Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Bez niej trudno mówić o zdrowym i pięknym uśmiechu. Poszukując dobrej szczoteczki do zębów, coraz częściej decydujemy się na zakup szczoteczki sonicznej. To urządzenie bardzo ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej. Z pomocą szczoteczki sonicznej możemy skuteczniej zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł. Jaka szczoteczka soniczna będzie dobrym wyborem dla całej rodziny? Czego nie może w niej zabraknąć?

Programy pracy w szczoteczce sonicznej – na co zwrócić uwagę?

Stan zdrowia jak i potrzeby naszej jamy ustnej nieustannie się zmieniają. Wiedząc, jak różne mogą być wymagania jamy ustnej, warto rozważyć zakup szczoteczki sonicznej z kilkoma programami pracy, która w dłuższej perspektywie lepiej sprosta nie tylko naszym potrzebom, ale również reszty domowników. Dobrze sprawdzą się modele wyposażone w co najmniej 2 lub 3 programy pracy. Taka szczoteczka, oprócz codziennego programu mycia będzie posiadała delikatniejszą opcję czyszczenia jak i bardziej intensywną. Delikatniejszy tryb mycia będzie odpowiedni dla dzieci oraz dla osób zmagających się z nadwrażliwością zębów lub stanem zapalnym dziąseł. Z kolei intensywniejszy program mycia ułatwi redukcję przebarwień z zębów, które zazwyczaj powstają od picia kawy i herbaty. Niektóre modele wyposażone są też w specjalny tryb do masażu dziąseł. Pulsacyjne ruchy szczoteczki masują i stymulują dziąsła, co poprawia ich ukrwienie i ogólną kondycję.

Prędkość pracy szczoteczki sonicznej – jakie ma znaczenie?

Szczoteczki soniczne w ciągu minuty wykonują aż kilkadziesiąt tysięcy ruchów. Dzięki temu mogą usuwać płytkę nazębną i osady dużo bardziej skutecznie, niż niejedna szczoteczka manualna. Podczas mycia zębów szczoteczką soniczną powstaje także fala mikrobąbelków, która napędzana dużą prędkością dociera do kieszonek dziąsłowych, przenika przestrzenie międzyzębowe i w ten sposób wspomaga oczyszczanie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Szczoteczki soniczne mogą pracować z różną prędkością.

Dostępne na rynku modele wykonują od 60 000 do nawet 96 000 ruchów na minutę. Prędkość naszego urządzenia będzie miała bezpośredni wpływ na efekty czyszczenia. Im więcej ruchów szczoteczka soniczna wykonuje, tym dokładniej i precyzyjniej oczyszcza naszą jamę ustną. Warto jednak zaznaczyć, że program o największej prędkości nie zawsze jest najlepszym wyborem. Sprawdzi się on szczególnie u osób, które mają kłopot z szybko odkładającym się kamieniem nazębnym lub chcą usunąć przebarwienia z zębów. W innym przypadku, przy delikatnych i wrażliwych dziąsłach zdecydowanie bardziej rekomendowane są programy pracy o niższej prędkości. Dlatego pamiętajmy, aby intensywność pracy szczoteczki zawsze dobierać do stanu zdrowia i wrażliwości naszych zębów i dziąseł.

Kupując szczoteczkę soniczną dla całej rodziny, zwróćmy uwagę czy posiada ona regulację szybkości ruchów. Takie rozwiązanie przynosi o wiele lepsze rezultaty w codziennej pielęgnacji jamy ustnej i pozwala każdemu domownikowi osiągnąć taki efekt, który odpowiada jego indywidualnym potrzebom. Na stronie sklepu Shop Dent znajdziesz duży wybór szczoteczek sonicznych o różnych parametrach i funkcjach

Czas pracy bezprzewodowej – czyli jak często ładować szczoteczkę?

Wybierając szczoteczkę soniczną dla całej rodziny, warto zwrócić uwagę na maksymalny czas pracy urządzenia na jednym naładowaniu. Rzadsze ładowanie szczoteczki będzie wpływać nie tylko na lepszy komfort użytkowania, ale i też na dłuższą żywotność akumulatora. To jak długo szczoteczka może pracować na jednym naładowaniu zależy od częstotliwości jej użytkowania. Najczęściej możemy spotkać modele, które na jednym naładowaniu pracują do 2-3 tygodni. Taki czas pracy będzie wystarczający dla jednej osoby, jednak przy większej liczbie domowników lepiej sprawdzą się szczoteczki oferujące dłuższy czas działania – do 6 czy nawet do 10 tygodni.

Świetną opcją w aplikacji są wyzwania, które mobilizują do wypracowania poprawnych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.

Końcówki wymienne i dodatkowe akcesoria

Przed wyborem szczoteczki sonicznej dla całej rodziny warto sprawdzić jakie rodzaje końcówek oferuje producent. Rodzaj końcówki wymiennej, stopień jej twardości zawsze powinniśmy dobierać do potrzeb naszych zębów i dziąseł. Spośród różnych wariantów możemy wyróżnić końcówki wybielające, delikatne końcówki, czy też specjalne końcówki do aparatów ortodontycznych. Warto też zwrócić uwagę na cenę końcówek wymiennych, co pozwoli oszacować koszt ich wymiany dla wszystkich domowników. Pamiętaj też, że taka końcówka używana jest codziennie i z czasem traci ona swoje właściwości czyszczące. Dlatego wymieniaj ją regularnie, co około 3 miesiące. Jakie dodatkowe akcesoria mogą się przydać? Dobrym przykładem jest etui podróżne, które przyda się na wyjazdach rodzinnych. Pomieści nie tylko samą szczoteczkę, ale też zapasowe końcówki.

Dobra szczoteczka elektryczna dla  rodziny powinna mieć

*partnerem wpisu jest sklep Shop Dent

One thought on “Jak wybrać szczoteczkę soniczną dla całej rodziny?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *