Uwielbiamy wspólnie spędzać wolny czas, uczymy się każdego dnia poznawać świat i wspólnie go odkrywać. Jaś bardzo lubi układać puzzle, klocki, lubi malować, a także chwile, kiedy wspólnie czytamy. Ostatnio odkryliśmy książkę pt. Poczytam, ci mamo „Elementarz matematyczny”, który stał się najciekawszą książką ostatnich dni. Uwielbiam z nim spędzać czas i sama nie wierzę, że Jaś z tak szybko rośnie. Staje się małym i rezolutnym chłopcem z  głową pełną pomysłów na zabawę. Elementarz matematyczny to opisane przygody piątki przyjaciół. Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś zaprosili nas do swojego świata. Jeżeli i Wy chcecie go poznać, to zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Poczytam, ci mamo „Elementarz matematyczny”

Matematyka na wesoło z przedszkolakiem!

W książce znaleźliśmy bardzo dużo zabaw i zabawnych historii. Odkryliśmy marzenia naszych bohaterów oraz ich szalonych pomysłów. Co najważniejsze bardzo dużo jest w niej matematyki na wesoło. A to przecież dzieci lubią najbardziej. Przez zabawę do nauki. Matematyka moi drodzy w tej książce czai się na każdym kroku na każdej stronicy książki, jest ona naprawdę wszędzie!

IMG_7227

IMG_7226

IMG_7230

Matematyka to nie tylko cyferki.

IMG_7294

IMG_7293

Poczytam, ci mamo „Elementarz matematyczny” to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień matematycznych, lecz także wspiera naukę czytania, ogólnego myślenia, poznawania świata, nauki dni tygodni i miesięcy, figur geometrycznych, kolorów oraz wiele innych niewymienionych przeze mnie zagadnień. Zaletami książki jest dość duża i czytelna czcionka, w sam raz do nauki czytania. Zestawienie ponad 30 zabawnych opowiadań z życia piątki przyjaciół. Rewelacyjne stopniowanie trudności oraz pełne humoru ilustracje.

IMG_7240

W bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci przedstawono tu kalendarz.

IMG_7245

IMG_7246

IMG_7248

Tematy, które zostały poruszone w książce to: klasyfikacja, zbiory, dodawanie i odejmowanie, cyfry, pomiary: długość, ciężar, czas, pojemność, temperatura, pieniądze, poznawanie kalendarza, dat, godzin oraz liczb rzymskich to zdecydowanie jeszcze nie nasz zakres, ale dni tygodnia z uroczo wypowiadanym przez Jasia środkowym dniem tygodnia, czyli mamy (poniedziałek, wtorek i środek), czyli środa oraz figury geometryczne u nas opanowane do perfekcji i przyszłościowo tabliczka mnożenia.

IMG_7237

IMG_7238

A na końcu na Jaśka czekała niespodzianka, ponieważ na ostatnich stronach książki to zamieszczono kilka kartek w postaci zeszytu ćwiczeń. Dzięki któremu mógł pisać do woli, starał się bardzo, choć jego jeszcze małe łapki nie ze wszystkim sobie radziły, to jak udało mu się napisać 0, na jego buzi widziałam usiec od ucha do ucha. Jest to miejsce w książce na trening pisania cyfr i rysowania figur. Idealne zadania rozwijające motorykę małą. Sami zobaczcie.

IMG_7278

IMG_7279

IMG_7292

IMG_7295

IMG_7281

Nauka matematyki może stać się naprawdę dobrą zabawą! Z tą publikacją możecie przekonać się sami. Uwielbiamy układać lego, malować, czytać, ale ostatnim odkryciem mojego niespełna 3-latka jest Elementarz Matematyczny. Można ją zamawiać na stronie Aros.pl. Poczytam, ci mamo „Elementarz matematyczny” napisała Beata Ostrowicka, ilustracje Katarzyna Kołodziej. Format książki to 22,5×21. Ilość stron 173. Przedział wiekowy 6-10 lat, ale z przedszkolakiem równie dobrze można się bawić matematycznymi zagadkami.

Nauka godzin, matematyka i wszystko, co z nią związane może być ciekawą i niezwykle interesującą zabawą z dzieckiem. O nauce cyferek dla przedszkolaka pisałam już wcześniej we wpisie:

„Wesoła nauka z przedszkolakiem-poznajemy cyfry i liczby”

25 thoughts on “Poczytam, ci mamo „Elementarz matematyczny””

 1. My na razie mamy „Poczytam Ci mamo Elementarz”. Póki co jest mało używany, bo inne książki są teraz na tapecie. Jeśli chodzi o dni tygodnia to u nnas jest: poniedziałek, wtorek, środek, czwartek, piątek, szóstek i niedziela. Niektóre delikatnie poprzekręcane, ale niesamowicie słodkie 🙂

 2. Faktycznie książka godna polecenia i widać, że mały Jaś daje sobie świetnie radę 🙂
  Nie wiem, jakim znanym geniuszem Wasz synek się stanie, ale widać, że jak na swój wiek jest bardzo rozwinięty.
  Wróżę mu cudowną przyszłość, a to wszystko za sprawą posiadania cudownych rodziców i chęci oraz zapału do nauki 🙂

 3. Zgadzam się z Panią Katarzyna 🙂 To prawda mądry chłopczyk rośnie. Elementarz pięknie zilustrowany, wszystko czytelne i przejrzyste. A cyferki są w zestawie czy kupione osobno?

 4. Rewelacja! Alex musi się zaopatrzyć! Co prawda jeszcze chwila minie zanim Maluch będzie nim zainteresowany, ale lepiej niech leży na naszej półce co by nam nie umkneła taka wartościowa pozycja!

 5. Witam, jakiej firmy są te drewniane cyferki oraz klocki do liczenia? Książka wydaje się być rewelacyjna i widzę że idealnie komponuje się z tymi pomocami edukacyjnymi!

 6. Mam bzika na punkcie elementarzy. 😀
  My w domku mamy współczesny elementarz, Hania lubi do niego zaglądać, ale ten matematyczny jest świetny.
  Myślę, że jeszcze bardziej przypadłby do gustu mojej córce. Uwielbia ona cyferki, wszystko przelicza, sortuje na różne zbiory- na przykład według koloru.
  Doskonale potrafi pokazać ilość przedmiotów na paluszkach. 🙂

  Matematyczny elementarz dodany do listy Naszych książkowych ‚must have’. 🙂

 7. o! nie wiedziałam, że taka książka istnieje. na pewno znajdzie się na liście zakupów dla mojej córeczki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *