Dziś jako główna atrakcja dla dzieci na blogu, odsłona nowej serii Puzzli Układam i opowiadam od Kapitana Nauki. Puzzle dla 2-3 latków – Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka to seria, w której znajdziemy takie puzzle jak: Pory Roku, Pojazdy, Łódeczki i Strażacy. Dziś pokażemy Wam 3 z nich. U nas zabawa od jakiegoś czasu dzięki nim jest znakomita. Doskonale sprawdzają się w te jesienne pochmurne dni, a dodatkowo rozwijają Jasia wszechstronnie. Cała seria układam i opowiadam, ma w sobie coś magicznego, bo tak naprawdę nie wystarczy ich tylko ułożyć i tyle, ale dosłownie godzinami można snuć opowiadania dotyczące obrazków na nich.

Czy przedział 2-3-latka dla tych puzzli jest dobrze dostosowany?

Dla dzieci, które już miały styczność z innymi puzzlami, jak dla mnie jest idealny. U nas nasz 3-latek, po kilkukrotnym ułożeniu każdego zestawu był już nawet odrobinę znudzony. Jest oczywiście na to rada, puzzle, lądują na kilka dni do magicznej skrzyni, by za jakiś czas pokazać mu się na nowo. I zabawa zaczyna się od nowa. A malowanki w zestawach dodatkowo uatrakcyjniały nam tę zabawę. Doskonale bawimy się np.: utrwalając cyfry, poznając po kolei pory roku i snując na ich temat przeróżne opowiadania, oraz układając swój własny tor do jazdy autkami.

Puzzle dla 2-3 latków – Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka

Na pytanie, czy te puzzle nie są za trudne dla 2 latka?, ze swoich obserwacji śmiało mogę powiedzieć, że zdecydowanie nie. Są to dosyć proste puzzle do układania, ale to jest ich duża zaleta. Wszystko zależy od dziecka i jego zainteresowań i predyspozycji. Choć mogę powiedzieć, że dzieciom, którym układanie puzzli sprawiało trudność poprzez swoją grafikę i wykonanie oraz to, że są dosyć proste do ułożenia, przez co mogą zachęcić do takiej zabawy.

Puzzle dla 2-3 latków – Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka

Cała seria Puzzli Układam i opowiadam, jest idealna dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z układaniem. Nie mają zbyt wielu elementów, każdy zestaw składa się z 9 puzzli, w niektórych zestawach tak jak np. Pory Roku, Pojazdy lub Łódeczki dodatkową atrakcją dla malucha jest duża malowanka podłogowa. Pamiętajmy o tym, że jeżeli nie chcemy na wstępnie zniechęcić dziecka do zabawki lub danej czynności to nie może ona być dla niego zbyt trudna. Ma ona bawić, dawać satysfakcję i rozwijać, a nie stresować. Stopień trudności układania dla 2-3-latka uważam za umiarkowany. Nasz rezolutny 3-latek siada i układa je samodzielnie.

IMG_3967

IMG_3954

IMG_3948

Cała seria puzzli od Kapitana Nauki to śliczne układanka zaprojektowana z myślą o najmłodszych użytkownikach. To duże i trwałe, elementy z łatwością dopasuje do siebie nawet dwu-trzy latek. Układanie tak kolorowych puzzli sprawi dzieciom wiele radości. U nas zdecydowanie największym powodzeniem cieszyły się pory roku i pojazdy. Bardzo fajny element edukacyjny mają też puzzle Łódeczki, dzięki którym przedszkolak może poznawać i utrwalać cyfry według kolejności. Puzzle są zapakowane w sztywne kolorowe katoniki-walizeczki. Jak dla mnie całość prezentuje się doskonale. A korowanki sa dopełnieniem wszystkiego. Dla nas na plus na pewno. Układanie puzzli wspiera rozwój motoryki małej u dzieci, o którym kiedyś pisałam tu (klik). Niezwykle istotnej w pierwszych latach w przedszkolu i potem w szkole.

Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka-Pojazdy

IMG_3912

IMG_3910

IMG_3909

IMG_3913

IMG_3915

IMG_3917

Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka-Łódeczki

Puzzle dla 2-3 latków – Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka

IMG_3930

IMG_3931

IMG_3934

Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka-Pory Roku

IMG_3919

IMG_3921

IMG_3922

IMG_3923

IMG_3925

IMG_3926

IMG_3940

IMG_3953

Puzzle dla 2-3 latków – Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka

Zapraszam róznież do zapoznania się z wpisem dotyczacym Puzzlli Mieszkańcy drzewa tu  (klik).

Puzzle oraz inne pomoce do zabawy i nauki możecie zamawiać tu (klik).

15 thoughts on “Puzzle dla 2-3 latków – Seria układam i opowiadam Kapitan Nauka”

    1. Auta, łódki samoloty duży wybór dla chłopaków. Pory roku na szczęście uniwersalne.Moje córy już chyba za duże, ale na gwiazdkę dla dzieci w rodzinie fajny i nie drogi prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *