Wszystkie ogłoszenia z przedszkola zawsze pod ręką? Zgłaszanie nieobecności za pomocą paru kliknięć na smartfonie? Błyskawiczne opłacanie czesnego? To wszystko jest możliwe. Nowoczesne systemy do zarządzania przedszkolem posiadają specjalne panele rodziców – dające szereg możliwości.

Aplikacje dedykowane dla przedszkoli

Nowoczesne technologie są coraz chętniej stosowane, aby usprawnić pracę przedszkoli. Wiele placówek wykorzystuje systemy, które mogą ułatwić zarządzanie przedszkolem – pozwalają łatwiej zawiadywać finansami czy zamówieniami posiłków. Niektóre z tych oprogramowań posiadają także opcje, umożliwiające usprawnienie komunikacji na linii rodzic – przedszkole. Niebagatelną rolę pod tym względem odgrywają aplikacje mobilne. Za ich pomocą rodzice zyskują szereg możliwości: między innymi zgłaszanie nieobecności dziecka czy dokonywanie szybkich płatności.

Tak właśnie jest z systemem dla przedszkoli i żłobków Inso, opracowanym z myślą o potrzebach dyrektorów oraz rodziców. Rodzice zyskują dostęp do specjalnego panelu rodzica. Mogą się do niego logować zarówno z poziomu przeglądarki (wczytując go jak normalną stronę internetową), jak i za pomocą mobilnej aplikacji. Dzięki temu Inso zawsze jest pod ręką – dostępne w każdej chwili, z każdego urządzenia.

Opcje dla rodzica

W jaki sposób aplikacja tego typu może przydać się Tobie? Pośród najpopularniejszych funkcjonalności aplikacji, służących rodzicom, można wymienić:

Zgłaszanie nieobecności dziecka

Dziecko obudziło się z gorączką? Chcesz szybko zgłosić, że nie pojawi się w przedszkolu – ale nie masz czasu wydzwaniać do dyrektora, a wychowawczyni nie zawsze odbiera smsy? Aplikacja mobilna pozwala wysłać zgłoszenie błyskawicznie, zaledwie za pomocą kilku kliknięć. Informacja o tym, że dziecko nie przyjdzie do przedszkola, automatycznie zapisuje się w systemie. Dodatkowy plus to fakt, że po zgłoszeniu nieobecności malucha odpowiednio wcześnie, od rachunku na koniec miesiąca może zostać odjęty koszt niewydanych tego dnia posiłków.

Pełny podgląd finansów i powiadomienia o należnościach

Ilekroć zostanie wystawiony nowy rachunek – otrzymasz odpowiednie powiadomienie. Aplikacja przypomni Ci też o nieuregulowanych płatnościach. Poza tym w panelu rodzica możesz zapoznać się ze szczegółami należności, zarówno bieżących, jak i archiwalnych – z podziałem na koszty czesnego, zajęć dodatkowych i posiłków. Dzięki temu wiesz, za co dokładnie płacisz!

Szybkie płatności

Chcesz błyskawicznie uregulować należności? Możesz to zrobić z poziomu aplikacji mobilnej, wybierając opcję szybkiej płatności. W ten sposób dokonujesz opłaty w bezpieczny sposób, nie tracąc niepotrzebnie czasu.

Stały dostęp do ogłoszeń

Czytanie ogłoszeń na tablicy wywieszonej w przedszkolu? Dopytywanie o ważne terminy dyrektora? Dzwonienie do przedszkolanki, by poznać szczegółowe informacje dotyczące przedszkolnego przedstawienia? To już przeszłość. Dzięki aplikacji mobilnej zyskujesz dostęp także do wirtualnej tablicy ogłoszeń. Pracownicy publikują tam wszystkie ogłoszenia i aktualności z życia placówki – a Ty w dowolnej chwili możesz sprawdzić, czy nic nie umknęło Twojej uwadze. W niektórych aplikacjach tablice mogą służyć także do przesyłania rodzicom plików, zdjęć i filmów – na przykład scenariusza przedszkolnych jasełek, zdjęć z zabawy czy filmu z wycieczki.

Ustalenie diety dziecka

Twoje dziecko cierpi na alergie pokarmowe? Nie może przyjmować laktozy albo jeść glutenu? Jeśli omówisz to z dyrektorem – informacje na ten temat mogą zostać wprowadzone do aplikacji. Od tej pory będą brane pod uwagę przy przygotowywaniu zamówień na posiłki. Pracownicy przedszkola z kolei w każdej chwili mogą zajrzeć do systemu i upewnić się, czego nie wolno podawać maluchowi. Dzięki temu spada szansa na to, że Twoja pociecha zje w placówce coś, po co sięgać nie powinna.

Nowoczesne przedszkole

Aplikacje dla przedszkoli to więc nie tylko oszczędność czasu dyrektora, ale także – wygoda dla rodzica. Pozwalają usystematyzować komunikację, szybko zgłaszać nieobecności, ułatwiają dokonywanie i nadzór płatności. Placówka dzięki nowoczesnym rozwiązaniom staje się też lepiej zorganizowana, a jej pracownicy muszą mniej czasu poświęcać tak zwanej „papierologii” – to zaś z kolei przynosi korzyści dzieciom.

W Twoim przedszkolu dyrektor jeszcze nie wprowadził takich udogodnień? Wspomnij mu o takiej możliwości – wiele aplikacji można przetestować całkiem za darmo!

Czy jako rodzicie korzystalibyście z takiej aplikacji?

11 thoughts on “Aplikacja dla rodzica przedszkolaka. Jakie korzyści może Ci przynieść?”

  1. My jeszcze nie, za czasów Rozalki w przedszkolu nie było takiej apki. Ale podobno już jest i jak Florka zacznie to i my będziemy mieć wszystko w jednym miejscu 🙂

  2. Mam wrażenie, że teraz aplikacje są do wszystkiego. Nie wiem czy to najpotrzebniejszy „gadżet” rodzica, ale na pewno ułatwia życie w wielu sytuacjach 🙂

  3. U Sebka w przedszkolu nie ma tej aplikacji, ale mam nadzieję że jak młodszy pójdzie za dwa lata to wprowadzą, bo będzie o wiele łatwiej i dla rodzica i dla przedszkola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *