Mikołajki, to kolejna okazja w ciągu roku by sprawić dzieciom radość. Szósty grudnia to chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci w ciągu roku dni. Oczywiście poza urodzinami i Wigilią. W tym dniu zazwyczaj to rodzice wcielają się w Świętych Mikołajów i spełniają najskrytsze marzenia swoich dzieci! Pojawia się pytanie – co kupić naszemu dziecku? Dla jednych to okazja by kupić kolejny upominek i niż w tym złego, dla innych to okazja do zaplanowania wyjść z pociechami. I w ten sposób celebrować ten dzień.

Mikołajkowe niespodzianki

Jak spędziliśmy mikołajkowy weekend? Dokąd zabraliśmy nasze dziecko, by świetnie się bawiło, a nawet spotkało Świętego Mikołaja? Oto nasze propozycje na wyjątkowy dzień mikołajowy. W tym roku mikołajki wypadły w piątek, więc mogliśmy zaszaleć i aż cały weekend na zabawie i wyjściach z domu. Tym razem nie chciałam skupiać się na kolejnych zabawkach, bo tych z pewnością nie zabraknie pod choinką, ale na wspólnie spędzonym czasie. I to był świetny pomysł. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni.

Jak spędziliśmy mikołajkowy weekend?

Torba ze sklepu Pariso

Był oczywiście mini prezent w postaci książki, plus niespodzianka w postaci wyjazdu na termy, o którym Jaś nie wiedział. W tajemnicy przed nim spakowałam do torby wszystkie potrzebne rzeczy i zaraz po przedszkolu pojechaliśmy na basen. Brałam pod uwagę fajt, że Jasiek od jakiegoś czasu wciąż wspominał o basenie. Niestety przy jego  problemach ze skórą ostatnio musieliśmy się wstrzymać. Wiedziałam, że wyjściem tym sprawię mu frajdę. I nie myliłam się, radość była ogromna. Ba była jeszcze większa, bo zabraliśmy ze sobą jego ukochaną babcię. Więc w mikołajkowy piątek bawiliśmy się na Termach w Uniejowie. jak spędzić mikołajki z dzieckiem

Mikołajki na basenie

Mikołajki w Uniejowie

Po cichu liczyłam na to, że i w tym roku trafimy na szopkę i się nie przeliczyłam. Akurat 6 grudnia na teren kompleksu zaczęły zjeżdżać zwierzęta z ZOO Safari w Borysewie. Radość ze spotkania  ze zwierzakami była niesamowita.

Przez cały weekend były zaplanowane atrakcje dla dzieciaków na mieście, ale my już dość dawno zaplanowaliśmy wyjście do Łódzkiej Filharmonii na magiczny spektakl „Królowa śniegu”. Spektakl, podczas którego mogliśmy podziwiać aktorów i finalistkę „Mam Talent” Tetianę Galistynę. Piękne przedstawienie, podczas którego mogliśmy podziwiać obrazy malowane piskiem, śniegiem i światłem. Przedstawienia trwają w całym kraju. Na hasło „Jaskoweklimaty” otrzymacie 10% rabaty na zakup biletów.

Po dwóch dniach aktywności wrażeń, jakby nam było mało, więc postanowiliśmy zorganizować mikołajki na sportowo i wybraliśmy się na lodowisko. Ba z tą obietnicą, która znalazła się w naszym kalendarzu adwentowym był mały problem. Ponieważ okazało się, że na naszym lodowisku są zawody i w niedziele nie można było wejść na teren lodowiska. Jak to dobrze jest mieć starsze rodzeństwo, z którym można się pobawić?

mikołajki na sportowo
mikołajki na sportowo z dzieckiem

mikołajki na sportowo

Szukając czegoś w zamian trafiliśmy na inne lodowisko w między czasie robiąc sobie przerwę na partyjkę gry w warcaby.

Z miejsc, które warto odwiedzić z dzieciakami czy to z okazji mikołajek czy po prostu w grudniu z pewnością fantastycznym miejscem na rodzinne wyjście będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Zazwyczaj natrafić na niego można w każdym większym mieście. To tu można poczuć taki przedsmak świąt, można kupić świąteczne drobiazgi i smakołyki. Jest nawet duża szansa, że spotkacie na swojej drodze samego Świętego Mikołaja. Można poszukać świątecznych warsztatów artystycznych dla dzieci lub całych rodzin. W ubiegłym roku na takich warsztatach robiliśmy świąteczny las w słoju. A może warsztaty z wypiekania i ozdabiania pierniczków. Mamy w planie jeszcze w tym tygodniu się wybrać na takie warsztaty.

A może zechcecie odwiedzić Wielką Fabrykę Świętego Mikołaja w Warszawie, Gdańsku lub Katowicach. My byliśmy tam 1 grudnia i ciężko było zabrać z powrotem do domu dzieci. Raj dla dzieciaków, które pod opieką przesympatycznych elfów, biorą udział w różnych grach, zabawach i warsztatach. W tym roku w Warszawie w pomieszczeniach fabryki elfów szukaliśmy zaginionych nutek. Na koniec zabawy, każde dziecko ma okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem. Fabryki Elfów działają do 22-go grudnia, bilety w cenie 39 zł, 49 zł i 59 zł.

Wracając do samych mikołajek, warto zapamiętać, że zabawki często po jakimś czasie zostają zapomniane, a wspomnienia wspólnych wyjść i spędzanego czasu tworzą najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. Kupiony upominek oczywiście z pewnością nie zaszkodzi, ale też nie musi być bardzo drogi. Po tym naprawdę aktywnym dla nas weekendzie wiem, że dla Jaśka idealnym prezentem na tą okazję był zaplanowany przeze mnie wspólnie spędzany czas. Kupując prezenty na mikołajki, inwestuję raczej w drobiazgi, a nie w jeden duży podarek.

Jak z prezentami jest u Was, jak spędzaliście mikołajki?

9 thoughts on “Mikołajkowe niespodzianki. Jak spędziliśmy mikołajkowy weekend?”

  1. Wspaniale spędziliście ten czas. Takie momenty są najlepsze. Już nie mogę się doczekać, kiedy u nas otworzą lodowisko. Chce wybrać się tam ze starszym synkiem. Rok temu był jeszcze za mały i nie chciał. Teraz już chce spróbować. 😊

    1. Dokładnie, myślę tak samo. Szkoda, że w naszym mieście nie ma tak wspaniałych atrakcji dla dzieci. Czekamy na otwarcie lodowiska. Chce nauczyć moja pociechę jeździć na łyżwach. 🙂

  2. Mieliście niezwykle udane Mikołajki 🙂 My czekamy z synem na otwarcie lodowiska u nas w mieście i też wybieramy się na łyżwy, jestem ciekawa, czy Janek nie zapomniał jak się jeździ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *