Lato już za nami. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z wyjazdów i wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Jesień również może być dobrym czasem na wyjazd z dzieckiem. Dokąd się udać? Odpowiedź jest bardzo prosta – nad morze. Wbrew różnych opinii ma ono wiele do zaoferowania nie tylko w czasie letnich upałów. Poznajmy zalety jesiennych wakacji nad morzem.

Jest taniej

Wszyscy doskonale wiemy, że polskie morze nie słynie z najniższych cen. Przez to wielu z nas rezygnuje z wypoczynku. Tymczasem wystarczy udać się na wakacje z dzieckiem właśnie jesienią – po zakończeniu sezonu ceny wynajmu pokoju znacząco spadają.

Jesienne wakacje z dziećmi nad morzem

Brak tłumów

Każdy rodzic wie, że letnie plażowanie to konieczność odpoczynku w tłumie ludzi co jest nie tylko uciążliwe, ale również niebezpieczne. Czasem wystarczą bowiem minuty by stracić dziecko z oczu. Jesienią plaże są zdecydowanie bardziej puste, dzięki czemu wypoczynek jest znacznie przyjemniejszy i bezpieczny.

Nad morze jesienią

To korzystne dla zdrowia

Jesienne wyjazdy nad morzem sprzyjają zdrowiu. Stężenie jodu w powietrzu jest znacznie większe niż latem, co korzystnie wpływa na funkcjonowanie tarczycy. Co więcej, spacery po plaży pozytywnie wpływają na układ nerwowy nóg dziecka. Zaletą jest również słońce, które nie stwarza już ryzyka poparzeń ale wciąż pomaga organizmowi w wytwarzaniu witaminy D.

Jesień z dziećmi nad morzem

Gdzie wyjechać?

Wszyscy doskonale wiemy, że jesień bywa kapryśna. Dlatego też na jesienne wakacje z dzieckiem warto wybrać się do jednego z dużych nadmorskich kurortów, takich jak Trójmiasto czy Kołobrzeg. Dlaczego? To bardzo proste. Nawet jeśli pogoda będzie niesprzyjająca, nie będziecie się nudzić. W dużych miastach zawsze jest bowiem, co robić. Nawet w deszcz możecie spędzać z dzieckiem miło czas, np. na salach zabaw, w muzeach, w kinie czy na basenie.

Jak widzisz, jesień nad morzem może być ciekawa i pozytywnie wpływać na zdrowie oraz samopoczucie twojego dziecka oraz twoje. Jeśli więc wciąż dysponujesz urlopem, nie czekaj i wybierz się na wakacje z dzieckiem także jesienią!

Jesienne wakacje z dzieckiem nad morzem
Jesienne wakacje z dzieckiem nad morzem

Bardzo się cieszę, że nas czytacie! Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytanie zwiazane z naszymi podróżami, zapraszam do ich zadawania. Zapraszam serdecznie do zakładki na moim blogu „podróże małe i duże” przeczytacie tam o innych naszych podróżach z dziećmi/dzieckiem.

A Wy gdzie spędzaliście minione wakacje?

23 thoughts on “Jesienne wakacje z dzieckiem nad morzem”

  1. Mamy to szczęście, że od morza dzieli nas zaledwie 100 km i bywamy tam często z racji posiadania tam rodziny. Ja właśnie najbardziej lubię morze jesienią i wiosną. Latem jeździmy zdecydowanie rzadziej.

  2. My również polecamy wyjazd nad morze poza sezonem! Co roku odwiedzamy ośrodek wypoczynkowy Ustka, zwykle na przełomie września i października. Plusem tego obiektu jest to, że na miejscu jest wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, więc w razie niepogody nie trzeba nawet opuszczać hotelu, by się nie nudzić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *