Chciwa wrona to kolejna moja propozycja dla małych dzieci z Wydawnictwa MD Monika Duda. Książeczka kartonowa, dość spora i pięknie wydana. Opowiadanie w niej zawarte uczy naszego malucha bardzo wartościowych rzeczy. Przebiegła wrona, bo o niej jest opowiadanie zaprzyjaźnia się z gołębiem, aby móc zdobyć jedzenie z domu bogatego człowieka. Ale czy jest to prawdziwa przyjaźń, czy tylko przyjaźń nastawiona na zysk, czy ptaszysko wykorzystując dobroć gołębia zdobędzie to, co jest jej planem? Gołąb dowiedziawszy się o jej zamiarach próbuje odwieść wronę od jej zamiarów, jednak nie udaje mu się to. Jaki był plan chciwej wrony, i czy wronie uda się spełnić swe pragnienia? Czy wrona jest dobra, czy zła? Oraz, co stało się z przyjaźnią biednego gołębia i wrony? Przeczytaj, aby się dowiedzieć jak było naprawdę. Jeżeli jesteś ciekawy jak potoczą się losy strasznie łapczywiej i wrednej wrony zapraszam do lektury.

IMG_8892 IMG_8336 IMG_8337

Uwielbiam tą serie książek za przesłanie, jakie z nich płynie. Każda z nich uczy nasze dziecko czegoś nowego. Uczy tego jak należy się zachowywać w życiu. To opowiadanie uczy dzieci tego, że nie warto być chciwym i zachłannym. Choć  ilustracje w tej książeczce na Jasia zrobiły duże wrażenie, to po raz kolejny nie chciał jej oglądać. Wrona bez piór zdecydowanie mu się nie spodobała.

IMG_8338

IMG_8343

IMG_8345

Cała seria jest niezwykle ciekawa i godna polecenia. Książeczki te czyta się z wielką przyjemnością. A czy Wam się także one podobają? Jeżeli tak to zawsze możecie zajrzeć na stronę wydawnictwa i zamówić całą serie lub wybrane przez siebie pozycje z tej serii. Jest ich aż osiem, więc wybór jest duży. Myślę, że każdy wybierze coś dla swojego dziecka. Życzę Wam miłej lektury. A że jesień zbliża się wielkimi krokami wieczory są wtedy długie to na pewno będą zachęcały Was do czytania z dzieckiem. Pamiętajcie że nadal możecie wybierać, która z książek pojawi się w następnej kolejności na blogu.

Chciwa wrona

Ilustracje: Narong Pullngnem

Liczba stron: 14

Okładka : Twarda

 Wydawnictwo : Wydawnictwa MD Monika Duda.

12 thoughts on “Chciwa wrona”

  1. z niecierpliwością czekam na kolejne recenzje książeczek. Mój Maciuś ma 16 miesięcy, ale też dużo czytam maluchowi i szukam ciekawych tytułów. Propozycje od wydawnictwa MD wyglądają na prawdę interesująco!
    Pozdrawiam, Betka blogmlodegorodzica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *