W pudełku znajduje się metalowy dzwonek, 50 kart ze zwierzakami i kostka. Są też naklejki na kostkę, które samodzielnie trzeba nakleić. Wracając do dzwonka to robił furorę on u nas furorę od samego początku.

IMG_9694 IMG_9695

Zasady gry:

Grę zaczyna najmłodszy gracz. Gracz rzuca kostką tak by wszyscy grający widzieli, co wypadło na kostce. Na kostce znajdują się ukryte cechy zwierząt, które występują na kartach. Wszyscy przyglądają się kartom na stole i starają się odnaleźć zwierzę, które posiada cechę wskazaną przez kostkę. Na przykład zwierzę, które nie ma nóg. Kto pierwszy uderzy w dzwonek i poda nazwę prawidłowego zwierzęcia, zdobywa punkt! Następnie bierze kartę z tym zwierzakiem, odwraca ja i sprawdza czy miał rację. Pytania są różne, np: Jakie zwierzę śpi w dzień? Jakie zwierzę ma 4 nogi? Pierwszeństwo ma gracz, który uderzył w dzwonek, jako pierwszy. Jeżeli gracz znalazł właściwe zwierzę, na drugiej stronie karty musi być taki sam symbol jak na kostce. Gracz wtedy zdobywa kartę. Jeżeli jednak gracz się pomylił i na karcie nie ma takiego symbolu jak na kostce, musi odłożyć kartę do pudełka, ale oprócz tego musi oddać jeszcze jedną kartę pod warunkiem, że już jakąś zdobył.

IMG_9722

Dzwonek od samego początku robił furorę.

IMG_9720

IMG_9715

IMG_9712

Gra ze starszym rodzeństwem niezwykle wciągnęła najmłodszego gracza. Na stole znalazły się również gumowe zwierzęta z kolekcji Jaśka, które brały czynny udział w grze.

IMG_9703 IMG_9709

IMG_9710

IMG_9707

IMG_9700 IMG_9702

Koniec gry:

Gra się kończy, gdy wyczerpią się karty w jednym z 5 stosów. Wygrywa osoba, która zdobyła najwięcej kart.

Poziom trudności:

Bardzo łatwa i niezbyt skomplikowana gra. Polecana  jest ona dla całych rodzin.

IMG_9692

Moje zdanie o grze:

Jest to świetna gra na refleks i spostrzegawczość i ogólną wiedzę o zwierzętach! Grając w nią dziecko uczy się ważnych informacji o cechach zwierząt. Dowie się również, które zwierzęta są aktywne w dzień, które w nocy, a które są aktywne zarówno w dzień jak i w nocy. U nas od kilku dni dzieci grają w nią 2-3 razy dziennie. Jaś, co prawda jest jeszcze trochę za mały, ale świetnie sobie radził z szukaniem zwierząt. W towarzystwie starszego rodzeństwa świetnie się bawił. Z gry zapamiętał, że aktywne w nocy są: jeż, bóbr, nietoperz, żaba i puchacz. Na resztę przyjdzie jeszcze czas. Uważam, że jest to super gra dla całej rodziny. Może być świetnym prezentem na urodziny, imieniny lub prezent na mikołajki lub gwiazdkę. Fantastyczny pomysł na spędzanie długich jesiennych wieczorów. Mając tą grę  nie będziesz się nudził.

Gra „Jaki to zwierzak”

Liczba graczy: 2 – 4 osoby

Wiek: 5-105 lat

Czas gry: ok. 15 minut

Waga: 0.40 kg

Wydawca: Egmont

Projektant: Josep M. Allue, Dani Gomez

Wydanie: polskie 14-09-2015

Cena gry: 58.41zł

14 thoughts on “Jaki to zwierzak? Nowa gra wydawnictwa Egmont.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *