Zapraszam Was i Wasze dzieci do wspólnego zrobienia kartki dla babci lub dziadka z okazji ich święta. Kartkę robiliśmy dziś raniutko, niestety wyjazd do Warszawy i wczorajszy późny powrót do domu więc wczoraj  już nie mieliśmy na to siły. Babcia moich dzieci i tak dopiero wieczorem wróciła z sanatorium, więc świętować będziemy dzisiaj. Pojedziemy do dziadziusia na cmentarz a potem do kochanej babci Jasia z życzeniami. Ja niestety już nie mam ani babci ani dziadka, więc tylko pamięć o jednej z nich, którą znałam będąc dzieckiem mi pozostaje. Zmarła jak miałam 7 lat.  A teraz do dzieła i czas by zrobić naszą pracę. Będzie to

Kartka na dzień babci, wypukły tulipan

IMG_4228

Do zrobienia kartki potrzebujemy: kolorowe kartki z bloku lub papier kolorowy, kartkę z blou technicznego, super gdyby miała jakieś tłoczenia my jednak mieliśmy zwykłą, wstążkę, klej, nożyczki, kokardę jak jakąś mamy oraz małego pomocnika i do dzieła.

Na kartce naklejamy pasek z tasiemki lub wstążki wzdłuż kartki.

IMG_4226

Następnie wycinamy pół koła z czerwonego papieru i składamy na 3 cześci, zawijając rogi do środka. Sklejamy na dole tulipanka, możemy dociąć kwiatek na półokrągło tak, by góra kwiatka nam odstawała. Do płatków tulipana dokleiłam serduszko w tym samym kolorze i przykleiłam złotą kokardkę.

IMG_4228

Wycinamy łodygę kwiatka i naklejamy na kartkę, ładnie dopasowując do tulipanka. Następnie wycinamy serduszka, i naklejamy je na zieloną tasiemkę.

IMG_4236

IMG_4234

IMG_4242

IMG_4238

IMG_4227

Na łodygę  naklejamy kokardkę z siateczki, przewiązaną czerwona tasiemką.

IMG_4259

IMG_4247

Na koniec, trzeba tylko napisać życzenia dla babci i gotowe.

IMG_4254

Jest to nasza pierwsza tak skomplikowana kartka dla babci:) Zrobiona z synkiem sprawiła nam bardzo wiele radości, tym bardziej, że robiona z sercem dla ukochanej babci.

IMG_4246

 Zapraszam na wpis z inspiracjami prezentowymi dla dziadków,

Inspiracje prezentowe na Dzień Babci i Dziadka

oraz na nasze kartki ze zdjęciami.

IMG_7634-tile

Po inspiracje na kartki DIY ze zdjęciem zapraszam do wpisu

  Dzień babci i dziadka-kartka DIY ze zdjęciem

16 thoughts on “Kartka ozdobna,wypukły tulipan”

  1. Super! Wykorzystamynten pomysł przy najbliższej okazji! W tym roku dla babć robilismy odcisk rączki,a przy okazji Tobi wyżył się abstrakcyjne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *