Przedświąteczny czas szukania prezentów dla najmłodszych trwa w najlepsze. Warto pamiętać, że roczne dziecko to mały odkrywca, który bada otoczenie wszystkimi zmysłami. To dobry moment by zapewnić mu odpowiednie wsparcie jego rozwoju. Warto zatem się wspomagać zabawkami, które będą wspierać jego rozwój z zachowaniem oczywiście umiaru, co do ich ilości. Jedno jest pewne zabawki edukacyjne, sensoryczne i interaktywne powinny inspirować malucha do poznawania otoczenia. Odpowiednio dobrane zabawki edukacyjne dla dzieci mogą pomóc w stymulowaniu jego rozwoju. To dobry sposób na ciekawą zabawę wspierającą rozwój dziecka. Dobra zabawka edukacyjna powinna:

  • Zachęcać dziecko do aktywności,
  • zapewniać wiele możliwości zabawy,
  • wspierać kreatywność i pobudzać zmysły,
  • być dopasowana do wieku i poziomu rozwoju dziecka,
  • i najważniejszy aspekt, zabawka powinna być bezpieczna.

Książeczka edukacyjna E-EDU

Na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek edukacyjnych?

Warto wybierać  te, które w czasie zabawy nauczą małego odkrywcę nowych rzeczy. Dziecko na tym etapie rozwojowym potrzebuje stymulacji sensorycznej, dlatego wybierając zabawkę dla dziecka staram się sięgać po różnorodne faktury. Osobiście uwielbiam drewno.  I drewniane zabawki edukacyjne, choć staram się również zapewniać Ani możliwość zabawy innymi zabawkami. Wszystko po to, by zapewnić jej różnorodność zabawy i dać wybór. Na tym etapie sprawdzają się u nas np. sortery, pierwsze dwu elementowe układanki, puzzle, miękkie klocki, różnego rodzaju Przytulanki, szmaciane lalki, stoliki edukacyjne, książeczki, kostki edukacyjne i interaktywne przytulanki.

„Zabawa to jedna z podstawowych potrzeb małych dzieci”. Wspiera prawidłowy rozwój oraz pozwala na budowanie relacji z otoczeniem i odkrywanie świata. Wśród zabawek edukacyjnych u nas zawsze sprawdzały się takie, które wspierają rozwój mowy – są pluszowe zabawki interaktywne lub książeczki z dźwiękiem. A teraz pora na kilka inspiracji prezentowych dla rocznego dziecka.

Partnerem dzisiejszego wpisu jest marka Artyk, polski producent zabawek. Dla Ani wybrałam zabawki, które z przyjemnością Wam dziś pokażemy. Jestem ciekawa, która z pokazanych zabawek sprawiłaby radość Waszym dzieciom?

E-Edu Lew Leoś

E-Edu Lew Leoś Artyk

Poznajcie pluszowego przyjaciela, którym od jakiegoś czasu bawi się Ania. E-Edu Lew Leoś to uroczy interaktywny pluszak, który potrafi śpiewać, recytować, uczy liczenia i kolorów i nie tylko. Zakup maskotki interaktywnej  to dobry wybór dla młodszych, jak i starszych dzieci. Dla roczniaka wręcz ideał. Interaktywne pluszowe maskotki rozbudzają one empatię u dziecka i zapewniają mnóstwo wspaniałej zabawy.  Miękki materiał, z którego jest wykonany Lew, wpływa na rozwój stymulacji dotykowej. Myślę, że ten pluszowy lewek może stać się najlepszym przyjacielem każdego dziecka.

 E-Edu Lew Leoś to uroczy interaktywny pluszak,

Zabawka ta uczy malucha nowych słów i ćwiczy pamięć. Jest bardzo miły w dotyku. Może pełnić funkcję przytulanki lub zwierzęcego nauczyciela. Świetna interaktywna zabawka do nauki dla najmłodszych. Sami przyznacie, że Lew ów jest bardzo uroczy.

Myślicie o zakupie maskotki interaktywnej,  ale zastanawiacie się, czy to dobry pomysł? Ja uważam, że jak najbardziej tak. Roczniakom i ciut starszym dzieciom warto kupić np. interaktywnego misia jak ten E-Edu Lew Leoś, który opowiada bajki czy śpiewa piosenki. W dodatku ma niesamowicie miły głos.

Zobaczcie sami co potrafi ten uroczy pluszak.

Lwa Leosia zamówicie TUTAJ

Artyk Kostka Edukacyjna E-Edu

Artyk Kostka Edukacyjna E-Edu

Kostka Edukacyjna E-Edu to zabawka, na którą Ania zwróciła uwagę zaraz po zabawie lwem.  Widzę jak wiele radości sprawia jej kombinowanie, manipulowanie, przesuwanie i dopasowywanie klocków w sorterze. Świetny pomysł na naukę przez zabawę już dla roczniaka. Choć dedykowana jest dzieciom od 18 miesiąca życia u nas sprawdza się idealnie. Ta niepozorna zabawka jest w stanie zająć moją córcie na dłuższy czas. Podczas zabawy maluch poznaje kształty ( a to za sprawą sortera, który został ukryty w jednej ze ścianek), poznaje kolory, cyfry. Delikatne dźwięki muzyki i różnych odgłosów doskonalą słuch i umiejętności chwytu i pracuje nad motoryką małą. Zabawka wspomaga rozwój dziecka, rozwija jego zdolność do koncentracji, logicznego myślenia oraz ćwiczy koordynację ruchową.

Sorter i dołączone do niego kolorowe elementy, sprytnie wspomagają rozwój koordynacji ruchowej malca. Maluchy doskonale sobie radzą z opanowaniem wkładania elementów w odpowiednie miejsca w sorterze. Ania uwielbia sortery i to była pierwsza rzecz, na którą zwróciła uwagę. To zaskakujące jak ta pozornie prosta zabawka rozwija umiejętności malucha. To wspaniałe narzędzie do wszechstronnego rozwoju. W tym nauki chwytu, koordynacji ruchowej, rozpoznawania kolorów i kształtów. Zdecydowanie polecamy!

Labirynt z koralikami zachęca do ich przesuwania, ruchome trybiki ze zwierzątkami na dłuższy czas zajmują dziecko, tak samo jak sorter. Pianinko posiada aż 3 tryby zabawy. Ruchoma kaczuszka jest urocza. Ania odkryła drzwiczki do sortera i początkowo tak wkładała wszystkie klocki, teraz już kombinuje jak to zrobić normalnie. Na labirynt magnetyczny przyjdzie jeszcze czas.

Kostka Edukacyjna E-Edu dostępna TUTAJ

Edukacyjny Pilot do TV E-EDU

Zabawka bawi i rozwija zdolności manualne oraz myślenie przyczynowo – skutkowe u dzieci. Interaktywny pilot ma dwa tryby działania pierwszy, – dzięki któremu dziecko poznaje cyferki, różnorodne dźwięki i może odsłuchać proste rymowanki. Drugi z trybów zaskakuje piosenkami, kolorowym światłem i różnymi dźwiękami. Jest wykonany z bezpiecznych dla dziecka tworzyw. Pilot jest jak najbardziej interesujący dla Ani, choć i tak woli nasz czarny, mniej przyciągający wzrok.

Zabawka ta, została zaprojektowana by mieściła się w małych rączkach. Ma kolorowe przyciski, które wydają różnorodne dźwięki i zabawne melodie. Dziesięć przycisków od 0 do 9 wzbogaca zabawę nauką pierwszych cyfr.

Działa na zmysł wzroku, słuchu i dotyku.

Pilot edukacyjny dostępny TUTAJ

Książeczki edukacyjne E-EDU

 

Mamy dwie miękkie książeczki edukacyjne E-edu. Książeczka w środku mają piszczek, na ilustracjach znajdują się kolorowe obrazki. Wykonana z wodoodpornego, łatwego do czyszczenia tworzywa. Miękka książeczka edukacyjna pozwala na pierwsze samodzielne czytanie, jest nie do zniszczenia. Dodatkowym plusem jest to, że można ją używać również podczas kąpieli.

Kolorowe rysunki zwierzątek oraz dźwięk piszczałki, wydobywający się po naciśnięciu strony książeczki wzbudzą zainteresowanie dziecka. Wspólne czytanie z dzieckiem pozytywnie wpływa na budowanie więzi z maluszkiem, oraz rozwija wiele zmysłów. W tym zmysł, słuchu, wzroku oraz dotyku. Rozwija spostrzegawczość, a poprzez wskazywanie dziecku poszczególnych ilustracji, wspaniale sprawdzi się zabawa w szukanie szczegółów. Przewracanie stron podnosi sprawność manualną maluszka i rozwija motorykę małą. Książeczka z cyferkami jest z krótkimi rymowankami. Idealne na pierwsze wspólne czytanie.

Walory edukacyjne wspólnego czytania z dziećmi są nie do przecenienia, te czytamy niemal od samego początku. Książeczki te są nie do zniszczenia, mają jeszcze jedna zaletę, kosztują tylko11 zł.

Książeczki do kupienia TUTAJ

Czy u Was prezenty już kupione? 

 

 

 

5 thoughts on “Jakie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka na prezent?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *