Psy i koty zawsze były obecne w moim dzieciństwie.  Jako dziecko wychowywałam się w ich towarzystwie, a po podwórku zawsze kręciło się co najmniej kilka kotów i 2 pasy. Z czasem pies został jeden, jednak koty wciąż gdzieś były. Potem kiedy opuściłam rodzinny dom, założyłam własna rodzinę, pojawił się mój starszy syn i zaczęły się choroby oraz alergie nie chciałam ryzykować. Przeczekaliśmy najgorszy czas i kiedy po kilku latach zaczęliśmy rozmawiać o czworonożnym przyjacielu.  Kacper jednak nie zdał egzaminu z opieki nad zwierzakiem który mu zafundowaliśmy i ostatecznie zrezygnowaliśmy z powiększania rodziny o czworonoga.

Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischett + KONKURS

Jednak po przeczytaniu wspólnie z młodszym synkiem książki pt. „Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischetti powoli zmieniam zdanie.  Widząc, jak mój młodszy syn cieszy się na widok psa, garnie się do niego, kiedy jedziemy na wieś do mojej mamy, lub na camping nad jezioro coraz częściej takie myśli wracają. I kto wie, co przyniesie los? Wiem, że zwierzak w rodzinie to obowiązki, ale nie tylko obowiązki, To co może zaoferować nam czworonożny przyjaciel, zrozumie osoba, która kocha zwierzęta. Myśli o posiadaniu zwierzaka i prośby dzieci robią swoje, więc może za jakiś czas powitamy nowego członka rodziny. Mogłabym tak pisać i pisać w nieskończoność, jednak musimy wrócić do książki, bo to jej poświęcony jest dzisiejszy wpis. A więc….

Maj 2017 premiera książki „Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischetti

Kilka dni temu miała miejsce premiera książki „Psy i koty pod lupą naukowców”. Książka od samego początku mnie zainteresowała i wiedziałam, że muszę ją zamówić. Autorem książki jest Antonio Fischetti, który jest badaczem i wykładowcą w dziedzinie fizyki. Jednak jego życie zawsze związane było ze zwierzętami, a ich los nie pozostawał mu obojętny. Od dziecka był zafascynowany zwierzakami i ich życiem. Stworzył również program telewizyjny o zachowaniach psów i kotów. A także wydał książki o życiu społecznym zwierząt i życiu owadów oraz teraz książkę o psach i kotach, której  recenzję możecie przeczytać poniżej.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich poświęcona jest psom. Wyjaśnia, dlaczego np. pies merda ogonem, czym jest psi nos i kiedy poznać po nosie, że zwierzak jest chory?, oraz dlaczego spacery z psem są dla zwierzaka tak ważne? To tylko kilka przykładów pytań, na które odpowiedź znajdziemy w tej publikacji. Czytelnik dowiaduje się bardzo wiele ciekawych wiadomości dotyczącej psów i kotów. Drugą część książki zdominowały koty. Przeczytamy o ich zwyczajach, tworzeniu ras, o tym, dlaczego kot mruczy?, Przeczytasz o tym, po co kotu wąsy?, „oraz czy to prawda, że kot zawsze spada na cztery łapy?” Jak myślicie prawda, czy nie? Wszystko to zostało napisane oraz przedstawione w zrozumiały dla dziecka sposób. Książka została wzbogacona przyjemnymi dla oka i ciekawymi ilustracjami Sebastiena Mourraina. Jeżeli masz dziecko, które chce poznać sekrety z życia zwierząt, koniecznie musi przeczytać tę niesamowicie ciekawą książkę.

Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischett + KONKURS (3)

Dla kogo książka „Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischetti” ?

Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischetti, to ksiażka nie tylko dla dzieci. Napisana bardzo zrozumiałym językiem, dzięki czemu zachęca małego czytelnika do poszerzania swojej wiedzy o swoim czworonożnym przyjacielu. Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego świata, potrafią zadawać bardzo dużo pytań o zwierzęta ich pochodzenie i inne rzeczy, nad którymi dorosły musi się też poważnie zastanowić. Z przyjemnością przeczytałam ją z moim 4-letnim synkiem, który słuchał jak zaczarowany, i wciąż pytał o coś nowego.  „Mamo a dlaczego pies ma sierść?, Mamuś a czemu pies szczeka?”, a moje spokojne tłumaczenia, Jasiu to jest jego próba komunikacji się z nami i z innymi zwierzętami, oraz to, że psy między sobą w ten sposób rozmawiają, zaspokoiły jego ciekawość. Myślę, że to całkiem rozsądne pytania, jak na przedszkolaka. „Mamuś a będziemy mieli kiedyś pieska?” tylko na to pytanie nie umiałam mu jeszcze odpowiedzieć.

Źródło zdjęcia: http://psipark.pl/cytaty-o-psach/
Źródło zdjęcia: http://psipark.pl/cytaty-o-psach/

Dziecko inaczej niż dorosły postrzega otaczający je świat, jest w stanie dostrzec więcej niż dorosły. Stąd też rodzą się pytania, na które często rodzice nie umieją odpowiedzieć. Dziecko mające pasa lub kota, po tej lekturze jeszcze bardziej zrozumie swojego pupila. Pozna też proste sposoby na przyjemne uczenie psa różnych sztuczek oraz zrozumie pewne zachowania zwierzaka. A dziecko, które dopiero czeka na przyjaciela w postaci psa lub kota będzie bardziej świadome jego potrzeb, obowiązków, jakie za sobą niesie posiadanie czworonoga. Nauczy się również szacunku do zwierząt oraz poprawnego ich traktowania.

Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischett + KONKURS (3)

„Psy i koty pod lupą naukowców” książka ta została wydana z okazji wystawy Psy & Koty otwartej w paryskim muzeum Cite des Scientces. Powstała przy współpracy z Wyższą Szkołą nauk Weterynarii w Alfort, Frankofońskim Towarzystwem Kynologicznym, schroniskiem Ava oraz państwową Akademia. Napisana dowcipnym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych czytelników, nienudna a wręcz przeciwnie, bardzo wciągająca lektura. Moje dziecko pierwszego dnia nie chciało przestać jej czytać. Dopiero tłumaczenia i obietnica, że skończymy ją, następnego dnia podziałały. Książka „Psy i koty pod lupa naukowców”, przeznaczona jest dla młodych czytelników, ale warto by rodzic również zapoznał się z tą lekturą. Docelowo jej odbiorcami powinny być dzieci mające psa, kota lub marzący o jego posiadaniu, warto by zapoznały się z tą książką. A na pytania o zwierzaki np. „dlaczego kot spada na cztery łapy?” lub „czemu pies merda ogonem?”, na pewno znajdziecie odpowiedź w tej książce.

A teraz pora na niespodziankę i konkurs

Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischett + KONKURS

Od kilku dni trwa konkurs, w którym do wygrania są między innymi te książki. Jeśli chcesz mieć szansę na swój własny egzemplarz, zapraszam po szczegóły niżej. Może to być fantastyczny prezent na zbliżający się „Dzień Dziecka”.

Wystarczy, że zrobisz swojemu czworonożnemu ulubieńcowi zdjęcie, w chwili, gdy masz wrażenie, że chce Ci on coś ważnego przekazać. Potem zamieść fotografię na fanpejdżu wydawnictwa lub na Instagramie, z krótkim opisem wyjaśniającym „jego mowę” oraz to, co Twój czworonożny przyjaciel, chciał Ci przekazać, otaguj ją #psyikotykonkurs. Na autorów najlepszych według Jury zgłoszeń czekają świetne nagrody. Są to; książka „Psy i koty pod lupą naukowców” wydana przez wydawnictwo Polarny Lis, prenumerata »Magazynu Kocie Sprawy« oraz bony podarunkowe do internetowego sklepu zooart. Myślę, że warto wziąć udział w zabawie i powalczyć o tak ciekawe nagrody.

Regulamin dostępny pod linkiem – Konkurs-Polarny Lis

Tytuł: Psy i koty pod lupa naukowców
Autor: Antonio Fischetti
Ilustrator: SebastienMourrain
Ilość stron: 60
Wydawnictwo: Polarny lis
Oprawa: Twarda
Premiera: 10 maja 2017
Cena: 44,90 zł

Macie w domu czworonożnego przyjaciela? Jest to pies czy kot, jak dzieciaki reagują na zwierzaki, opiekują się nimi?  Jak długo go macie?

20 thoughts on “Psy i koty pod lupą naukowców-Antonio Fischett + KONKURS”

  1. Myślę, że książka jest bardzo ciekawa, szczególnie dla dzieci. Kiedy byłam mała mieszkałam na wsi w otoczeniu zwierząt. I uwielbiałam je wszystkie. Od psów, kotów, po małe kaczuszki i krowy 🙂

  2. Świetny konkurs —> zarówno temat, jak i nagroda która prezentuje się i zapowiada bardzo ciekawie (y) chętnie byśmy ja przygarneli 🙂

  3. My mamy psa 😉 Był w domu przed Alexem, więc musieli się polubić 😉 Lucy od początku go zaakceptowała, wylizuje go i pilnuje. A gdy Alex zaczął interesować się jej ogonem , nie warczy, nie gryzie tylko po prostu odchodzi od niego 😉 Super, uważam że dzieci powinny wychowywać się ze zwierzętami ;*

  4. U mnie zawsze byly jakieś zwierzęta. Zawsze bylam kociarą, ale były też pieski, rybki, króliki. Kocham zwierzęta!

    1. ak oczywiście rodzic ponosi odpowiedzialność, ale jeżeli ulega wpływom dziecka, to powinien wymagać zaangażowania od malca podczas opieki nad zwierzakiem.

  5. Jedna z fajniejszych książek, jaka ostatnio trafiła w nasze ręce. Dziewczynki lepiej zrozumiały zachowania naszych psiaków po lekturze „Psy i koty pod lupą naukowców”.

  6. Teraz mieszkam w bloku ale przez27 lat na wsi i zwierzęta uwielbiam poczawszy od tych malych kotkow psow swinek kurek kaczek indykow….idt .Obecnie nie mamy w domu zwierzątka ale kiedyś wrócę na wieś i napewno znow będę miała💓

  7. U mnie w domu od zawsze były zwierzęta. Wilczury, koty, świnki morskie, koszatniczki, myszy, królik, a teraz pies i rybka. Recenzja książki jest zachęcają i wydaje się być dobrym prezentem nawet dla mojej 3-latki. Bo przecież odpowiedzi na pytania z serii „dlaczego pies merda ogonem” są fundamentalne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *