Klasyka dla smyka  akcja zorganizowana przez blogerów, by zachęcić dzieci z Domów Dziecka do czytania. Dzięki temu dzieciaki mogą na chwile zapomnieć o tym co złe, znaleźć w książkach odrobinę zapomnienia, otworzyć się na świat i innych ludzi.

Z tego miejsca pragnę podziękować pomysłodawcom tej akcji. Bardzo się cieszę że są ludzie tacy jak Dagmara – Socjopatka.pl  i Radek – Osiński po ludzku – dzięki którym powstała ta akcja. Dla mnie to genialny pomysł ! „Klasyka Dla Smyka”, to akcja polegająca na zbiórce  książek oraz ich comiesięcznej wysyłce do kilku konkretnych, wyłonionych w drodze losowania domów dziecka. Piękny pomysł, nieprawdaż? Brawo Daga i Radek, jesteście wielcy. 

Klasyka Dla Smyka! Co to za akcja?

Do kwietnia, raz w miesiącu ( konkretnie 20-stego każdego miesiąca) na blogach, które włączyły się do akcji, w marcu również na naszym, ukaże się post informujący o kampanii. Pod nim można zgłosić DOM DZIECKA, do którego mają trafić zebrane w danym miesiącu książki. Ja i wszyscy ambasadorzy akcji, staramy się o to, by pozyskać sponsorów, którzy przekażą dzieciom książki. To akcja, która ma na celu szerzenie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z Domów Dziecka w całej Polsce.  Warto o to zawalczyć. Bardzo się cieszę, że jest tyle wspaniałych osób które się w tą akcję włączyły.

Plakat autorstwa niezwykle kreatywnej Justyny z bloga Freeleserka.

Do akcji można dołączyć jako:
Ambasador
Z Jasiem dołączyłam do akcji i chcemy wspomóc dzieciaki z domów dziecka oraz podarować im odrobinę radości. I te, które z dumą Jaś wybrał w księgarni.
 Sponsor
Wszystkie osoby, które mogą przekazać NOWE książki, osoby prywatne, wydawnictwa, księgarnie i inni. Każda ilość się liczy, naprawdę.

klasyka list do dzieci
Papeteria autorstwa niesłychanie utalentowanej Kasi z bloga Yummy Mummy Ideas

Z tego miejsca pragnę również podziękować wydawnictwom które zareagowały na mojego maila i włączyły się do akcji. Jest to: Wydawnictwo Skrzat, Wydawnictwo Adamada, Wydawnictwo Bajkopis,  Wydawnictwo  Bis. 

Poniżej zdjęcia książek, które mi udało sie pozyskać  w   marcu.

Zestaw ksiażek i kolorowanek od  Wydawnictwa Adamada

wydanictwo adamada

Piękny zestaw ksiażek od  Wydawnictwa  Bis

wydawnictwo bis

Zestaw ksiażek od  Wydawnictwa Bajkopis

17352120_1692450654115212_5189642203472469751_n

Zestaw ksiażek od  Wydawnictwa Skrzat

I zestaw książek od nas.  Nawet nie miałam pojęcia ile radości sprawi nam wspólne wybieranie ich z Jasiem.

Klasyka Dla Smyka-pomagamy dzieciom z Domów dziecka. Edycja marcowa

Chciałabym prosić Was o wsparcie naszej akcji, akcji, która wywoła nie jeden uśmiech na twarzach dzieci i zachęci ich do czytania. Otworzy im drzwi do piękniejszego świata, pobudzi w nich chęć do czytania i poznawania świata. Choćby poprzez udostępnienie tego wpisu dalej sprawicie, że więcej osób dowie się o tej akcji. Jako że czytanie w moim życiu jest niezwykle ważne i sama czytam dzieciom od samego początku, a Jasiek powoli wyrasta, na mola książkowego pomyślałam sobie, że nie może nas w tej akcji zabraknąć.

Dzięki blogosferze i zaangażowaniu wszystkich uczestników akcja staje sie coraz bardziej popularna i widoczna. Przyłączają się do niej  wydawnictwa, kluby książki, osoby prywatne, księgarnie.  Udział w niej może wziąć KAŻDY, kto chciałby wesprzeć i zarazić pasją do czytania dzieci z Domów Dziecka.

Klasyka Dla Smyka – co możesz zrobić, żeby pomóc? 

Wystarczy tylko dołączyć do wydarzenia na Facebooku

i zapoznać się z regulaminem – a potem zdecydować:

Czy chcecie się włączyć w naszą akcję?

Może chcecie przekazać książki dla dzieci i młodzieży lub zorganizować zbiórkę? A może chcecie  wspierać akcję, jako Ambasadorzy, relacjonując jej przebieg na swoim blogu? Ja zaczęłam od miesiąca marca i jest to wspaniałe uczucie robić coś bezinteresownego dla innych. A może macie jeszcze inny pomysł, który przychodzi Wam do głowy związany z tą akcją? Piszcie śmiało do Dagmary i

Poniżej pakiety książek, które udało się zgromadzić w miesiącu marcu przez innych blogerów i osoby które włączyły się w akcję.  W  tym miesiącu dzieci zostaną obdarowane  przez następujące osoby prywatne i wydawnictwa:

 Gabriela Cieślak z bloga  Wyrodna Matka   –  z przyjaciółmi:)

wyrodna

 Książeczki od Marty z bloga Zafascynowana życiem,  która zorganizowała akcję w jednej ze szkół podstawowych. Brawo dla dzieciaków.

zafascynowanazyciempl

Książki od księgarni Selkar.pl, pozyskane przez Kamilę i Igę z bloga Z naciskiem na szczęście

znaciskiemnaszczescieblogspotcom

 Pakiet od księgarni Nieprzeczytane.pl,  pozyskany przez Klaudię z bloga Z książką do łóżka

nieprzeczytane pl zksiazkadolozkablogspotcom

Książki od Gabrysi z bloga GabrielaDeda.pl

gabriela deda 2

Małgosia z bloga Matczynefanaberie.pl

matczynefanaberiepl

Pakiet od Wydawnictwa Zakamarki,  pozyskany przez Małgosię z MF

mf

Pakiet od Grupy Wydawniczej Foksal –  też dzięki Małgosi z MF 🙂

mf2

Książeczki od Wydawnictwa MUZA
także za sprawą  Małgosi! Gosia dała czadu w tym miesiącu.

mf3

Duży zestaw książek od różnych darczyńców:

 Magdalena Jukiewicz-Konieczko

Wydawnictwo Dreams
Mariusz Grubiński
  Renata Klamerus
Psychomologia
 Publicat S.A. Grupa Wydawnicza
 Magazyn Literacki KSIĄŻKI
Księgarnia TaniaKsiążka.pl
Paweł Maj

17353651_1691854580841486_3003947848823750767_n

Pakiet książek  od księgarni Kangurek  oraz Martyny i Magdy z bloga Sasanki.

17353672_10212853229113987_695588059957980818_n

Ksiażki od Moniki z bloga Niemiecki z pasją

17240018_1692107537482857_6250174682452004234_o

Co miesiąc zostaną wyłonione Domy Dziecka, które dostaną pakiety książek. Im więcej darczyńców się znajdzie tym więcej Domów Dziecka oraz dzieci dostanie ufundowane książeczki. Jak sami możecie zobaczyć, w  marcu to było istne szaleństwo.  Oby tak dalej.

I teraz ogromna prośba do Was drodzy czytelnicy. Klasyka Dla Smyka to również prośba do czytelników mojego bloga, abyście w komentarzach do tego wpisu zostawiali namiary na domy dziecka, do których powinny trafić książki. jest taka,  że to Wy Czytelnicy blogów możecie zdecydować i zostawiać w komentarzach nazwy domów dziecka, które w potrzebują takiego książkowego wsparcia.

Będę ogromnie wdzięczna, jeżeli w komentarzu napiszecie gdzie możemy dostarczyć te książki. Z wszystkich placówek, które wymienicie pod tym wpisem  zostaną wybrane konkretne domy dziecka, do których trafią książki. To już drugi miesiąc trwania akcji, kolejny przed nami:) Kochani warto pomagać by, choć troszkę pomóc dzieciakom tak okrutnie skrzywdzonym przez los. Dzieciom, które oderwane od swoich rodzin z różnych przyczyn trafiają do Domów Dziecka.

Wymienione przez Was Domy Dziecka wezmą udział w losowaniu wszystkich pokazanych powyżej książek. To, co kochani do dzieła zasypcie mnie komentarzami gdzie możemy je dostarczyć. Warto pomagać i wywoływać uśmiech na dziecięcych twarzach. Wy również w dalszym ciągu możecie się przyłączyć do tej wspaniałej akcji:)

Od dzisiaj do 27 marca w komentarzach możecie zgłaszać Domy Dziecka. Ogromna prośba, aby do wskazanej placówki dołączyć kontakt (numer telefonu/e-mail). Z osób, które zostawią na blogu namiar na dom dziecka wybiorę 2 osoby, które dostaną ode mnie książki dla Swojego dziecka. Macie na to tydzień.

Zgodnie z obietnicą jako dodatkowoą atrakcję dla czytelników postanowiłąm nagrodzić  takie osoby jak:

paolina paolina,  Arek Kowalski,  Aga W

Czekam na kontakt w wiadomości prywantnej, czy to na fb czy to na maila.

27 thoughts on “Klasyka Dla Smyka-pomagamy dzieciom z Domów dziecka. Edycja marcowa”

 1. Poszukałam i znalazłam placówkę niedaleko mojego rodzinnego domu. zgłaszam Suwałki 🙂 czyli
  Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Suwałkach
  Podlaskie
  16-400, Suwałki
  ul. 23 Października 20a
  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *