Uwielbiamy podróże i zdarza się nam nagle zdecydować się na zwiedzanie okolicy  lub  wybrać się w dalszą nie do końca zaplanowaną podróż. Jestem już chyba ekspertem w pakowaniu i kompletowaniu  niezbędnika podróży małych i dużych. Uwielbiam mojego męża za to, że potrafi nagle wyskoczyć, z szaloną propozycją byśmy gdzieś pojechali! Zazwyczaj takie pomysły kończą się tym, że zabieramy najpotrzebniejsze rzeczy i ruszamy w drogę. Dobrze, że oboje z mężem mamy podobne charaktery i chęć do działania. Tym samym staram się też zarazić nasze dzieci. Kto z Wam zazwyczaj nie ma problemu ze spakowaniem się. Wszystko zależy od czasu trwania podróży, kierunku i tego, czego możemy potrzebować. Ja z moim sykiem nauczyłam się, że choćby w krótką podróż, wycieczkę rowerową lub wycieczkę pociągiem muszę zabrać najpotrzebniejsze gadżety.

Sachol Aftigel

Co znajduje się w mojej mini kosmetyczce?

Na letnie wyjazdy, moja kosmetyczka wygląda niczym apteczka.  Zazwyczaj znajdą się w niej kolorowe plasterki, te (zawsze muszą być mega kolorowe), środki odkażające w żelu, plasterki na komary i kleszcze, chuteczki itp. Od czasu kiedy coraz częściej zdarzały mi się niespodziewane infekcje gardła i jamy ustanej w mojej kosmetyczce na stałe zagościł też Sachol Aftigel.

Co znajdziecie w mojej mini kosmetyczce?

 • Tusz do rzęs, to element makijażu jakiego sobie nie odmawiam w lato.
 • Balsam do ust, nie cierpię wyschniętych ust.
 • Lusterko i puder w kamieniu 2w1.
 • Sachol Aftigel, niestety taki urok częstych infekcji jamy ustnej i zmian.
 • Mały krem nawilżający z pompką, jako że mam suchą skórę muszę pamiętać o jego nakładaniu przynajmniej 2-3 razy w ciągu dnia.
 • Kolorowe plasterki na wszelkie rany i otarcia, zawsze ratują sytuację, szczególnie w plenerze.
 • Plasterki i środek na komary i kleszcze.

Żela Sachol Aftigel

Co zazwyczaj pakuję do rodzinnej apteczki na dalsze wyjazdy?

Apteczka podróżna na wyjazd jest niezbędna podczas odpoczynku. Co powinno się znaleźć w podróżnej apteczce na krótki wyjazd, lub dłuższe wakacje? Na przykład podczas naszej 4 dniowej podróży autokarowej do Pragi, miejsce w plecaku było na wagę złota. Jednak miejsce na mapę i podróżną kosmatyczkę-apteczkę    musiało sie znaleźć.

Praga z dzieckiem w 4 dni

Jakie leki warto zabrać ze sobą wyruszając w podróż, by uniknąć np. szukania apteki po nocy?

Na pewno powinny się w niej  znaleźć  środki  opatrunkowe i inne niezbęde podczas podróży leki.

 • Leki na ból gardła
 • Leki na chorobę lokomocyjną
 • Środki na oparzenia i poparzenia słoneczne, stłuczenia i otarcia
 • Leki na gorączkę i termometr
 • Stałe  leki, jeżeli  ktoś przyjmuje na stałe
 • Wapno i środki odczulające środki na komary i kleszcze
 • Kosmetyki, kremy, oliwki i balsamy do opalania
 • Środki odkażające, woda utleniona i inne tego typu.

Skompletowanie rodzinnej apteczki nie jest trudne i bardzo kosztowne. Przygotowując się wcześniej i dbając o jej zawartość, możemy mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy i wyruszyć na spokojny i zasłużony urlop. Choć pewnie sami wiecie, że licho nie śpi i zazwyczaj równego rodzaju wypadki zdarzają się zupełnie niespodziewanie. Warto być na nie przygotowanym.

Wakacyjne dolegliwości, wakacyjne utrapienia?

Moim wakacyjnym problemem  jest najczęściej zapalenia gardła, angina i niestety afty, to nic innego jak drobne ranki o zabarwieniu białawym lub żółtawym, z wyraźną czerwoną obwódką. Bywają naprawdę dokuczliwie i utrudniają funkcjonowanie. Będąc u stomatologa, moja ulubiona dr Ola poleciła mi Sachol Aftigel na tego typu dolegliwości. U mnie zazwyczaj były one efektem osłabienia podczas infekcji, choć podobno mogą też być jednym z objawów alergii pokarmowej. Dlatego w celu doraźnej pomocy poradziła mi ten środek i dzięki temu znalazłam skuteczny sposób na afty i wszelkie makrozmiany w obrębie jamy ustnej. Od tego czasu stał się on jako obowiązkowym wyposażeniem mojej kosmetyczki. Ma on bogaty skład i zawiera naturalne składniki roślinne. Lubię go za wygodną aplikację.

Maminy niezbędnik podróży małych i dużych

 

Jestem ciekawa, jak wyglądają Wasze kosmetyczki i apteczki, co w nich trzymacie? Czy tylko moja kosmetyczka i to nie tylko przed wyjazdami wygląda niczym mini apteczka? Jak  Wam idzie z pakowaniem na dłuższe wyjazdy ?

22 thoughts on “Maminy niezbędnik podróży małych i dużych”

 1. Na wyjazdy z dziećmi zawsze apteczka – ja biorę Paracetamol, czopki, spray do gardła i lek an alergię:-) Plasterki, oczywiście. Dla siebie wolę mieć pod ręką jakiś środek przeciwbólowy, a w kosmetyczce krem pod oczy, do twarzy, balsam do ust, tusz i puder;-) Pakowanie idzie mi średnio, za to mój mąż jest w tej dziedzinie specjalistą. Pakuje się w 10 minut.

 2. Pakowanie to najgorsza część wyjazdu. Moje zdolności w tym zakresie są… nieco ograniczone 🙂 zawsze jest czegoś za mało, albo dużo za dużo 🙂 chyba sama muszę stworzyć dla siebie taką uniwersalną listę 🙂

 3. O apteczce trzeba pamiętać, zwłaszcza kiedy udajemy się w miejsca, gdzie nie ma szybkiego dostępu do leków czy materiałów opatrunkowych. 🙂

 4. Ostatnio w końcu zabieram mniej wszystkiego na wyjazdy. Dotarło do mnie, że przeciez wszędzie są sklepy! Jednak bez leku na gorączkę i Octaniseptu się nie ruszam 🙂

 5. Probiotyk. Podaję synkowi już kilka dni przed wyjazdem i na wakacjach. Zmiana wody, zmiana jedzenia- na wakacjach dajemy sobie luz jeśli chodzi o posiłki – więc wolimy się zabezpieczać. I jeszcze leek na biegunkę. Odkąd starsza córka zatruła się czymś nad morzem i omal nie skończyło się szpitalem to zawsze mam przy soboe tego typu lek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *