Chociaż smartwatch to stosunkowo nowe urządzenie na rynku, w bardzo szybkim czasie zyskał całą rzeszę użytkowników. Inteligentne zegarki są funkcjonalne i przydatne – zarówno w życiu codziennym, jak i w nieoczekiwanych sytuacjach. Dlaczego smartwatch cieszy się takim powodzeniem?

Oferta inteligentnych zegarków dostępnych w naszym sklepie jest bardzo różnorodna. Choć na początku urządzenia te były jedynie swoistym powieleniem funkcji smartfonów, dziś niemal każdy smartwatch posiada szereg dodatkowych, niezwykle przydatnych funkcji, które zapewniają komfort użytkowania.

Smartwatch może oczywiście nadal jedynie uzupełniać smartfona, jednak warto zwrócić uwagę na dodatkowe zastosowania inteligentnego zegarka.

Do czego przyda się smartwatch?

Oprócz takich funkcji jak wyświetlanie powiadomień z portali społecznościowych oraz poczty mailowej albo odrzucania i odbierania połączeń telefonicznych smartwatch umożliwia nam płatności zbliżeniowe. Jest to bardzo wygodna funkcja, zwłaszcza gdy nie chcemy zabierać ze sobą na zakupy ciężkiej damskiej torebki lub dużego męskiego portfela. Warto jednak mieć na uwadze, że zarówno do tej, jak również do innych wyżej wymienionych zastosowań niezbędne jest posiadanie w niedalekiej odległości smartfona powiązanego z naszym inteligentnym zegarkiem.

Smartwatch posiada również wiele funkcjonalności ułatwiających nam codzienne życie, a nawet dbających o nasze zdrowie. Jedną z nich jest pomiar tętna. Dodatkowo smartwatch alarmuje nam wszelkie nieprawidłowości. Licznik kroków, który automatycznie oprócz przebytego dystansu zmierzy także ilość spalonych kalorii, będzie przydatny dla osób dbających o tężyznę fizyczną lub po prostu chcących stracić zbędne kilogramy. Natomiast szereg czujników, takich jak wysokościomierz, kompas czy barometr z pewnością przydadzą się zarówno podczas aktywności sportowych, jak i w trakcie pieszej turystyki.

Smartwatch to urządzenie, które może być użytkowane niemal w każdej sytuacji. Nowoczesne smartwatche są wodoodporne, dlatego niestraszne są im deszcze lub śnieg. Modele przeznaczone dla sportowców posiadają wodoszczelność aż do 100 m, zapewniając pełną funkcjonalność podczas pływania.

Smartwatch to nieodzowny element garderoby miłośników nowinek technicznych, który z pewnością sprawdzi się również w rękach osób podchodzących do nowych gadżetów sceptycznie. Na stronie https://www.morele.net/kategoria/smartwatche-732/ znaleźć można wiele modeli topowych producentów, które z pewnością spełnią oczekiwania każdego klienta.

Smartwatch, nowinka technologiczna ostatnich lat. Macie, używacie? Jaki model polecacie? 

*Materiał zewnętrzny

11 thoughts on “Do czego przyda się smartwatch?”

  1. Nie wiem, mam takie wrażenie, ale ten wpis jest bardzo subiektywny. To nie jest opis ogólny smartwatchy, tylko jednego konkretnego modelu jednego producenta. Nie zrozum mnie źle, ale Apple Watch nie jest ogólnym wyznacznikiem dla smartwatchy. Ale odrobina researchu jeszcze nikomu nie zaszkodziła 🙂

  2. Nie posiadam tego typu urządzenia. Widzę jednak, że smartwatch jest coraz bardziej popularny. Jakoś mnie nie kusi, mimo to nie wykluczam, iż zmienię zdanie.

  3. Nie mam i nie czuję potrzeby posiadania. Poza tym od śmierci Steve`a Jobsa Apple nie jest już tak wizjonerski jak kiedyś i dlatego szkoda mi na niego pieniędzy.

  4. Mam Galaxy Watch Active 3 i jestem mega zadowolona. Idealnie sprawdza się podczas treningów czy długich spacerów. Ma możliwość nie tylko mierzenia dystansu, ale także sprawdzenie poziomu nasycenia tlenu we krwi czy pulsu. Jeśli przegnę z bieganiem, automatycznie informuje mnie, że czas wracać do pkt zero. Ale też kiedy np jadę autem i dzwoni mi telefon, to widzę na nadgarstku informację kto dzwoni i mogę odebrać. Polecam, ale zdecydowanie to zegarek dla osób bardzo aktywnych.

  5. Moja siostra, odkąd zaczęła nosic smartwatcha, zaczęła też w koncu odbierać telefon, bo jej ręka wibruje 😁 w koncu jest z nią kontakt! ♥️

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *