Jejku-Jejku to główna postać z tej niezwykle kolorowej i bardzo ciekawej książeczki. Przyszła wiosna i znudził mu się wygląd jego dawnego pokoju, więc postanowił go przemalować. Pytanie jest tylko jedno, na jaki kolor? Tego to on już sam zupełnie nie wie.

IMG_3476

IMG_3469

Do pomocy wkraczają jego przyjaciele – Bio, Gonia, Zibu i Papu,  którzy, mają mnóstwo pomysłów. Każdy z nich wydaje się być najlepszy dopóki nie pojawi się następny pomysł na przemalowanie ścian. Po kolei pojawiają się takie kolory jak pomarańczowy, zielony, różowy, jednak nasz mały bohater już sam nie wie, czego chce. Dochodzi nawet do bitwy na kolory, która nieco rozdrażniła naszego bohatera, i w ostateczności Jejku-Jejku sam już nie wie, co o tym ma myśleć a przecież ulubiony kolor może być tylko jeden. Tylko, jaki, kto to odgadnie?

Poniżej pomarańczowe szaleństwo na ścianach.

IMG_3471 IMG_3472

Teraz pora na zielony bo pomarańczowy okazał sie złym wyborem.

IMG_3473 IMG_3474 IMG_3475

Wreszcie przyszła pora na różowy, ulubiony kolor Zubi. Ale on nie spodobał się Jejku-Jejku.

W ostateczności wyprowadził się do nowego mieszkania i wyobraźcie sobie, że jego pokój niewiele różnił się od poprzedniego. Z mała jednak różnicom, że biało-niebieskie paski były nie w pionie, ale w poziomie. Jak widać Jejku-Jejku lubi kolory biały i niebieski i przy takich został w swoim nowym domku.

IMG_3479 IMG_3482

Dzięki otwieranym okienkom, które mojemu synkowi bardzo się podobały mogliśmy zajrzeć w przeróżne zakamarki pokoju Jejku-Jejku. Trzeba jednak robć to niezwykle delikatnie by nie pourywać okienek. Jest to pierwszy tom przygód sympatycznego dziobaka Jejku-Jejku i jego przyjaciół. Kartonowa książka z otwieranymi okienkami okazała się strzałem w 10. Dzięki niej utrwalaliśmy kolory i poznawaliśmy przyjaciół naszego głównego bohatera.

IMG_3508 IMG_3509

Nam bardzo sie  spodobała ta niezwykle barwna książeczka, a czy Wam też sie podoba? Jej otwierane okienka od samego początku wzbudziły zainteresowanie Jasiaoraz to co się za nimi skrywa. Bardzo chętnie ją przeglądał, a tekst po kilkunastu razach przeczytania książki czytamy na zmianę, Jasiek już zna go na pamięć.

„Jejku-Jejku chce coś zmienić.”

Tekst i ilustracje: Magali Le Huche

Tłumaczenie: Joanna Rzyska

Rok wydania: 2015

Oprawa: Sztywna

Liczba stron: 28

Format:  18,5X19Cm

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Cena katalogowa: 32 zł

11 thoughts on “Jejku-Jejku chce coś zmienić.”

 1. myśle że ja też jestem trochę taka jejku jejku musieli byscie zobaczyć moje mieszkanie to bśscie uwierzyli a ksizeczko o to już inna sprawa myslę że dla małego dziecka naprawde swietna

 2. Wspaniała jest ta książeczka.Jest humorystyczna,ciekawa,barwna i z taką z pewnością dziecko spędzi pozytywnie swój czas.
  na fb jako Zdzisława Imianowska

 3. Zakręcona przygoda bohatera
  To niezdecydowanie mnie rozwesela
  Sama miewam problemy z wyborem
  Ścian kolorem 😊😊
  Te strony atrakcyjne, barwne
  Co się za drzwiami kryje – zabawne 😁 facebook Emilia Kryspin

 4. chłopcy dostali kiedyś podobną książkę z „atrakcjami” na stronach. Nie tylko służyła do czytania ale i do zabawy w różne wymyślone gry i zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *