Wydawnictwo Olesiejuk wciąż mnie zaskakuje swoimi propozycjami książkowymi dla dzieci. O książeczkach dźwiękowych dla najmłodszych pisałam już kiedyś w tym wpisie-klik. Tym razem chcieliśmy pokazać Wam książki interaktywne, książki, z którymi nasze dziecko wiele się nauczy i wiele zapamięta podczas przyswajania wiedzy podczas zabawy. Jak wiadomo nie od dziś, że nauka poprzez zabawę jest najprzyjemniejsza i najkorzystniejsza da dzieciaków więc i tu sprawdza się ona idealnie. Mały lekarz i mały podróżnik- Książki interaktywne dla dzieci Olesiejuk. W wypadku obu pozycji dowiemy się bardzo dużo zarówno o naszym ciele, jak i zachowaniach, pracy i przepisach ruchu drogowego.

Sami doskonale wiemy, jakie są marzenia naszych dzieci i kim chciałyby zostać w przyszłości. Marzeniem bardzo wielu chłopców i dziewczynek w wieku przedszkolnym jest zostać lekarzem, policjantem podróżnikiem lub np. modelką. Wcześniej pokazywałam Wam książki kartonowe, z puzzlami, a także z Nakręcanym parowzem dla najmłodszych klik-tu a teraz poza dźwiękiem i innymi dodatkami zobaczycie również elementy świetlne.

Mały policjant-interaktywna książeczka dla dzieci

Mały lekarz i mały podróżnik- Książki interaktywne dla dzieci Olesiejuk

Książka całokartonowa z dołączonym dźwiękowym sygnalizatorem i magicznym długopisem. Na kolorowych kartach książeczki dzieci znajdą pytania i odpowiedzi dotyczące ruchu drogowego, znaków drogowych, zachowań na drodze oraz wielu innych ciekawych informacji. Z pomocą bohatera książki, którym jest policjant Bartek, poznają wybrane zasady bezpieczeństwa na drogach oraz poznają znaki drogowe. Cała seria książek a są to 3 książeczki, a za pomył i wykonanie zasługuje na pochwałę. Brawo u nas się one świetnie sprawdzają. Co prawda nie mamy wszystkich, bo brakuje nam jeszcze książki „Mały podróżnik”, ale mam nadzieje, że jest tak samo ciekawa, jak pozostałe.

IMG_7822

IMG_7823

IMG_7824

IMG_7825

Maluchy dowiedzą się ważnych informacji na temat bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Poznają podstawy zasad ruchu drogowego, a najmłodsi poznają najważniejsze zasad obowiązujące pieszych i rowerzystów na drodze. I tu dla naszego maniaka rowerowego nie było tajemnic. Wiedział wszystko doskonale. Dzieci po przerobieniu książki będą wiedziały, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, oraz co należy zrobić po wejściu do auta i dlaczego bardzo ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Książka podpowiada również o miejscach przeznaczonych do zabawy i gry w piłkę. Dzięki rozkładówkom w książce dzieci poznają kilka zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas podróży koleją oraz wiele innych, ale wszystkich tajemnic książki nie będę Wam zdradzała.

IMG_7831

IMG_7833

IMG_7835

IMG_7837

IMG_7839

IMG_7842

Wszystkie informacje, porady, nakazy i zakazy zawarte są na grubych kartach książeczki w postaci krótkich hasłowych zdań. W książce znajduje się 110 pytań. Gdy odpowiedź jest prawidłowa, to nos chłopca zaświeci się na zielono, gdy błędna nosek robi się czerwony. Książka wydaje też dźwięk, który zmienia się w zależności od poprawności odpowiedzi.

Mały doktor-interaktywna książeczka dla dzieci

Mały lekarz i mały podróżnik- Książki interaktywne dla dzieci Olesiejuk

Zestaw składa się z kartonowej książki z interaktywnym termometrem, który mam za zadanie sprawdzić poziom naszej wiedzy o zdrowiu i ciele człowieka. Przyznam się, że w kilku przypadkach, by nie podpowiedzieć Jasiowi źle, musiałam się mocno zastanowić. W środku na kolorowych rozkładówkach znajdziecie mnóstwo ciekawostek dotyczących ludzkiego ciała i jego funkcji. Książka podzielona jest na kategorie, w których szczegółowo je opisano: (szkielet, skóra, oddychanie, mięśnie, serce i krew, układ pokarmowy, mózg i nerwy oraz komórki).

IMG_7817

IMG_7818

IMG_7819

Mały doktor to pozycja dla dociekliwych i interesujących się maluchów. Jestem pewna, że zaciekawi ona dzieci w wieku przedszkolnym. Mój 3-latek wciąż zadaje trudne pytania i jest bardzo zainteresowany przeglądaniem książki bez końca. Przyznaje się szczerze, że sama miałam problem z kilkoma odpowiedzi na pytania. Dzięki książce nasze dziecko zmienia się w doktora i stara się pomóc bohaterowi książki, którym jest mały Olek.

IMG_7844

IMG_7849

Uczymy się to poprzez udzielenie prawidłowych odpowiedzi. A jak już pisałam, jak nosek ludzika zapala się na zielono, to oznacza, że udzieliliśmy prawidłowej odpowiedzi, jeżeli zapala się na czerwono, oznacza, że odpowiedź jest błędna. Choć zdarzyło się, że pomimo poprawnej odpowiedzi kolor był nie taki jak potrzeba, ale to dlatego, że trzeba dokładnie przykładać termometr, w którym jest magnesik odpowiedzialny za połączenie z planszą.

16 thoughts on “Mały lekarz i mały podróżnik-Książki interaktywne dla dzieci Olesiejuk”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *