Aranżując przestrzeń pokoju dziecięcego naszą uwagę skupiamy przede wszystkim na zakupie odpowiedniego łóżeczka, funkcjonalnej komody do przechowywania oraz korespondujących z resztą wystroju dodatków. Fotel do karmienia piersią w takiej sytuacji wydaje nam się niepraktyczny – w końcu dziecko można karmić wszędzie, a dodatkowy mebel w pokoju dziecka zabiera wolną przestrzeń. Nic bardziej mylnego. Warto się przekonać, że zakup fotela do karmienia okaże się strzałem w dziesiątkę gdyż będzie zapewniał mamie i maleństwu spokój i komfort w najlepszym wydaniu.

Wygodny fotel do karmienia dziecka – wady i zalety

Fotel do karmienia wśród licznych zalet, posiada jedną wadę, którą na uparciucha można przekuć w zaletę. Rozmiar fotela, bo o nim mowa, będzie zajmował znaczną część pokoiku dla dziecka, co w przypadku ograniczonego metrażu może okazać się dość kłopotliwe. Jednak, im większy jego rozmiar tym większy komfort będzie gwarantować podczas karmienia zarówno maleństwu jak i jego mamie. W takiej sytuacji można sobie pomóc urządzając kącik do karmienia w sypialni lub w salonie.

Dobry fotel do karmienia gwarantuje stabilne oparcie dla kręgosłupa, redukuje bóle pleców i ryzyko nadwyrężenia mięśni. Karmiąc w fotelu mama może przybrać dowolną pozycję a także w wygodny sposób ją zmienić, by karmienie maluszka było jak najbardziej komfortowe. Ergonomiczność fotela do karmienia pozwala czuwać mamie nocą w sytuacjach, kiedy maleństwo nie może zasnąć.

ile razy karmić noworodka

Bujany fotel, fotel pływający, fotel uszak – który wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup tego typu mebla, spójrz na jego rodzaje, które różnią się między sobą stylistyką i funkcjonalnością. Jeśli nie możesz się zdecydować, poznaj 3 najbardziej popularne modele, które ułatwią Ci wybór.

  • fotel bujany – jest niezwykle funkcjonalnym rodzajem fotela, który ze względu na swoją konstrukcję pozwala kołysać i karmić dziecko jednocześnie. Element kołysania jest dobrze dziecku znany z życia płodowego, dlatego podczas bujania będzie odczuwać bezpieczeństwo i spokój.
  • fotel uszak – na tle innych foteli wyróżnia go wygodne oparcie obite miękkim materiałem, wysokie i ergonomiczne podłokietniki. W niektórych modelach występuje także z wygodną poduszką i podnóżkiem. Fotel uszak jako bardzo wysoki fotel, będzie oferował większą  powierzchnię wypoczynkową za sprawą komfortowej głębokości.
  • fotel pływający – łączy 3 funkcje -bujania, kołysania i huśtania, wspaniale dostosowuje się do pozycji kręgosłupa, skutecznie go odciążając i rozluźniając napięte mięśnie, występuje wraz z funkcjonalnym, regulowanym podnóżkiem.

Nim podejmujesz ostateczną decyzję, rozważ zakup modelu, który (kiedy okres karmienia piersią będziecie mieć za sobą) będzie pasował do wystroju salonu lub sypialni. Poznaj inne meble dla dzieci, które powinny znaleźć się w pokoju niemowlaka.

Mieliście, korzystaliście z takich foteli?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *