium w Sarbsku plac zabaw

Place zabaw w Sea Park Sarbsk
A co mamie też sie coś należy

Specjalnie dla dzieci przygotowano również multimedialny show z małym wielorybem, Błękitkiem. Choć ja czy to na placu zabaw, czy na przedstawieniu z niesamowitym Błękitkiem bawiłam się bardzo dobrze. Podczas podwodnego i interaktywnego spektaklu Błękitek opowiada widowni różne ciekawostki o przyrodzie, oceanach, a nawet wywołuje po imieniu osoby z widowni, i zadaje pytanie, co dla dzieci było ogromnym zaskoczeniem.

Sarbsk Sea Park

Rodzinnie w Sea Parku

Piracki pociąg dla najmłodszych

Ogromną popularnością cieszył się również piracki pociąg dla maluchów, choć trzeba było chwilkę odstać w kolejce do niego. Jednak mając do dyspozycji parę godzin przeznaczonych na zwiedzanie parku, wszytko udało się pogodzić i każdy wyszedł zadowolony.

Jejku jak to dobrze mieć małe dziecko i poczuć się dzieckiem. Tak jak napisałam, z tego, co zauważyłam place zabaw, park trampolin i park zręcznościowo-linowy, oraz małpi gaj  cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci.

Park miniatur w Sea Parku

Park miniatur Latarni morskich
Park miniatur Latarni morskich w Sea Parku

Znajduje się tu park miniatur latarni morskich. Jak sami pewnie wiecie, latarnie morskie są jedną z największych atrakcji turystycznych na polskim wybrzeżu. Sama mając możliwość wejść na którąś z nich, zawsze to robię. Są też zapaleni turyści, którzy przemierzają całe wybrzeże, aby odwiedzić każdą po kolei. Dlatego atrakcja w postaci miniatur „Latarni Morskich polskiego wybrzeża” bardzo się nam spodobała.

Park miniatur Latarni morskich w Sea Parku

edf

Osoby, które się interesują tym tematem, mają możliwość zobaczenia ich wszystkich w jednym miejscu. Więc to kolejna atrakcja dla małych i dużych, dla której warto wybrać się do w Sea Parku, by przespacerować się po parku miniatur. To naprawdę świetne miejsce i atrakcja dla dzieci. Podczas takiej wycieczki maluchy mogą się sporo nauczyć. Jasiek np. od tych wakacji wie która latarnia morska jest największa a która najmniejsza. Dla przypomnienia najwyższa latarnia morska znajduje się w Świnoujściu i ma (64,8 m), a najniższa, która ma zaledwie (13,5 m) znajduje się w Jastarni.

Ogromne wrażenie zrobiło na nas to, z jaką dbałością o szczegóły zostały one odtworzone. Wszystkie latarnie morskie od najmniejszej po największą zostały odwzorowane są z niezwykłą dbałością o szczegóły.

Wrak statku odwrócony do góry

W Sea Parku podobnie jak w rzeczywistości statek spoczywa odwrócony jest do góry dnem. Przez chwilę czułam się w nim jak w domu do góry nogami.  Wizyta na wraku statku to ogromna atrakcja dla maluchów. Ten statek to replika szwedzkiego galeonu Solen, który brał udział w bitwie pod Oliwą.

Wrak statku odwrócony do góry

Woliera z ptakami

 

I to kolejne miejsce, z którego ciężko było nam wyciągnąć naszych chłopców. Zarówno Jaś, jak i Piotrek, zaglądali tam kilka razy.

Park Makiet

Na terenie parku znajdują się makiety zwierząt morskich, które na pewno warto zobaczyć będąc na miejscu. W sumie nie możliwie jest je przegapić. Niektóre są tak ogromne że widać je z daleka. W oceanarium zachęcam do obejżenia prehistorycznych stworów morskich (pamiętajcie o okularach 3D). Cała kolekcja liczy blisko 20 gatunków zwierząt. Przy każdej makiecie znajduje się tablica informacyjna i krótki opis. Wszystko eksponaty wykonane są w naturalnych rozmiarach. Dzięki czemu możemy poznać ich ogromne rozmiary.

makiety zwierząt morskich w Sarbsku
Park makiet zwierząt morskich w Sarbsku

SeaPark Sarbsk – Największe fokarium w Polsce! Czy warto się wybrać?

Czy warto tu przyjechać z dziećmi? Jak dla mnie była to niesamowita atrakcja. A dużą zaletą tego miejsca jest przede wszystkim możliwość uczestniczenia w pokazach ze zwierzętami. To bardzo podoba się zarówno dzieciakom, jak i dorosłym. Fokarium — Oceanarium – Sea Park Sarbsk — to pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce. Znajduje się tu basen z fokami z Ameryki Południowej o czym już Wam wspomninałam.

Sea Park Sarbsk - Największe fokarium w Polsce! Czy warto się wybrać?

Podsumowując nasz pobyt w tym miejscu, spędziliśmy tu około 5 godzin, w ciągu tego czasu obejrzeliśmy też pokaz z uchatkami oraz pokaz z fokami. Większość czasu spędziliśmy oczywiście na zwiedzaniu, zabawie na placu zabaw. Warto pamiętać o zabraniu mapki z kasy, my niestety przeoczyliśmy dwie atrakcje. W wyznaczonym miejscu na terenie parku znajduje kompleks punktów gastronomicznych.

Fokarium w Sarbsku

Ceny biletów:
Za osobę dorosłą koszt pobytu w parku wynosił 59 PLN, dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia (a także emeryci i renciści) zapłacą 49 PLN, natomiast małe dzieci do 4 roku życia do parku wchodzą za 1 zł. W cenę biletu wliczone są prawie wszystkie atrakcje dostępne na terenie parku, Ceny biletów nie obejmuje wstępu do kina 5D, co ostatecznie sobie odpuściliśmy. Po szczegółowe informacje o parku zapraszam na stronę parku-klik.

Mapka atrakcji w Sea Parku w Sarbsku
Mapa Sea Parku w Sarbsku

Zapraszam serdecznie do zakładki na naszym blogu „podróże małe i duże”  gdzie przeczytacie o naszych innych podróżach z dzieckiem.

22 thoughts on “SeaPark Sarbsk – Największe fokarium w Polsce! Czy warto się wybrać?”

  1. Byłam w Łebie jakoś 4-5 lat temu, nie wiem, czy wówczas był już ten park, chyba nie, ale może nie zwróciłam uwagi, bo jeszcze nie byłam mamą, więc szukałam innych atrakcji. Za to myślę, że to obowiązkowy punkt wakacji, gdy jedzie się nad morze z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *