Dzień dziecka czy warto go spędzić w inny sposób, niż tylko wręczając dziecku kolejny gadżet i tym samym załatwić sprawę?  1 czerwca to dzień każdego z nas, przecież my też jesteśmy dziećmi. Tak naprawdę w każdym z nas drzemie dziecko. Co pamiętacie ze swojego dzieciństwa, czy są to zabawki, czy raczej to, że tego dnia spotykały Was przyjemności ze strony rodziców i starali się mieć szczególnie w tym dniu więcej czasu dla Was. Może było to wspólne wyjście do kina, spacer nad rzeką, wycieczka rowerowa za miasto a może coś jeszcze? Zaplanuj wyjątkowy dzień dla swojego dziecka, nie wydając fortuny lub wydając grosze do dzieła. Taki dzień pełen wrażeń to genialny  pomysł na spędzenie miłych chwil na wakacje.  Może nawet nie jeden dzień a kilkanaście dni. 

Poniżej znajduje się magiczna lista, która pozwoli Wam na uczczenie tego dnia w inny sposób, taki dzięki któremu w pamięci naszych dzieci pozostaną cudowne wspomnienia na lata. Wspomnienia, których nie zastąpi najdroższa zabawka. Wspólne rodzinne świętowanie, warto pomyśleć też o dziadkach, i ich też włączyć do zabawy, jeżeli to tylko możliwe, przecież dla Nich wy zawsze pozostaniecie dziećmi, a Wasze dzieci dla Was. Tak wspólne świętowanie może być dużo przyjemniejsze. Dla mnie liczy się człowiek i piękne wspomnienia dla moich synów, a nie kolejny gadżet lub zabawka, która za jakiś czas straci swój blask.

15 pomysłów na udany dzień dziecka

Lista pomysłów na zabawy z okazji zliżającego się dnia dziecka i nie tylko. Przygotowałam więc listę rzeczy do zrobienia z dzieckiem w tym szczególnym dla nich dniu. Wyjątkowy dzień, wyjątkowy klimat i wspomnienia, które zapadają w pamięci naszych dzieci na bardzo długi czas. Jestem aktywnym rodzicem i staramy się z Jasiem spędzać jak najwięcej czasu na wycieczkach, rozmowie, zabawiach itp.  Bardzo lubię brać aktywny udział we wspólnych zabawach z synkiem. W dzień dziecka do takich zabaw warto zaangażować całą rodzinę te starsze dzieci nastolatki również. To może być, a raczej  powinien być dzień wyjątkowy i nie mam na myśli kolejnych drogich prezentów.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”  Janusz Korczak (1878-1942) –  Lekarz, pedagog, wychowawca, publicysta…

Zaplanuj wyjątkowy dzień dziecka, nie wydając fortuny lub wydając grosze

Warto pomyśleć aby w ten jeden wyjątkowy dzień w roku,  czyli    dzień dziecka zaangażować całą rodzinę we wspólne zajęcia i zabawę. Może dla Was ten wpis stanie się inspiracją na to, by w tym dniu nie skupiać się na prezentach, które za jakiś czas wylądują na półce lub zostaną upchnięte w szafie a na wspólnie spędzonym czasie na zabawie, zwiedzaniu i innych przyjemnościach dla dzieciaków.

 1. Pójdziemy na spacer, do parku, pojedziemy za miasto lub wyskoczymy na rowery.
 2. Przeczytamy tyle książek, ile tylko Jaś zapragnie.
 3. Obejrzymy film w kinie, wybieramy się na Smerfy, bilety zarezerwowane.
 4. Ubierzemy się w tym dniu bajecznie kolorowo, we wszystkie kolory tęczy.
 5. Będziemy malowali farbami, ale uwaga malowanie rękami, bo to Jasiek lubi najbardziej
 6. Wyprawa do zoo lub innego miejsca ze zwierzakami.
 7. Wspólnie pieczenie babeczek lub innych słodkości.
 8. Można zrobić pyszne lody, przepis na nie znajdziecie „Domowe lody owocowe tu-klik”.
 9. Puścimy latawiec, który już czeka w szafie, piękny z Myszką Miki marzenia Jasia, polecieć balonem-może kiedyś się to uda?
 10. Zawody sportowe z rodzicami i dziadkami, skoki w workach, gra w piłkę. Tylko pamiętajcie, wygrać ma dziecko.
 11. Wspólne sadzenie drzewka na działce lub kwiatków, które czekają od kilku dni w donniczkach.
 12. Piknik za miastem, nad rzeką, w ogrodzie lub na działce? Co wy na to?
 13. Można rozstawić namiot czy to w domu czy na działce i pobawić się w nim.
 14. My będziemy zajadali się truskawkami, pomimo ich kosmicznej ceny, zjemy całą skrzyneczkę, a co!
 15. Wyskoczymy na lody, a co tam w tym dniu można zaszaleć. Niech nas potem bolą brzuchy.

15 pomysłów na udany dzień dziecka, do zapisania 🙂

15-pomysłów-na-udany-dzień-dziecka.-Zaplanuj-wyjątkowy-dzień-dziecka

1 czerwca to jeden z najmilszych dni w roku, spędźmy go więc w rodzinnym gronie. W tym roku postanowiłam, że nie będzie drogich prezentów, a będzie za to wspólnie spędzony czas, wolny dzień od przedszkola, tata wcześniej wróci z pracy. A my z Jasiem od rana będziemy szaleć w kuchni, wypiekając smakołyki i oczekując na jego powrót. A zapomniałam, będzie mały prezent i  zapas baniek mydlanych. Jasiek na pewno się ucieszy. Przepis na ogromne bańki mydlane znajdziecie na blogu. W zanadrzu czekają  jeszcze klocki kupione na ostatnia chwilę.

IMG_2154

Bez prezentu nie jesteś gorszym rodzicem, a to, że zechcesz spędzić ten dzień z dzieckiem, dodatkowo proponując mu mnóstwo atrakcji i wspólnych szaleństw spowoduje to, że Twoje dziecko poczuje się wyjątkowe i ten dzień zapamięta na długi czas.

Polecam również wpis z  35 pomysłami na wakacyjne zabawy na dworze z dziećmi-klik.  I jak dołączy ktoś do nas i zrealizuje, choć kilka punktów z naszej magicznej listy? To lista, którą można zostawić sobie na całe wakacje i zacząć ją realizować punkt po punkcie. Udanej zabawy dla Was! Kto się przyłącza do naszych szaleństw?

Co W możecie dopisać do tej listy, co lubią robić Wasze dzieci z Wami? A który punkt podoba się Wam najbardziej? Organizujecie sobie takie szalone dni?  Co jeszcze dopisali byście od siebbie do tej listy?
.

15 thoughts on “15 pomysłów na udany dzień dziecka i wakacje. Zaplanuj wyjątkowy dzień dla dziecka”

 1. A my wciąż coś robimy 🙂 Prezent młoda dostałą rano: ksiażki i płytę z piosenkami z Vaiany 🙂 Ale w kinie była, na rowerze i na lodach też, siadamy do wspólnej gry, w zasadzie ten dzień nie różni się wiele od innych w naszym domu 🙂 Tak samo z resztą jak i u Was, bo Wy też wciaż razem i aktywnie 🙂

 2. Widzę, że miałyśmy podobną wizję na wpis 😀 My odebraliśmy dziewczyny wcześniej z przedszkola, pojechaliśmy na event z Trollami, a potem do McDonalda (raz nie zawsze) i na koniec rodzinnie zagraliśmy w memorki 🙂 Prezenty dostały rano, wymarzone Misie Episie. Także Dzień Dziecka udany w 100% 🙂

 3. Ja uważam, że należy dać czas i siebie dziecku w 100%, ale i prezent byłby wskazany 😉 Z drugiej strony na pewno nie sam prezent i zajmij się sobą. Tylko tak jak proponujesz wspólne atrakcję 😉

 4. U nas na Dzień Dziecka jest zawsze jakiś skromny prezent ale do tego dochodzi np wyjście na duże lody albo mega gofry, jeśli jest okazja to i spacer lub mini wycieczka czy poprostu zabawa. Choć ja z Córcią ogólnie dużo spędzam razem czasu tyle że w tym dniu ona decyduje co robimy 😉

 5. W tym roku stwierdziliśmy, że szkoda nam kolejnego prezentu który po jakimś czasie będzie zalegał na półce w pokoju naszych synów. Suma summarum wzięliśmy ich do rabkolandu. Fantastyczne miejsce stworzone naprawdę z myślą o dzieciach w różnym wieku. Atrakcji jest mnóstwo, spokojnie można spędzić tu cały dzień a i jest też gdzie zjeść obiad, i odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *