Głównym bohaterem książki „Opowiem ci, mamo, co robią samoloty” jest wielozadaniowy samolot Wilga. Wilga jest samolotem, który się zmienia i na każdej ze stron wciela się w inną rolę. Jednak z tą książka nie tak do końca wszystko wiadomo, bo jej tytuł może nie jednego czytelnika zmylić, bo jest to książka o wszystkim, co lata. Bo poza samolotami w różnych odsłonach takich np. jak rakiety, sterowce, rodny, latawce czy satelity i spadochrony, odkryliśmy też latające ptaki, pszczoły, i inne zwierzęta. Oprócz tego znaleźliśmy muzeum lotnictwa, piknik lotniczy oraz lotnisko. Na obrazkach zobaczyliśmy jak wygląda gaszenie pożaru, naprawy samolotów oraz odśnieżanie. Jak sami widzicie nasz bohater nie próżnuje, bo Wilga jest niezwykle zapracowaną maszyną.

IMG_2761

„Opowiem ci, mamo, co robią samoloty”

IMG_2762

IMG_2763

Gdy bardzo uważnie przyjrzymy się ilustracjom w książce, to odkryjemy jej magię. Zobaczyliśmy latający dywan oraz statek kosmiczny UFO, natknęliśmy się również na szczycie góry na krążące straszne smoki, które węszyły koło zamku! I czego one tam mgly szukac? A na niebie znaleźliśmy renifery, które bardzo się spieszyły i ciągnęły no właśnie, cóż to było takiego? Sprawdźcie koniecznie, jeżeli choć troszkę Was moja recenzja zainteresowała.

IMG_2767

Na kolorowych stronach spotkaliśmy statki powietrzne oraz zobaczyliśmy całą organizację ruchu lotniczego. Pięknie została pokazana akcja ratunkowa, oraz szkolenie wojskowe, i cała praca lotniska. Dzięki kolorowym ilustracjom z Jasiem poznaliśmy wnętrze hangaru oraz muzeum lotnictwa. W książce  znaleźliśmy  również zadaniaado wykonania polegające na wyszukiwaniu szczgółów oraz labirynt, który zaprowadził nas do konkretnych modeli samolotów.

IMG_2766 IMG_2770

Szkoda, że obrazkom towarzyszą tylko bardzo krótkie wierszyki, zabrakło mi trochę więcej informacji o lotnisku i po pracy na nim. Myślę, że takie informacje pozwoliłyby dziecku lepiej poznać lotnisko i prace samolotów. Jednak bardzo zabawne i kolorowe samoloty i ich bajkowa aktywność, które zostały przedstawione na fantastycznych rysunkach dodatkowo wzbogacone o krótkie rymowanki w pełni nam to wynagrodziły A jako że my również uwielbiamy książki bez treści to nasze historie codziennie przybierały inne zakończenie. Myślę, że rodzice z bujną wyobraźnia tak potrafią zaczarować swoje dziecko własnymi opowiadaniami, że zbyt mała ilość treści nie będzie tu miała żadnego znaczenia. Tę pozycję polecam i maluchom w wieku mojego synka jak i również starszym dzieciom.

Jeżli masz w domu małlego pasjonata samolotów to ta książka jest dla Was,  możesz ją zamówić tu.

„Opowiem ci, mamo, co robią samoloty”

Liternictwo tytułu: Marcin Brykczyński

Ilustracje: Artur Nowicki

Rok wydania: 2015

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 28

Format:  20X28Cm

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Cena katalogowa: 39,90 zł

6 thoughts on “„Opowiem ci, mamo, co robią samoloty””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *