Czy znacie już nową serię Przygód Fenka zatytułowaną „Dbam o środowisko?” Jeśli nie, to koniecznie musicie ją poznać, jak pozostałe książeczki o Fenku jest rewelacyjna! Wszystkie książeczki z serii nie tylko tej ostatniej w bardzo przystępny i zrozumiały dla najmłodszych czytelników sposób przedstawiają zagadnienia ważne i interesujące. Lisek Fenek, który jest głównym bohaterem opowiadań, uczy, bawi i dostarcza dzieciom bardzo wiele ciekawych i cennych informacji. W każdej książce Przygody Fenka – Dbam o środowisko opisywany jest inny problem, zjawisko przyrodnicze lub wydarzenie.

Czwarta już seria książek o Fenku „Dbam o środowisko” to takie tytuły jak:
Segreguję śmieci
Moje drzewko
Woda to skarb
Sprzątanie świata

Opisane w nich problemy, zagadnienia i sytuacje z życia małego liska są dla małego czytelnika niesamowitą lekcją życia i kopalnią wiedzy. Dzieci dowiedzą się, na czym polega segregowanie śmieci, czy warto dbać o porządek wokół siebie, dlaczego warto oszczędzać wodę i jak cudownie jest mieć własne drzewko w sadzie, na działce lub w ogrodzie.

Jesteście ciekawi, kim jest Fenek?

Fenek to bardzo sprytny mały lisek. Fenek jest rówieśnikiem Jasia, jest przedszkolakiem i ma 3-latka. Fenek jak to na przedszkolaka przystało, wciąż zaskakuje swoich rodziców swoją ciekawością i pytaniami, jakie im zadaje. Jego rodzice jednak są bardzo cierpliwi i zawsze starają mu się tak odpowiedzieć na jego pytanie, by mały lisek wszystko zrozumiał. Dzięki temu Fenek uczy się nowych rzeczy i przeżywa dzięki nim wiele cudownych przygód. Od rodziców dostaje on wskazówki, jak należy postępować w różnych sytuacjach. Co wypada, a czego nie wypada robić. Jak postępować, by nikomu nie zrobić przykrości i wiele innych.

Przygody Fenka – Dbam o środowisko „Segreguję śmieci”

IMG_3694

To książeczka, która pomaga nam rodzicom wytłumaczyć, na czym polega segregacja śmieci i dlaczego warto to robić. Pewnego dnia obok domu Fenka pojawiły się tajemnicze kolorowe igloo. Chłopiec zaczął się zastanawiać, kto w nich będzie mieszkał? A czy ktoś w nich mieszka? I czy są to na pewno igloo? Tego wszystkiego dowiedzcie się razem z naszymi bohaterami! Fantastycznie opisane i zobrazowane są tu takie czynności jak segregacja śmieci. A to jak rozróżniać pojemniki i co oznaczają dane kolory, powinno wiedzieć chyba każde dziecko. U nas ta nauka przydała się i to bardzo. Teraz jak wychodzimy przed blok, by wynieść np. plastikowe lub szklane butelki to czekam, aż Jaś pokaże mi do którego pojemnka mam je wrzucić.

IMG_3764

IMG_3707

Dzięki tej książeczce dziecko:
–  pozna kolory pojemników na śmieci oraz dowie się jakie przedmioty do nich należy wrzucać,
– nauczy się, jak można zrobić „coś z niczego”, (my ostatnio zaczeliśmy przerabiać kartony na zabawki), już      niebawem się nimi pochwalimy,
– przekona się, jak ważna jest segregacja śmieci i dlaczego warto to robić na co dzień.

Przygody Fenka – Dbam o środowisko „Moje drzewko”

IMG_3702

Fenek uwielbiam wyjazdy na wieś do dziadków. Podczas jednego z takich wyjazdów Fenek spaceruje z dziadkiem po sadzie. Dziadek pokazuje mu jabłoń, zasadzoną przez jego mamę. Chłopiec bardzo chce posadzić własne drzewko. A jakie drzewko chciał posadzić lisek? I czy mu się to udało? Przekonajcie się sami!

IMG_3766
Dzięki tej książeczce dziecko:
– pozna etapy sadzenia drzewka,
– dowie się, dlaczego należy sadzić nowe drzewa, oraz po co to należy robić,
– dowie się, w jaki sposób my możemy zadbać o drzewa.

Przygody Fenka – Dbam o środowisko „Woda to skarb”

Przygody Fenka – Dbam o środowisko

Myślę, że takie książeczki powinno się przeczytać każdemu małemu dziecku. Woda niby jest jej dużo, nam się wydaje, że jest jej nieskończoność, ale gdzieś w Afryce dzieci umierają bez wody. O czym na co dzień się nie pamięta. Pokazuje ona naszemu dziecku, że nie wszędzie warunki do życia są takie same, że Afrykańskie dzieci bardzo często muszą godzinami iść po wiadro wody nie wiedząc czu ją znajdą. Pojawia się tu masa pytań padających z ust Fenka. Czy na pewno wszyscy ludzie na świecie mają co pić? Czy kran znajduje się w każdym domu? Dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę? Fenek i jego kuzynka Emilka dowiedzą się na ten temat wielu nowych rzeczy od mamy Fenka.

IMG_3758

IMG_3706
Dzięki tej książeczce Twoje dziecko:
– dowie się, że są na świecie miejsca, gdzie brakuje wody i jest to duży problem na świecie,
– zrozumie, dlaczego należy szanować wodę, oraz jak można pomóc osobom, które nie maja do niej dostępu,
– będzie otwarte na potrzeby innych ludzi.

Przygody Fenka – Dbam o środowisko „Sprzątanie świata”

Przygody Fenka – Dbam o środowisko

Przedszkolaki ze Słonecznej Krainy postanowiły przyłączyć się do wspaniałej akcji Sprzątania Świata. Fenek i Maks wytrwale pracują, a przy okazji mają do wypełnienia specjalną misję. Misję, której przyglądała się ich nauczycielka z przedszkola.

Czytając tą książeczkę z rodzicem dziecko:
– pozna akcję „Sprzątania świata”, (u nas przedszkolaki w ubiegłym roku sprzątały teren wokoło przedszkola),
– dowie się, jak należy się zachować, jeśli w pobliżu nie ma koszy na śmieci, oraz Co zrobić ze śmiaciami?,
– dowie się, w jaki sposób ono samo może pomóc w dbaniu o środowisko,
– zrozumie, jak poważne skutki niesie ze sobą zaśmiecanie otoczenia.

IMG_3767

IMG_3705

W serii „Dbam o środowisko” Fenek i jego siostra, uczą się takich zagadnień, jak woda, studnie w Afryce, segregacja śmieci. Książeczki te pokazują maluchom prawidłową postawę i zachowanie w stosunku do swoich kolegów i to jak dbać o otaczający ich świat. Uczą, jak należy postępować, kiedy trzeba przeprosić, a kiedy ponieść konsekwencje i karę za swoje złe uczynki. W książkach tych nie znajdziecie absolutnie choćby cienia przemocy, a treści podkreślają wartości takie jak: dom, rodzina, przyjaźń, rodzice, zaufanie, radość, pomoc innym. Pokazują dziecku granicę między dobrem i złem. To idealna lektura dla kilkulatków, która pomoże zrozumieć im zachowania i zagadnienia z otaczającego nas świata.

Poza dostosowaną do wieku dzieci treścią i pięknymi, kolorowymi ilustracjami, książeczka zawiera również wiele dodatkowych materiałów oraz wypowiedzi ekspertów: lekarzy, pedagogów, psychologów, strażaków i wielu innych. Bajki z Fenkiem to fantastyczny sposób na przyjemne chwile z maluchem. Dla nas to nie tylko bajka, ale coś o wiele więcej. To zdecydowanie bardzo ciekawe książeczki i wspaniała pomoc edukacyjna i wychowawcza dla rodziców. My uwielbiamy całą serie z Fenkiem. Jak dla mnie zdecydowanie twarda oprawa, lub cała seria w jednej ksiĄżce z podziałem na części sprawdzałaby się lepiej w użytkowaniu. Ponieważ od ciągłego ich czytania i przeglądania widać na nich ślady naszego małego czytelnika.

Do każdej z książeczek został przygotowany scenariusz zajęć wraz z kartami pracy, wycinankami, i kolorowankami. Dzięki scenariuszom zabaw możemy w świetny sposób pobawić się z dzieckiem w domu. Scenariusze za darmo możecie pobrać ze strony Wydawnictwa – tu.

W ofercie Wydawnictwa znajdziecie również audiobooka z różnymi opowiadaniami pt: Afrykańskie przygody Fenka. 

Afrykańskie Przygody Fenka – składająca się z czterech części, bajka do słuchania.

To pierwsza z cyklu „Podróże Fenka” płyta CD na której znajdziecie relację z wyprawy Fenka i jego rodziców do gorącej i zachwycającej Kenii! Któż by nie chciał spotkać się twarzą w twarz z żyrafą, poznać nowych przyjaciół, i iść na poszukiwanie wody? Pelna zaskakujących faktów wyprawa bardzo podoba się Fenkowi i wreszcie zabawa butelką pełną piasku, oraz wiele wiele innych ciekawotek z życia w Afryce. Uwielbiamy jej słuchać w podróży lub przed snem. Jedyny mały problem to głośność, płyta w niektórych momentach sama jakby się podgłaszała i nie wiem czy wina leży po stronie naszego sprzętu czy po prostu tak jest?

IMG_3709

Zapraszamy na konkurs dla czytelników

Zadanie konkursowe

Na fb pod plakatem konkursowym  zamieść zdjęcie dziecka lub swoje z książką.

Wygrywają 2 zdjęcia, które nam spodobają się najbardziej. Zaskocz nas swoją pomysłowością.

(Można dodać tylko jedno zdjęcie) 

ZASADY KONKURSU

 1. Pod plakatem konkursowym na fb (tu) zamieść zdjęcie „My z książką”. 
 2. Miło mi bedzie jak udostępnisz publicznie plakat konkursowy na facebooku ( klik) i do  zabawy zaprosisz kliku znajomych.

CZAS TRWANIA KONKURSU 29.09.2016 do 05.10.2016 do godziny 24:00

REGULAMIN KONKURSU

 1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga http://www.jaskoweklimaty.pl
 2. Sponsorem nagrody jest Przygody Fenka
 3. Nagrodą w konkursie są 2 zestawy ksiażeczek (każdy po 4 szt) dla dzieci plus audiobook  z serii „Dbam o środowisko”. Wygrywają 2 osoby.
 4. Wyniki zostaną ogłoszone maksymalnie do dnia 08.10.2016
 5. Wyboru zwycięzcy dokona właścicielka bloga.
 6. Zwycięzca zgadza się, aby organizator przekazał jego dane adresowe sponsorowi nagrody, w celu dostarczenia wygranej.
 7. Konkurs organizowany jest na terenie Polski.
 8. Uczestnikiem konkursu może być osoba, która ukończyła 18 lat, posiada profil w serwisie facebook.com. Warunkiem bezwzględnym do uczestnictwa w konkursie i otrzymania nagrody jest posiadanie profilu z danymi zgodnymi z prawdą.
 9. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki.
 10. Nie można przekazywać nagród na rzecz innych osób oraz wymieniać nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.
 11. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.
 12. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem.
 13. Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników konkursu nie przekaże swoich danych do wysyłki nagrody Organizatorowi konkursu, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.

Jessica Clark

 

Wyniki konkursu

 Nagrody w postaci książeczek i audiobooka powędrują tym razem do:

Agnieszki Królak za to wspaniałe zgłoszenie.

14469614_1766053663645409_6856984310654466133_n

I Sylwi Arcab za piękną fotkę skrzata 

14519912_10210821227351384_764148787758101026_n

Serdecznie gratuluję i do czwartku czekam na dane do wysyłki nagród.

Pamiętajcie o konkursie z placakami, wciaż macie sznsę na wygranie jednego z dwóch plecaków.

16 thoughts on “Przygody Fenka – Dbam o środowisko”

 1. Bardzo ważna rzecz żeby uczyć nasze maluchy dbania o środowisko, ponieważ to my ludzie delikatnie mówiąc je psujemy i niedługo będziemy oddychać cegłami, smogiem zamiast czystym powietrzem.

  1. Zapraszam serdecznie, myślę że Fenek Wam sie spodoba. Można kuoić sobie np jedną część na próbę i zobaczyć jak reaguje dziecko. U nas Jaś na ostatnią serie nie mógł się doczekać.

 2. Super seria dla przedszkolaka. Mamy i też polecamy. Jak można nie lubić Fenka? Audiobooka nie znam ale niebawem córa ma urodziny więc będzie okazja.

  1. Audiobooka polecam choć my mamy problem z bliskością bo czasem sam się podgłasza. A piosenkę o liski znam już na pamięć. Czasem chowam płytę przed Jaskiem bo w kółko mogła by lecieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *