Dziś z Jasiem zapraszamy Was do świata zwierząt. Pokażemy Wam jak na wiele sposobów można zarówno do zabawy, jak i nauki wykorzystywać prostą z pozoru zabawkę. Zapraszam na kolejny wpis z cyklu o mądrych zabawkach tym razem zajmę się MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt” wydawnictwo Epideixis. Z Jasiem uwielbiamy gry planszowe, układanki, puzzle, układanki przestrzenne, piramidy i różnego rodzaju sortery-które nie tylko uczą rozpoznawania kształtów i kolorów, ale wspierają rozwój poznawczy i motorykę małą i dużą u dziecka.

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

Gra ta umożliwia zabawę edukacyjną już nawet dla jednego dziecka, ale doskonale nadaje się do zabaw dla większego grona uczestników zabawy. Nauka poprzez zabawę to coś, co dzieci chyba lubią najbardziej. Potrafi zająć malca na bardzo długo. Łączy ona w sobie najlepsze cechy zabawki manualnej i rozwijającej zdolność myślenia. Dziecko wkładając do odpowiednich otworów klocki, ćwiczy rozwój motoryki małej.

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

Co znajdziecie w drewnianej skrzyneczce?

Skrzynka wykonana jest z drewna. A w środku znajduje się 12 par zwierzątek drewnianych, z których jedno pomalowane jest na 1 z 6 kolorów, 12 drewnianych klocków-domków dla zwierząt z wyciętymi otworami o kształtach odpowiadającym kształtom zwierząt oraz 12 drewnianych daszków domków w kształcie graniastosłupa. Jaś uwielbia z nich budować wieżę. Super zajęcie, które ma niesamowity wpływ na rozwój małej motoryki u dziecka. Szerzej na ten temat napisałam w tym wpisie.

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma układanka MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt” ?

Jej celem jest kształcenie u dzieci spostrzegawczości, umiejętności zapamiętywania, nauki kolorów i nazw zwierząt, oraz rozpoznawania i kojarzenia kształtów, a także wspomagania rozwoju koncentracji uwagi i logicznego myślenia. Ponadto – przy włączeniu dodatkowych elementów do zabawy możemy aktywizować całe ciało naszego dziecka i może to być doskonała gimnastyka. U nas najfajniejszą zabawa, którą dodatkowo wymyśliliśmy bawiąc się drewnianymi zwierzakami było wydawanie odgłosów zwierząt oraz naśladowanie ich ruchów. Przeciągający się jak kociak Jasiek rozbawia mnie do dziś.

IMG_9947

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

Już nawet bardzo małe dzieci dzięki MEMO przestrzennemu mogą ćwiczyć sprawność manualną rączek i wspomagać rozwój motoryki małej, o której kiedyś pisałam tu. Świetną zabawą okazała się nauka poprzez dotyk drewnianych figurek zwierząt, w ten sposób uczyliśmy się odgadywać ich nazwy. Jednak było to bardzo trudne zadanie dla Jasia. Memo są dla nas inspiracją do super zabawy. Chciałam Wam pokazać, jak dzięki nim można aktywizować nasze dziecko, aby rozwijało się coraz lepiej i coraz lepiej sobie radziło w życiu.

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

Kilka pomysłów na dobrą zabawę MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt” 

Gra może być wykorzystywana na wiele innych sposobów, to od naszej kreatywności i kreatywności naszych dzieci zależy, jak podejdziemy do zabawy. My polecamy nasz propozycje:
• wkładanie elementów do odpowiedniego domku,
• układanie elementów jeden na drugi, budowanie wieży,
• segregacja kolorami,
• zabawa w naśladowanie zwierząt przypadkowo wylosowanych z woreczka,
• liczenie poszczególnych elementów,
• odrysowywanie kształtów zwierząt,
• niekończące się opowieści o wylosowanym zwierzaczku, od tego, co je, gdzie mieszka, z podziałem czy jest to zwierzę domowe, czy dzikie lub żyjące w polce, lub nie.

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

Moje przemyślenia na temat MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt” 

Wszystkie elementy gry wykonane są z drewna, a kolorowe elementy zostały pomalowane farbami przyjaznymi dla środowiska naturalnego i są bezpieczne dla dzieci. Dzięki temu produkt charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością. Dla mnie jest to bardzo interesująca zabawka, bardzo solidnie wykonana i na pewno bezpieczna dla dziecka. Jaś szybko opanował, o co chodzi i zaczął samodzielnie dopasowywać kształty do otworów. To by było na tyle, jeśli chodzi o aspekt techniczny i edukacyjny MEMO przestrzennego. Świetna edukacyjna, pomoc dla dzieci, nauczy liczb, kolorów i rozpoznawania kształtów. Niewątpliwie dużą zaletą zabawki jest to, że rozwija sprawność paluszków i koordynację wzrokowo – manualną u dziecka.

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja

Nazwa: Gra logiczna Memo przestrzenne „W Świecie Zwierząt”

Producent: Epideixis Wydawnictwo

Przedział wiekowy: 3-4 lata Wiek: 3+

Zapraszam serdecznie na stronę 13226937_253631751692927_110721789273488289_n  gdzie znajdziesz bardzo dużo   ciekawych propozycji na gry i zabawy z dziećmi.

17 thoughts on “MEMO przestrzenne „W świecie zwierząt”-recenzja”

  1. Już się zakochałam i mam podpowiedź dla rodziny na prezent urodzinowy dla Sebka na 3cie.
    Dziękuję Gosiu i Jaśku. ☺ kreatywne duszyczki

  2. Coś wspaniałego! Jestem zachwycona memo 🙂 nie dość ze drewniane co bardzo sobie chwale to tyle sposobów zabaw że na pewno maluchy się nie znudza. Mój synek już teraz lubi zabawy z klockami które wkładamy w odpowiednie miejsce więc nie długo trzeba będzie zaopatrzyć się i w memo. 🙂

      1. Tak ale myślę że już za rok zacznie sobie z nimi radzić, małymi krokami i dojdziemy do celu 😉 wpisane na listę 🙂

  3. Ale siupel… Sama miałabym wielką radochę z zabawy takim memo! Chyba nawet większą niż moja mała 🙂 już się nie mogę doczekać jak wejdziemy na poziom takich właśnie zabawek. Z drugiej strony szkoda, że dzieci tak szybko rosną…

  4. Świetna zabawa z tym Memo. Ja kupiłam właśnie zestaw dla przedszkolaka PUS-y tego samego wydawnictwa. Syn mnie zaskoczył, szybko opanował zasady gry, własnie uczy się liczb aby grać płynnie. I co ważniejsze się nie poddaje, nie zniechęca choć zadania bywają trudne przy pierwszym razie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *