Huczmiranki to książka pełna magii i tajemnic. O rodzie Huczmiranek, które zawsze musiały radzić sobie same, dowiedziałam się z jej pierwszej części „Eukaliptus i werbena”, o której pisałam tu. Więzy krwi to coś, co łączy na zawsze, ale co robić, jeśli w rodzinie pojawi się czarna owca, która zapragnie żyć po swojemu? W książce rządzą trzy zmysły: zapach, smak i słuch, oraz trzy Rody, które walczą ze sobą o władzę i możliwość przejęcia mocy innych. Autorka zaprasza nas do świata pełnego magii, zaklęć i tajemnic a ja z niecierpliwością czekałam na jej drugą część. O tym, czy mnie ona rozczarowała, czy spełniła ona moje oczekiwania, tego dowiecie się za chwilę?

„Rumianek i mięta” to druga część serii „Huczmiranki . Kobiety z tego rodu nie mogły podejmować decyzji samodzielne bez porozumienia się z resztą przedstawicielek. Były skazane na zaaranżowane małżeństwa, małżeństwa, które zazwyczaj zawierane były dla zysku i prestiżu. Niestety nie było tam czasu ani miejsca na prawdziwą i szczerą miłość. Kobiety, które zamiast posłuszeństwa wybrały wolność, narażały się na gniew rodziny. Groziło im osłabienie cudownej mocy, a nawet wykluczenie z rodu.

IMG_5281

Rok 2013 dla Niny Huczmiran był przełomowy, ona, która zawsze kroczyła własnymi ścieżkami i trzymała się z boku. Musiała poznać rodzinne tajemnice, odkryć skrywane przez lata zło i skonfrontować się z rządzącą rodem babką Darią. Inaczej nigdy nie odzyska syna,  który został porwany a czy go odzyskała, niech to do końca dla Was pozostanie tajemnicą.

IMG_5282

IMG_5283

„Rumianek i mięta” to bardzo interesująca książka, jednak zdecydowanie bardziej podobała się pierwsza część Sagi, choć i w cześci drugiej mocno intryguje i zaskakuje czytelnika. Podobało mi się, jednak nie jest to lektura, którą zapamiętam na długi czas. Autorka napisała niezwykle tajemniczą i nietuzinkową powieść skrywającą pełno magii, rodzinnych sekretów, i alchemii, która tak zawładnęła rodem. Cudowna książka z Warszawą w tle gdzie rozgrywa się jej akcja. Czuje lekki niedosyt po przeczytaniu tej części, ale czy jestem rozczarowana? Nie nie jestem, choć spodziewałam się innego zakończenia.

IMG_5284

IMG_5286

Mistrzowsko połączone ze sobą elementy fantastyczne ze światem realnym. Książka przeniosła mnie do świata czarów i czarownic i pozwolła na chwile ucieć od własnego życia. Akcja książki dzieje się w Warszawie i myślę, że dla niejednego czytelnika to dodatkowa atrakcja. Jeżeli i Ciebie, choć trochę zainteresowało życie rodu „Huczmiranek” to bardzo polecam tę książkę.

Huczmiranki” Rumianek i mięta”
Autor: Agata Mańczyk.
Rok wydania: 2016
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 448
Format: 15.2 x23 cm
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Cena katalogowa: 44,90 zł promocja 35,90zł

7 thoughts on “Huczmiranki „Rumianek i mięta””

  1. Kolejna świetna pozycja do przeczytania 😉
    Koniecznie muszę poprosić Panie w bibliotece,
    aby sprowadziły, bo z ogromną chęcią bym przeczytała 🙂

  2. Witam, wlasnie dodalem ta strone do moich ulubionych, ma potencjal, ale musze ci powiedziec, ze jest slabo widoczna w wyszukiwarkach. Zasluguje na wiekszy ruch. Jest rzecz ktora ci sie na pewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbednik dla kazdego webmastera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *