Organizując wyprawkę dla niemowlaka, podstawą jest zwrócenie szczególnej uwagi nie tylko na aspekty praktyczne, ale również bezpieczeństwo. Właśnie dlatego należy wybierać wyposażenie najlepszej jakości, które pozwoli na funkcjonowanie i rozwój małego człowieka w pełnym komforcie. Świetnym przykładem jest mata piankowa oraz puzzle piankowe. Poznaj te akcesoria lepiej!

Mata piankowa — właściwości i zastosowanie

Nie da się ukryć, że mata piankowa stanowi dzisiaj jeden z podstawowych elementów wyposażenia dziecięcego pokoju bądź jego strefy zabaw i to już od pierwszych dni życia malucha. Jest standardem, który wzu zostało stworzonych z myślą o pobudzaniu bodźców niemowlęcia. Maty piankowe czarno-białe albo z dodatkiem wzorów w kolorach, które dziecko odróżnia jako pierwsze (biały, czarny, czerwony oraz żółty), to istotny walor w ramach rozwoju najmłodszego członka rodziny. Warto podkreślić, że mata piankowa stanowi świetną bazę do funkcjonowania dziecka również na etapie jego raczkowania i stawiania pierwszych kroków. Daje optymalne bezpieczeństwo podczas ewentualnych upadków.

Puzzle piankowe na podłogę

Mata piankowa bardzo często występuje w postaci puzzli do łatwego złożenia. Taki element wyprawki pełni dokładnie taką samą funkcję, natomiast forma puzzli pozwala je bezpiecznie połączyć oraz dopasować kształt i wielkość tego rodzaju podłoża wedle indywidualnych preferencji czy warunków w pokoju dziecka. Nie ma wątpliwości, że dobrej jakości puzzle piankowe z powodzeniem zastąpią dywan.

Mata piankowa i puzzle piankowe — podstawowe zalety

Oprócz waloru, jakim jest wygodne i bezpieczne funkcjonowanie niemowlęcia czy dziecka raczkującego bądź chodzącego na macie i puzzlach piankowych, należy wymienić jeszcze inne zalety tego rodzaju elementu wyposażenia dziecięcej strefy w mieszkaniu. Jeśli wybierzesz dobrej jakości matę piankową i puzzle piankowe, masz gwarancję całkowitego bezpieczeństwa również w zakresie zdrowia dziecka. Dobra mata piankowa i puzzle z pianki wykonane są z nietoksycznych i antybakteryjnych materiałów, z którymi spokojnie może mieć kontakt nawet niemowlę.

Ponadto warto podkreślić, że zarówno mata piankowa, jak i puzzle piankowe to wyposażenie trwałe, mocne i wytrzymałe. Podłoże jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je odkurzyć albo przemyć wilgotną ściereczkąMata piankowa i puzzle piankowe wystarczą na wiele lat i mogą być intensywnie eksploatowane. Mówi się, że „rosną” razem z dzieckiem, bo z biegiem lat zmienia się ich funkcja. Początkową są zabezpieczeniem dla dziecka i stanowią jakościowe podłoże. Później mogą być świetną strefą do komfortowej zabawy. Co istotne, ich atutem jest całkowite zabezpieczenie podłogi przed zarysowaniami.

Korzystaliście z tego typu rozwiązań?

*Partnerem wpisu jest marka Humbi

One thought on “Mata piankowa i puzzle piankowe — idealne akcesoria dla niemowlaka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *