Z kolorowankami jakąkolwiek styczność mają jedynie małe dzieci. Rezygnuje się z nich już na etapie 3, 4 klasy szkoły podstawowej, co w mniemaniu wielu specjalistów jest sporym błędem. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że malowanka ma wiele zalet, które korzystnie wpływają na rozwój dziecka i jego zdolności artystycznych.

Co to jest kolorowanka online?

Zacznijmy od tego, że dostępne na stronie kolorowanki mają postać plików PDF. Kolorowanki dla dziewczynek do druku można łatwo przeglądać, zapisywać, otwierać w oknach i drukować wprost z poziomu przeglądarki internetowej. Czas niezbędny do wydrukowania zupełnie nowego wzoru kolorowanki to jedynie kilkadziesiąt sekund. Wystarczy wybrać odpowiedni projekt, otworzyć go w przeglądarce, dopasować do własnych preferencji i… gotowe. Odtąd dziecko z pewnością nie będzie narzekać na brak wolnego czasu.

Dlaczego dziecko powinno mieć kolorowanki?

Dzięki kolorowankom, dzieci uczą się zupełnie nowego spojrzenia na sztukę. Na początku poznają one pierwsze techniki plastyczne, uczą się dobierać kolory i rozwijają motorykę. Z biegiem czasu kolorowanka dla dzieci służy po to, by oswoić dziecko z zupełnie nowymi przyrządami malarskimi (i nie tylko). Oprócz kredek, zaczyna ono w swoich pracach wykorzystywać flamastry, pisaki, a nawet farby. Być może z biegiem czasu maluch będzie ze sobą łączyć, co pozwoli mu jeszcze bardziej oswoić się z szeroko rozumianą sztuką.

Czas spędzony z dzieckiem

Korzystanie z kolorowanek (https://katarzynaduda.art/kolorowanki/dla-dzieci) to nie tylko szansa na rozwój umiejętności artystycznych. Nauka malowania odbywa się bardzo często pod czujnym okiem rodziców, co naturalnie zwiększa ilość czasu przeznaczonego na wspólne zabawy. Warto zauważyć, że kolorowanka dla dzieci może łączyć w sobie zabawę i naukę. Należy też pamiętać, aby po każdej takiej współpracy pochwalić i docenić dziecko za włożony trud. Dzięki temu wychowanie poprzez naukę przyniesie maluchowi określone korzyści.

Zabawa na lata

Kolorowanka dla dzieci to metoda rozrywki, z której skorzystają nie tylko małe dzieci, ale też nastolatkowe. Co więcej, zabawę z kolorowankami mogą również kontynuować osoby dorosłe, oczywiście z uwzględnieniem optymalnego dla nich stopnia trudności. Dzięki temu kształcenie umiejętności artystycznych wejdzie na zupełnie nowy, niespotykany wcześniej poziom.

Podsumowując, dobra kolorowanka dla dzieci to idealne narzędzie do nauki i zabawy. Mało tego! Jest to również świetny sposób na to, aby konstruktywnie spędzić czas z dzieckiem i zapomnieć o wszystkich negatywnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ciągu dnia.

One thought on “Kolorowanka – dlaczego jest tak niezbędna dla dziecka?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *