Klocki LEGO® dla 5-latka są nie tylko świetną zabawą, ale także wspaniałym narzędziem edukacyjnym, które pomaga w rozwoju zdolności u dzieci. Zestawy LEGO® zapewniają dzieciom wiele możliwości zabawy, a jednocześnie pozwalają na rozwijanie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów oraz zachowań społecznych. W tym artykule przedstawiamy 10 propozycji zestawów dla pięciolatków, które zapewnią im wiele godzin zabawy.

1. Wyzwanie kaskaderskie

Wyzwanie kaskaderskie to świetny prezent dla 5-latka, który lubi motory. Teraz dzięki zestawowi LEGO® City i rampie z kołem do przeskakiwania, każde dziecko może stać się prawdziwym kaskaderem i przeżyć niezapomnianą przygodę w swoim własnym domu. Ten fantastyczny zestaw składa się z rampy, koła do przeskakiwania, motocykla oraz minifigurki kaskadera. Rampa w zestawie jest bardzo realistyczna i doskonale odwzorowuje te, na jakich wykonują swoje sztuczki zawodowi kaskaderzy. Przeszkoda również nie pozostawia nic do życzenia. Dzięki tej zabawce dziecko ma możliwość rozwoju swoich zdolności manualnych.

2. Ciężarówka recyklingowa

To doskonały zestaw dla dzieci, które interesują się tematyką ochrony środowiska i recyklingu. Zestaw składa się z niebieskiej ciężarówki oraz trzech minifigurek pracowników firmy recyklingowej. Pomaga dzieciom zrozumieć, jak ważna jest ochrona środowiska i jakie korzyści płyną z recyklingu. Dzieci mogą nauczyć się, jak segregować odpady i w jaki sposób są one przetwarzane. Zestaw ten pozwala na rozwijanie świadomości ekologicznej oraz wiedzy na temat dbania o planetę Ziemię.

3. Akcja strażacka i policyjny pościg

To dobry zestaw dla dzieci, które lubią tematykę służb mundurowych oraz chcą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Zestaw składa się z 295 elementów, w tym drona, motocykla, samochodu złodziejaszków oraz sceny pożaru. W zestawie znajduje się również sygnalizacja świetlna oraz minifigurki strażaków, policjanta oraz złodziei.

4. Laweta helikoptera ratunkowego

Zestaw Laweta helikoptera ratunkowego składa się z 215 elementów, które umożliwiają zbudowanie ciężarówki, helikoptera ratunkowego oraz dwóch minifigurek – kierowcy ciężarówki oraz pilota helikoptera. To idealny zestaw dla dzieci, które uwielbiają tematykę ratowniczą oraz chcą rozwijać swoją wyobraźnię. Dzięki temu zestawowi dzieci mogą bawić się w ratowanie ludzi, którzy utknęli w trudno dostępnych miejscach.

5. Policyjny pościg za furgonetką z lodami

Jest to zestaw dla fanów serii LEGO® City, którzy chcą wcielić się w rolę policjantów i rozwiązywać kolejne zadania związane z utrzymaniem bezpieczeństwa w mieście. Zestaw składa się z 317 elementów, które umożliwiają zbudowanie furgonetki z lodami, radiowozu policyjnego oraz bankomatu. W zestawie znajdują się również trzy minifigurki, w tym dwie postacie z serialu LEGO® City.

6. Przyczepa do przewozu koni

Zestaw LEGO® City Przyczepa do przewozu koni to zestaw, który składa się z 196 elementów. W skład zestawu wchodzą SUV, przyczepa dla konia, płotek do skoków, 2 minifigurki, figurki psa oraz konia. Przyczepa ma otwieraną tylną rampę, dzięki czemu można łatwo wyprowadzać konia. W zestawie znajdują się również płotki do skoków, które można ustawić, aby stworzyć tor przeszkód dla koni. SUV jest idealnym pojazdem do holowania przyczepy, a w zestawie znajdują się również minifigurki kierowcy i koniarza, które dodają realizmu zabawie.

7. Leśny wodospad

Zestaw ten liczący 93 elementy umożliwia zbudowanie wodospadu z kaskadami wody, który jest ozdobą każdego leśnego krajobrazu. W zestawie znajduje się również skuter elektryczny, którym można przemierzać okolicę i podziwiać piękno natury. Minilaleczki Olivia i Andrea dodają realizmu i umożliwiają zabawę w tworzenie różnych scenariuszy. Są to popularne zabawki dla 5-latków.

8. Wakacyjna wyprawa na biwak

Te klocki LEGO® dla 5-latka składają się z 87 elementów. Mikrobus kempingowy to idealny pojazd do wakacyjnych wyjazdów. W zestawie znajdują się również dwie minilaleczki. Akcesoria w zestawie LEGO® Friends umożliwiają stworzenie sceny biwakowej, w której znajduje się ognisko, meble ogrodowe oraz wiele innych elementów. Dzieci mogą bawić się w organizowanie ogniska, przygotowywanie posiłków, spanie w namiocie czy zwiedzanie okolicy.

9. Furgonetka z lodami

Zestaw Furgonetka z lodami posiada wiele elementów, które umożliwiają tworzenie lodów. Dzieci mogą udawać, że są sprzedawcami lodów i serwować swoim klientom, wymyślone przez siebie smaki. W zestawie znajduje się również parasol, który chroni klientów przed słońcem. Jako że dzieci mogą bawić się w różne role, pozwala to na rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

10. Cukiernia z pączkami

To zestaw LEGO®, który składa się z 63 elementów i umożliwia zbudowanie witryny sklepowej, w której można sprzedawać pączki. Zestaw ten umożliwia dzieciom symulowanie sprzedaży, a także rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez liczenie pieniędzy. Witryna sklepu wyposażona jest w okno, przez które klienci mogą zapłacić za swoje zamówienie. W zestawie znajduje się również wiele akcesoriów, które umożliwiają urządzenie wnętrza cukierni i stworzenie różnych scenariuszy związanych ze sprzedażą i przygotowywaniem jedzenia.

Który z zestawów wybralibyście dla swoich dzieci?

 

One thought on “Zestawy LEGO® – 10 propozycji zestawów dla 5-latków”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *