Gra Lotto dla najmłodszych graczy to doskonały sposób na świetną zabawę i miło spędzony czas z najmłodszymi graczami, którzy dopiero uczą się jak grać w planszówki. Przedszkolak jak się okazuje, może być świetnym kompanem do gry, pod warunkiem z poziom trudności gry dostosujemy do wieku i predyspozycji malca. Nauka przez zabawę to coś, co jako mama rezolutnego przedszkolaka lubię najbardziej.

W sytuacji, kiedy w domu mamy głodnego wiedzy przedszkolaka i trzeba mu zapewnić rozrywki, bo kolejny tydzień zamiast w przedszkolu spędza ze mną w domu, to sięgam po nowości, bo ileż razy można czytać przygody Fenka lub inne znane już nam książki i planszówki. To samo z puzzlami, ileż razy z rzędu można układać to samo. A takim jest gra LOTTO dla najmłodszych od Kapitana Nauki. Na końcu wpisu znajdziecie konkurs.

IMG_5329-tile

LOTTO gra dla najmłodszych graczy Kapitan Nauka

Kapitana Nauka, którego uwielbiam ostatnio postanowił zrobić nam niespodziankę i przysłał nam 2 fantastyczne gry dla najmłodszych z najnowszej serii gier planszowych, czyli Kolory i Zwierzęta dostosowane wiekowo dla dwulatków i starszych dzieci. W kolorowym kartonie znajdziemy 6 sztywnych plansz oraz 36 żetonów. Piękne kolorowe i zachęcające do gry. A śliczne kolorowe ilustracje przyciągają uwagę gracza.

W grze Kolory mamy 6 plansz, każdą w innym kolorze (zielony, niebieski, czerwony, żółty, fioletowy, pomarańczowy) oraz 36 żetonów z kolorowymi i ciekawymi obrazkami. Jako, że kolory Jaś rozpoznaje od dawna nie mieliśmy najmniejszego problemu z ich nazywaniem i odszukiwaniem. Świetna gra dla dzieci, którym za pomocą zabawy chcemy ułatwić ich poznanie. Zapraszam do nas, na bloga gdzie możecie zobaczyć jak z 2 latkiem ćwiczyliśmy i poznawaliśmy kolory. Kształty i kolory, czyli nauka przez zabaw i Jak nauczyć 2 latka kolorów? Gra drzewko.

IMG_5329

 W gry LOTTO możemy grać na 4 sposoby:

 • Gra w pełzacza, kiedy to dziecko otrzymuje od nas 1 planszę i pasujące do niej 6 żetonów, aby samodzielnie przyporządkować obrazki-najprostsza wersja gry dla początkujących.
 • Gra na szybkość polega na tym, by każdy z graczy jak najszybciej odnalazł swoje żetony i umieścił je na swojej planszy. Wygrywa najszybszy.
 • Gra logiczna w zapamiętywanie a my uwielbiamy tego typu rozgrywki. Memo od samego początku Jaśka bardzo wciągało. Żetony trzeba odwrócić obrazkiem do spodu, wcześniej można pozwolić dziecku popatrzeć gdzie, co leży, a potem po lei każdy z graczy odwraca swój żeton i sprawdza, czy dobrze wybrał i czy pasuje do jego planszy. Jeżeli tak zabiera żeton i układa na swojej planszy, jeśli nie odwracają go. Inni gracze mają ułatwione zadanie, bo mogą zapamiętać położenie żetonu i wziąć go w swojej kolejce, i o to właśnie chodzi. O ćwiczenie pamięci zarówno swojej, jak i dziecka. Nam dorosłym takie rozgrywki też dobrze robią.
 • Gra w pomieszanie z poplątaniem, kiedy rozkładamy więcej plansz, a pasujące do plansz żetony mieszamy na środku. Dziecko musi sobie samo wybrać pasujące żetony i ułożyć na odpowiednim miejscu i odpowiedniej planszy. I czasem gra w oszusta która polega na złym układaniu żetonów.

IMG_5422

IMG_5424

IMG_5419

W grze „Zwierzęta” mamy 6 plansz ze zwierzętami pogrupowanymi wg. miejsca ich życia (Antarktyda, gospodarstwo, las, sawanna, łąka, dom) oraz odpowiadające im 36 żetonów. I podobnie jak w Kolory możemy grać w nią na 4 sposoby. Świetna propozycja dla najmłodszych graczy.

IMG_5415

Gra LOTTO u nas się sprawdza i bardzo lubimy w nią grać. Ćwiczymy pamięć a Jaś utrwala sobie kolory. Uwielbiam zabawki i pomoce edukacyjne, które wnoszą w nasze życie radość i sporo dobrej zabawy, a gry planszowe takie są. Gra Lotto z przedziału wiekowego2+, jak dla nas były nawet już może nieco za łatwe, choć nie ukrywam Jasiek je uwielbia. Zdecydowanie polecamy je dla najmłodszych pasjonatów gier planszowych. Gry w cenie 29, 90 zł kupicie na stronie Kapitan Nauka lub w dobrych sklepach dla dzieci i dobrych księgarniach. W całej serii tych gier znajdziecie jeszcze „Świat i Ubrania dla dzieci 3+, oraz Rodzinka i Recykling dla 4+”.

IMG_5331

IMG_5402-crop

IMG_5401

IMG_5390

IMG_5412

IMG_5336

IMG_5352

IMG_5369

IMG_5412

Dziś zapraszam Was do wspólnej zabawy z nami i Kapitangryem Nauką, który ufundował dla Was 4 fantastyczne nagrody! Jako że mikołajki już niebawem grajcie razem z nami. Do wygrania są gry LOTTO 2+, po dwa egzemplarze z serii Kolory oraz Zwierzęta.

Zapraszam serdecznie na stronę   gdzie znajdziesz bardzo dużo   ciekawych propozycji na gry i zabawy z dziećmi.

Konkurs

Pytanie konkursowe

Napisz krótkie hasło reklamowe dla gry o którą grasz w zależności czy to będą „Zwierzęta”  czy „Kolory”.

Odpowiedzi możecie udzielać zarówno na fb (klik)  jak i na blogu  pod  tym wpisem. Zgłaszając swój udział w zabawie na blogu podpisz się imieniem i nazwiskiem i podaj link do fb. Nie jest obowiżakiem podawania linku do fb.

Do wygrania są 4 sztuki gry Lotto (2 razy Zwierzęta i 2 Kolory)

Wygrywają 4 osoby

Czas trwania konkursu 22.11.2016 do 30.11.2016

Zasady są bardzo proste:

 1. Miło mi będzie jak polubisz    Jaśkowe Klimaty i  Kapitan Nauka
 2. Miło mi będzie jak polubisz  i udostępniasz  PUBLICZNIEplakat konkursowy na fb.
 3. Miło mi będzie jak pod plakatem konkursowym  na fb  zaprosisz do zabawy  znajomych.
 4. Jedna osoba może dodać  tylko 1 zgłoszenie.
 5. Wysyłka możliwa tylko na terenie Polski
 6. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 5 grudnia 2016
 7. Organizatorem konkursu jest blog Jaśkowe Klimaty a sponsorem nagród Kapitan Nauka.
 8. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu przez Uczestnika.

Plakat

Wyniki konkursu

Takiej ilości zgłoszeń się nie spodziewaliśmy. Mieliśmy nie lada wyzwanie wybrać szczęśliwców tego konkursu. Było ciężko ale udało się. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zabawę. Gry co prawda mamy tylko 4 a zgłoszeń było bardzo dużo. Będziemy mieli dla Was więcej zabaw z tym wydawnictwem, tylko musicie cierpliwie poczekać. A już jutro będą książki dla dzieci do wygrania na naszym fp. Chcecie?

 

Grę kolory otrzymują:

Jako że, Pani Ola się nie zgłosiła zapraszam do kontaktu;

Marzena Zgłobicka

Ola Patryk Maśluch 

Daria Klekot-Parszczak

Gry zwierzęta pojadą do:

Anna Zofia Bury

Elwira Golec Lawenda 

I jeszcze nagroda niespodzianka od nas dla Pani Jolanty Murawskiej

Na dane do wysyłki nagród czekam do środy do 24-tej. Adres z nr telefonu dla kuriera poproszę wysłać w wiadomości prywatnej na fb.

45 thoughts on “LOTTO gra dla najmłodszych graczy+ KONKURS”

 1. Gdy za oknem szary dzień z dzieckiem w domu nudzisz się weź do ręki Lotto Zwierzęta grę i do kolorowego świata zwierząt przenieś się ????????? Facebook Beata Kornas

 2. Lotto, lotto co dziś mi dasz? To Gra zwierzęta na jesienny czas.
  Gra Lotto zwierzęta zachęca do poznawania i do miłego czasu spędzania.

 3. Moje Motto dla Gier Lotto 🙂
  KOLORY, ZWIERZĘTA – to dla nas zachęta
  Różowa Świneczka i Czarna Owieczka
  Rozbawi, nauczy Małego Człowieczka

 4. Gra LOTTO Zwierzęta ciekawi i bawi każdemu maluchowi dziś humor poprawi, nauczy zwierzątek, jak żyją i gdzie, więc usiądź spokojnie i zobacz co tam kryje się, przygoda już czeka wesoła to gra, nauczy samodzielności, szybkości – zapamiętasz je w mig. Kapitan Nauka opowie o krecie, żyrafie, motylu o myszce czy słoniu i innych zwierzątkach tych groźnych lub nie, więc nie bój się i do zabawy w poznawanie zapraszam Cię 🙂

 5. Gra Lotto Zwierzęta to niezła draka,
  Dla każdego małego przedszkolaka.
  Aby w świat planszówek go wprowadzić,
  Grę od Kapitana Nauki warto mu doradzić.

 6. Nie podalam imienia I nazwiska wiec zamieszczam jeszcze raz.

  W grę lotto zwierzęta chce każde dziecko grać, bo z zabawą i nauką jest za pan brat.

 7. Zwierzaki od Kapitana to niezła drużyna
  Biedronka pochód zwierzątek zaczyna
  Dumnie za nią kroczy pan łoś,potem kret i hipopotam
  o rany rany ile zwierząt jest jeszcze potem
  Wszystkie cudaki ,co jeden to lepszy
  nikt już nie wie ile w pudle kapitana się ich mieści.
  Każde dziecko woła mamę bo bawić się chcę stale.
  Marta Borycka

 8. Nudzisz się, a może zaczynasz naukę poznawania zwierząt? Nasza gra lotto zwierzęta zapewni wam niezłą zabawę, przez którą maluch będzie chłoną wiedzę a więc na co jeszcze czekasz 🙂

 9. Gdy za oknem szaro buro weź do ręki grę lotto zwierzaki , razem z mamą , tatą zagraj i poznawaj zwierzaki. Bądź mądry i miej wiedzę !!!!

  Zofia Stachowiak

 10. Bocian i motylek, krecik i biedronka,
  Jeżyk, myszka – wokół nich zielona łąka,
  Na niej kolorowe, śliczne kwiaty rosną,
  W górze zwiewne chmurki – wszystko tchnie tu wiosną,
  Kapitan Nauka bacznie obserwuje,
  Jak gra LOTTO pięknie malców edukuje!

 11. Do gry dziś zaprasza Kapitan Nauka,
  wygrać w „Lotto kolory” to nie lada sztuka.

  „Lotto kolory” = to naprawdę świetna sprawa,
  są emocje, jest nauka i zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *