Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci. I o tym są książeczki, które Wam dziś chciałam pokazać. O tym, że książki są dobre na wszystko i gwarantują miło spędzony czas z dziećmi, nie muszę Was przekonywać. Dzieci są chłonne i otwarte na zdobywanie wiedzy i bardzo ciekawe świata. Bardzo chętnie też poznają przygody bohaterów książek, i to my rodzice musimy im pokazać co warto czytać. Dziś pora na całą serie bjeczek o misiach, o których kiedyś już pisałalm tu. Zpraszam do czytania książek „Bajki o misiach i inne opowiadania. Aniela Cholewińska – Szkolik wydawnicto Zielona Sowa.

IMG_4921

IMG_4923

Bajki o misiach cz.2 – Lekcja pływania i inne opowiadania.

 

IMG_4936

Mały czytelnik pozna przygody małego Płatka i sam zobaczy, jak on uczył się pływać.

IMG_4938

IMG_4939

Każdy z opisanych misiów w całej serii jest wyjątkowy i każdy pochodzi z innego kraju. Każde opowiadanie to przygody innego misia oraz jego przyjaciół i spotkanie z kulturą i zwyczajami danego kraju lub kontynentu, w którym on mieszka.

IMG_4888

IMG_4889
Jaś z zainteresowaniem przeglądał nezwykle kolorowe i przepiękne ilustracje.

IMG_4890

Dzięki nim dzieci już nigdy nie będą się nudziły.

 

Bajki o misiach cz.3 – Urodzinowy prezent i inne opowiadania.

IMG_4929

Maly czytelnik sam się przekona jaki urodzinowy prezent wybrała misia Milusia? Powstało jednak pytanie dla kogo miał być ten prezent, ale tego kto bedzie szczęściarzem dowiecie się już z książeczki.

IMG_4930

IMG_4931

To świetne książki, w których nie zabrakło ciepłych historii o misiach, których z dziećmi łączy bardzo wiele. Jednak taka najważniejsza więź, jaka ich łączy taka niepowtarzalna, która rozwija dziecięcą wyobraźnię oraz uczy jak panować nad negatywnymi uczuciami. Oraz tego, jak pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

IMG_4909

IMG_4910

IMG_4911

IMG_4913

Przytulańcom z misiami nie było końca. Miś jest dobry na wszystko.

IMG_4912

Bajki o misiach cz.4 – Petit maluje wieżę Eiffla i inne opowiadania.

 

IMG_4932

W tej części bajeczek o misiach dzieci poznają małego misia Petita, który pewnego dnia postanowił zostać malarzem. Stwierdził również że namaluje wieżę Eiffla, która mu się bardzo podobała. Wszystkie opowieści o misiach bardzo przypadły nam do gustu i często wracamy do ich czytania. Nie opowiemy Wam jednak wszystkiego o tych książkach, bo przecież cóż to by było później dla Was za czytanie, gdybyście poznali przygody wszystkich Misiaczków.

IMG_4934

IMG_4935

Jest seria to książek, w której każda misiowa przygoda zawiera sporo informacji o kulturze kraju, w którym mieszkają bohaterowie, przez co przybliżają dzieciom różne zwyczaje.

IMG_4901

IMG_4904

IMG_4924

Opowieści o misiach mogą być pretekstem do podobnych zabaw z maluchami, w których można odwzorowywać ich zachowania i zabawy i np. spróbować namalować wieżę Eiffla. Całość uzupełniają przepiękne ilustracje, które bardzo spodobały się zarówno Jasiowi, jak i mnie. Duża czcionka sprawia, że super się ją czyta. Polecam ją dzieciom przedszkolnym, jak i w pierwszych latach szkoły podstawowej. Jest to wspaniała propozycja do czytania przed snem. Już 3-latek jest w stanie zrozumieć jej  sens, a starsze dzieci na pewno zachwycą cudowne ilustracje, które znajdziemy w książce.

 

Autor:  Aniela Cholewińska – Szkolik

Ilustracje: Marta Kurczewska

Rok wydania: 2015

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 48

Format:  19,5X24 Cm

Wydawnictwo:  Zielona Sowa

Przeział wiekowy: 4-6 lat

12 thoughts on “Bajki o misiach i inne opowiadania. Aniela Cholewińska – Szkolik, wydawnicto Zielona Sowa.”

 1. Przypuszczam, że będą dobrą pomocą naukową przy poznawaniu tajniķow geografii 😉 Super seria i widać, że żywy ‚Miś’ bardzo zadowolony 😉

 2. Nasze odkrycia książkowe, zazwyczaj odbywają się w bibliotece.
  Choć ostatnio synek dostał książkę ”Skarbczyk Bajek” troszkę zniszczona, ale
  ważne, że jest, jak przeczytać 🙂
  Uważam, że takie przygody różnych misiów, to również wspaniała przygoda dla małego odkrywcy.
  Mój synek nie ma żadnego misia, swojego przyjaciela z którym zawsze wszędzie chodzi/jeździ.
  Myślę, że gdybyśmy poznawali misie, synek chciałby dostać, takiego nierozłącznego kompana,
  codziennych życiowych przygód 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *