Kiedy zostaliśmy ostatnio zaproszeni na chrzciny czuliśmy się wręcz zaszczyceni. Jednak chwilę później zaczęliśmy się zastanawiać nad wyborem prezentu dla maluszka i tu pojawił się problem. Zapewne i Wy nie raz staliście przed takim dylematem. Co wybrać na prezent z okazji chrztu dziecka, aby była to rzecz wyjątkowa, piękna, ale i przydatna maluszkowi oraz jego rodzicom? U nas wybór padł na Szumisia. U nas sprawdzał się ewelacyjnie, a chłopczyk, do którego na chrzciny się wybieramy, nie tak dawno będąc u nas w odwiedzinach został nim zaczarowany. Polecam go Waszej uwadze, ponieważ jest to prezent wyjątkowy, do którego dzieciątko podczas drzemki w ciągu dnia i  nocy może się przytulić. Znam takie 3-latki które ze swoimi misiami podróżują nadal. A dziś to i Ty możesz zostać właścicielem jednego z 2 misiaczków.

Szumiś od nas będzie na pewno dla maluszka świetnym towarzyszem zabaw i spacerów. Wiem to od jego mamy, która od jakiegoś czasu testuje Jasiowego  misia, którego im pożyczyliśmy 2 tygodnie temu.  Starannie zapakowany w pięknym białym woreczku z delikatnymi gwiazdkami, idealny na prezent dla maluszka w tym wyjątkowym dniu, jakim jest chrzest. A razem z misiem w pudełeczku dla maluszka otrzymaliśmy specjalny list od Szumisia.

IMG_3370

IMG_3373-crop

IMG_3374

Kilka słów o samym Szumisiu

Maskotka uszyta jest z atestowanych materiałów bezpiecznych od pierwszego dnia życia.  Wyposażona w Czujnik Snu, który po 60 minutach od włączenia misia powoli się wycisza i sam wyłącza a Szumiś przechodzi w tryb czuwania. Kiedy dziecko zaczyna się przebudzać, kręcić lub gdy zapłacze, szum automatycznie włącza się na wybrany ostatnio dźwięk. Po 60 minutach mechanizm znów się wyłącza i przejdzie w tryb czuwania. System non-stop – ta funkcja umożliwia włączenie mechanizmu aż na 12 godzin szumienia, żeby dzidziuś mógł przespać przy szumie nawet całą noc. Każdy Szumiś odtwarza 5 różnych szumów. Dwa przypominają dźwięk suszarki, pozostałe to szum wód płodowych i bijącego serca, fal morskich oraz deszczu. Zdobyły one pozytywne opinie Rodziców, a także lekarzy, położnych i psychologów.

Dla kogo szumisie?

Szumiące misie powstały dla spokojnego snu dzieci i komfortu ich rodziców. Dlatego i my naszych najbliższych postanowiliśmy obdarować tą wyjątkową zabawką.  Nie od dziś wiadomo, że noworodki uwielbiają biały szum, bo kojarzy im się z bezpiecznym środowiskiem z brzucha mamy. Biały szum uspokaja je, wycisza i pomaga zasnąć. Pomaga się wyciszyć i spokojnie zasnąć. Utula też dzieci cierpiące z powodu kolek. A co najważniejsze dla rodziców Szumisie są bezpieczne dla ich maluszków. Ten miś to bardzo świetny pomysł na prezent dla noworodka, który dziecku sprawi radość, a rodzicom maleństwa pozwoli się spokojnie wyspać. Miś został w całości zaprojektowany i wykonany w Polsce.

IMG_3425

IMG_3428

IMG_3430-crop

IMG_3431

A teraz pora na niespodziankę dla Was od nas!

 Szumiś wyjątkowy miś na wyjątkowa okazję. Wygraj Szumisia!

Szumiś wyjątkowy miś na wyjątkowa okazję. Wygraj Szumisia!

Podaruj dziecku misia to takie proste.

Zadanie konkursowe.

Napisz kołysankę dla dziecka ze słowem Szumiś lub miś. (Max 3 zwrotki plus refren)

ZASADY KONKURSU

 1. Zgłaszając się do  zabawy podpisz się imieniem i nazwiskiem, tak jak jesteś podpisana/y na swoim profilu na fb, podaj w zgłoszeniu konkursowym link do fb.
 2. Miło mi będzie jak udostępnisz publicznie plakat konkursowy i zaprosisz znajomych pod plakatem konkursowym na facebooku (klik).
 3. Odpowiedzi udzielasz tu na blogu pod tym wpisem.
 4. Po zgłoszeniach konkursowych proszę o informację, którego Szumisia z przedstawionych na zdjęciu wybrałaś/eś, całą ofertę firmy możecie zobaczyć na stronie tu (klik).
 5. Praca, którą zgłaszasz w konkursie musi być twojego autorstwa.

CZAS TRWANIA KONKURSU 15.09.2016 do 22.09.2016

REGULAMIN KONKURSU

 1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga Jaśkowe Klimaty
 2. Sponsorem nagrody jest marka Szumiś
 3. Nagrodami w konkursie są 2 dowolnie wybrane Szumisie
 4. Wyniki zostaną ogłoszone maksymalnie do dnia 26.09.2016
 5. Zwycięzca zgadza się, aby organizator przekazał jego dane adresowe sponsorowi nagrody, w celu dostarczenia wygranej.
 6. Proszę o  udostępnienie plakatu konkursowego na Facebooku, i zaproszenie do zabawy kilku znajomych. Mam nadzieję, że polubisz fanpage organizatora konkursu, czyli Jaśkowe Klimaty
 7. Konkurs organizowany jest na terenie Polski.
 8. Uczestnikiem konkursu może być osoba, która ukończyła 18 lat, posiada profil w serwisie facebook.com. Warunkiem bezwzględnym do uczestnictwa w konkursie i otrzymania nagrody jest posiadanie profilu z danymi zgodnymi z prawdą.
 9. Uczestnik, który zwycięży, w celu uzyskania nagrody powinien podać dane do wysyłki.
 10. Nie można przekazywać nagród na rzecz innych osób oraz wymieniać nagrody rzeczowej na jej wartość pieniężną u Organizatora.
 11. Serwis Facebook.com udostępnia wyłącznie infrastrukturę, dzięki której możliwa jest organizacja konkursu. Facebook nie sponsoruje i nie uczestniczy w organizacji konkursu, a tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencji przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.
 12. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem.
 13. Jeżeli zwycięzca konkursu w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników konkursu nie przekaże swoich danych do wysyłki nagrody Organizatorowi konkursu, na jego miejsce zostanie wybrana inna osoba wyłoniona z pozostałych uczestników konkursu.

Powodzenia kochani za wszystkich trzymamy kciuki:)

logo

Wyniki konkursu

Zgdonie z obietnicą dziś pora rozstrzygnąć nasz konkurs i podać zwycięskie zgłoszenia, choć tak naprawdę ze spnsorem nagród z Panią Anią stwierdziłyśmy, że wszystkie zgłoszenia są wyjątkowe i niesamowite. Wasze kołysanki są takie piekne, wzruszające a co najważniesze pisane z wielkiej miłości do dziecka. Wszystkie zasługują na nagrody, ale niestety tylu nagród nie mamy, choć i tak mamy duże zaskoczenie ponieważ sponsor zamiast 2 misiaczków na nagrody przekazał aż 4. !!!! Jestem bardzo wzruszona kochani. Cudowna informacja od poniedziałku. 

Po ustaleniach i naprawdę cieżkim  orzechu do zgryzienia nagrody otrzymują:

 Pan Łukasz Krzysteczko

 Pani Karolina Polanowska

Pani Agata Wilan

i  Pani Agnieszka Chudzińska Owczyńska.

Gratuluje serdecznie zwycięzcom, mam nadzieje,  że zabawa Wam się podobała i  nikt poczuje się pokrzywdzony. A ja na drugi raz już nie wymyślę sobie tak trudnego zadania do oceny.  Bardzo się cieszę, że kołysanki się rozpływam a Wy jako rodzice możecie być dumni, że taka pamiątka zostanie waszym maluszkom. Kołysanka napisana dla własnego maluszka to wielka sprawa. Gratuluje już teraz Wam wszystkim, macie duży talent.  I bardzo serdecznie dziękuję Szumisie Szumiące Misie za tak fantastyczny gest  jakim są aż 4 nagrody w postaci dcudnych misiaczków.

Podajcie mi również link do misa którego chcecie otrzymać. Na dane do wysyłki nagród adres wraz z nr telefonu czekam do środy na fb w wiadomości prywatnej.W przeciwnym razie wybierzemy kolejnego zwycięzcę.  

184 thoughts on “Szumiś wyjątkowy miś na wyjątkowa okazję. Wygraj Szumisia!”

 1. Cudowny konkurs, moje dzieci jednak już za duże, ale trzymam za wszystkich kciuki. Link wysyłam koleżance, mają 2 tyg smyka może weżmie udział. Bo wiem, że im się marzył Szumiś. Fantastyczny pomysł na orezent.

  1. „Misiowa kołysanka”
   1. Gdy dziecko śpiące jest
   Włącz mu Szumisia i fajnie jest.
   Ref. Szumi szumi, szumi miś
   I już oczka zamknięte dziś.
   2. Miło szumi nam już miś
   Śliczne sny ma dzidziuś dziś.
   3. Gdy się pięknie z misiem śni
   Jutro też ktoś włączy misia mi.
   Andrzej Alex
   https://www.facebook.com/andrzej.ple
   Miś nr 3

 2. Gdy ciemna noc zapada,
  Kacperek slodko do snu się układa…
  Mamusia w policzek pocałuje,
  a Szumis wspanialy mis kołysankę zastepuje.
  Aaa, mamusia nad Tobą co noc czuwa…
  Śnij Kacperku o bajeczkach kolorowych,autkach resorakowych..żelkach słodkich kolorowych…
  Śpij słodko z Szumisiem i nie budź się,gdy sie dobrze wyspisz jutro będziesz bawić się.
  Aaa, śpij Kacperku kruszynkoo ma!
  2 x Aaa, mamusia nad Tobą co noc czuwa…

 3. Kołysanka dla Maleństwa.

  I: Moja mała kruszynko,
  Jesteś kochaną dziecinką,
  Połóż główkę na podusi,
  I się przytul do Mamusi.

  Ref: Zmruż oczka, zmruż,
  Twój Szumiś jest tuż tuż,
  On zaszumi pięknie tak,
  Że zaraz pójdziesz słodko spać.

  II: Śpij malutka ma dziecino,
  Niech Twe sny szybko nie miną,
  Mama zaśpiewa piękną piosenkę,
  A Tata kocha Cię całym sercem.

  Ref: Zmruż oczka, zmruż,
  Twój Szumiś jest tuż tuż,
  On zaszumi pięknie tak,
  Że zaraz pójdziesz słodko spać.

  III: Ciemna noc już tu jest,
  Gwiazdki świecą, księżyc też,
  Miś zadba o spokojny sen,
  Kiedy kołysanka otuli ciszą Cię.

  Ref: Zmruż oczka, zmruż,
  Twój Szumiś jest tuż tuż,
  On zaszumi pięknie tak,
  Że zaraz pójdziesz słodko spać.

  Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/Darunia.buzia
  Wybieramy Szumisia oznaczonego na zdjęciu numerem 2

 4. Lulaj maleństwo w mamy ramionach . Oczka swoje piękne zmroz. Misia swego przytul mocno , niech Ci błogo będzie juz.
  Kiedy gwiazdka już zablysnie, Kiedy księżyc pojawi się znów. Ja utule cie do snu. Me ramiona domem twym , razem z Szumisiem zasnij już .
  Lulaj maleństwo z misiem swym , niech Ci się przyśni piękny byt. Niech twe oczka male , piękne zamkną się i zobaczą piękny sen .

  Kasia Bielicka
  https://m.facebook.com/kasia.bielicka.1

 5. 1- Nasz Skarbie Kochany nadchodzi noc, niesiemy z misiem Tobie pomoc 🙂
  Zamknij swe śliczne niebieskie oczka, smacznie sobie śpij i pięknie śnij! :-*

  Ref- Szumi miś, zaśnie z Tobą Kochanie znowu dziś,
  Do krainy snów przeniesiecie się, tam będziecie bawić się,
  A rano przywita Nas piękny nowy dzień, wszystkie smutki odejdą w cień! 🙂 :-*

  2- Gwiazdki migoczą na ciemnym niebie, a misio śmieje się Kochanie do Ciebie 🙂
  Przykryje Was kocykiem i zaśnie smacznie misio wraz se smykiem :-*

  3- Teraz cichutko już będziemy, bo na sen Kochanie zasłużyłaś, od same rana się bawiłaś,
  A więc ĆŚŚŚ…
  Życzę słodkich snów, jutro będziemy bawić się znów! :-*

 6. 1.Noc się zbliża, za oknami ciemno juz ,
  Kolorowe sny, niech przyśnia Ci się już.
  Ref:Szu szu szu Szumi miś
  Zaśnij słodki kotku dziś
  2.gwiazdki na niebie migoczą
  Piękne kręgi wytoczą
  Słońce znikło bah 🙂
  teraz księżyc towarzyszy nam
  piękny jest ten błyszczący pan
  REF: SZu szu szu szumi miś
  zaśnij słodki kotku dziś
  3.pod kołderkę wskakuj wraz
  to już będzie ten czas
  utul misia swego
  wyruszycie do świata bajkowego ! Ref Szu szu szu szumi miś zaśnij słodki kotku dziś 🙂
  (bah ulubione słowo mojej córki dlatego dodałam hehe )

 7. Kiedy księżyc w górze świeci,
  Do snu mamy tulą dzieci.
  Do łóżeczka odkładają
  I Szumisia im włączają.
  Więc słoneczko śpij dziś smacznie
  Jutro nowy dzień się zacznie.
  Na zabawy i wybryki.
  I czytanie Myszki Miki.
  Zamknij oczka swoje śliczne
  Niech Twe sny dziś będą liczne.
  Szumiś do snu Cię utuli
  Mama mocno Cię przytuli
  Oraz szepnie Ci na uszko,
  Kocham Cię moje serduszko!

 8. 1. Śpij, śpij, śpij kochanie moje. Zamknij już słodko małe oczka twoje. Ja Cię w ramionach swoich tak utulę. I będę głaskać główkę twą tak czule.
  Ref: Lalalala lalala każde dziecko misia ma, który Szumis ma na imie i z miłości wielkiej słynie. Lalala lalala mama Ci Szumisia da, by w łóżeczku tutaj był i sny piękne z Tobą śnił
  2.Płyń, płyń, płyń wciąż w swoim śnie. Niech małe Szumisie chronią ciągle Cię. Pod swoje łapki niech już Cię zabiorą. Nigdy nic złego zrobić nie pozwolą.
  3.Śnij, śnij, śnij maluszku mój. Niechaj kolorowy będzie sen dziś twój. Ja Cię będę tulić i w czółko całować. Chcę Ci całą miłość moją ofiarować…TERAZ CIĘ CAŁUJĘ, A SZUMIS BĘDZIE TRWAL I CIEBIE W OPIECE SWOJEJ SKARBIE MIAL <3

 9. 1. Na wysokim niebie
  skrada się już noc,
  czas Nam się położyć
  wtulić w ciepły koc.

  Ref. Mama Cie utuli, ucałuje czule
  Abyś śniła kolorowe
  i nie bała się w ogóle / x2

  2. Wszystkie dzieci dawno śpią
  Szumiś śni już też,
  Śpi od dawna Peppa, Minnie
  Czas już już zasnąć, wiesz?

  Ref. Mama Cię utuli, ucałuje czule
  Abyś śniła kolorowo
  I nie bała się w ogóle / x2

  3. A po nocy, o poranku
  co się śniło powiesz mi
  Teraz oczka zmruż kochanie
  ja zaśpiewam Ciiiiiiii…..

  https://mobile.facebook.com/michalina.siorek?ref=bookmarks

  Pierwszy Szumiś ze zdjęcia najbardziej Nam się podoba 🙂

 10. Śpij słodziutko moj Aniołku,
  Niech gwiazdeczki na niebie dziś w krainę snu zabiorą Ciebie.

  Ref. Miś zanuci pioseneczke i utuli Twe policzki
  Daj mu rączkę Aniołeczku niech Ci będzie bardzo bliski.

  Śpij słodziutko mój Aniołku
  Mamusia bardzo kocha Ciebie
  Gdy zamykasz oczka tęsknię już do Ciebie

  Ref. Miś zanuci pioseneczke i utuli Twe policzki
  Daj mu rączkę Aniołeczku niech Ci będzie bardzo bliski.

 11. 1. Koleżanko i kolego
  kiedy księżyc widać już
  weź Szumisia szybko swego
  i do łóżka zaraz włóż

  ref. A tam szumi szumi szu
  szumi szumi szumi szu
  Miś Szumiś sobie szumi
  i szumieć będzie już

  2. Koleżanko i kolego
  oczka swoje zamknij już
  ukołysze Cię melodia
  którą Szumiś nuci już

  ref. A tam szumi szumi szu
  szumi szumi szumi szu
  Miś Szumiś sobie szumi
  i szumieć będzie już

  3. Koleżanko i kolego
  pogrążeni we śnie
  Szumiś czuwa obok Ciebie
  aby dobrze spało się

  ref. A tam szumi szumi szu
  szumi szumi szumi szu
  Miś Szumiś sobie szumi
  i szumieć będzie już

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100002105229148

  wybieram: Szumisia numer 3 SZUMISIEK 🙂

 12. Śpij słodziutko moj Aniołku,
  Niech gwiazdeczki na niebie dziś w krainę snu zabiorą Ciebie.

  Ref. Miś zanuci pioseneczke i utuli Twe policzki
  Daj mu rączkę Aniołeczku niech Ci będzie bardzo bliski.

  Śpij słodziutko mój Aniołku
  Mamusia bardzo kocha Ciebie
  Gdy zamykasz oczka tęsknię już do Ciebie

  Ref. Miś zanuci pioseneczke i utuli Twe policzki
  Daj mu rączkę Aniołeczku niech Ci będzie bardzo bliski.

  Wybieram Szumisia nr 2

 13. Zaśnij słonko , Zaśnij dziś
  i niech ci się przysni słodki miś .
  Zaśnij ,Zaśnij bo już noc
  i wszystkie dzieci slodko spią

  Aaaa aaaa zasnij juz
  i przenies w karine snów,
  Tam gdzie misie i księżniczki bawią sie juz ,
  Mama i Tata czuwaja nad Toba , bo pora zamknonc oczka juz,
  Mama pójdzie ,a ty
  zaśniesz w ramionach
  slodkich misiow swych
  Szszszszszszszsz

 14. 1.Gdy zmrok nadchodzi
  Księżyc na niebo wychodzi
  Gwiazdki z nim mrugają
  Noc Ci rozswietlajac
  Tymuś już nie zwleka
  Szumiś na przygodę czeka
  Ref .
  Aaaa aaa a
  Na sen nadszedł czas
  Przytul mocno nas
  Miś szumi Tobie
  Zasnij cicho sobie.
  2.
  Oczka piękne zmróż
  Szumiś jest tuż tuż
  Nie bój więcej się
  On obroni Cię
  Sen już piękny czeka
  Tymuś już nie zwleka
  Ref.
  Aaaa aaa aa
  Na sen nadszedł czas
  Przytul mocno nas
  Miś szumi Tobie
  Zaśnij cicho sobie
  3.
  Mama da buziaka
  Utuli wnet Słodziaka
  Łóżeczko już gotowe
  A w nim podusie odlotowe
  Kołderką otulimy
  I Tymcia przytulimy
  Ref.
  Aaaa aaa a
  Na sen nadszedł czas
  Przytul mocno nas
  Miś szumi Tobie
  Zaśnij cicho sobie

  Zauroczyl nas
  Szumis nr 1

 15. Ach spij mój aniele nich Ci sie przyśnią twoi przyjaciele. Niech ci sie przyśnią dobre wróżki niech ci sie przyśnią leśne duszki.
  A gdy zaśniesz juz kruszyno mama z tatą cie owiną twą kołderką tą malutką twą kołderko tą cieplutko . Kupią MISIA SZUMIĄCEGO żeby został twym kolego.

  Jesli wygramy to prosimy o misia nr 4

 16. 1. Gdy noc zapada, sen nie przychodzi
  szukam w pamięci wiersza – piosenki
  która mnie uśpi w rytm co dochodzi
  z mojej suszarki, z mojej łazienki

  Ref. Bo tylko misie, misie Szumisie
  Sen mi zapewnią w noc księżycową
  utulą w szumie łagodnej pieśni
  by nie zasypiać z bolącą głową

  2. Rano , gdy wstaję z uśmiechem wielkim
  Szukam od nowa szumu piosenki
  tej od Szumisia w rytmie suszarki
  bo tylko takie mnie koją dźwięki

  Ref. Bo tylko misie, misie Szumisie
  Sen mi zapewnią w noc księżycową
  utulą w szumie łagodnej pieśni
  by nie zasypiać z bolącą głową

  3. Moja maskotka, mój Szumiś mały
  ostoja zgody, zwiastun spokoju
  daje mi uśmiech, radość i siłę
  do walki z życiem w codziennym znoju

  Ref. Bo tylko misie, misie Szumisie
  Sen mi zapewnią w noc księżycową
  utulą w szumie łagodnej pieśni
  by nie zasypiać z bolącą głową

  ——————————————–
  Najbardziej podoba nam się – Szumiś numer 3 😉

 17. I.
  Kiedy noc nadchodzi
  biorę Cię do snu
  weźmiemy Szumisia z soba
  on na zawsze będzie Twój
  Ref:
  Miś Szumiś Twoim przyjacielem jest
  Miś Szumiś Twoim przyjacielem jest
  ukołyszę Cie do snu,
  będzie zawsze z Tobą tu.
  II.
  Śpij Kochany słodki mój
  przytul główkę do podusi
  a mamusia Ci zanuci
  słowa piosnki tej…
  Ref:
  Miś Szumiś Twoim przyjacielem jest
  Miś Szumiś Twoim przyjacielem jest
  ukołyszę Cie do snu,
  będzie zawsze z Tobą tu.
  III.
  Twój szumiący Miś
  Kocha Cię nie od dziś
  to pomocnik rodziców jest
  on wspaniale im pomaga i do snu Cię układa.
  Ref:
  Miś Szumiś Twoim przyjacielem jest
  Miś Szumiś Twoim przyjacielem jest
  ukołyszę Cie do snu,
  będzie zawsze z Tobą tu.

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100004454111158

  wybieram Misia nr 3

 18. I
  Był sobie kot,
  była i mysz
  a z nimi misio spał…
  REF :
  Ty oczka zmróż
  bo nocka już.
  Nadzchodzi błogi sen /X2
  II.
  Kiedy już mrok
  zapuka w drzwi
  misio zaszumi Tobie
  ref…x2
  III
  Miś szumi już,
  ty pośród róż-
  śnisz najpiękniej sobie.
  refx2
  (na melodię kołysanki „był sobie król”)
  Autor : MONIKA Żarnecka Okoń
  https://www.facebook.com/monika.zarnecka.9
  (Wybieram Szumiśka szarego 🙂 )

 19. Szumiś nr 3 przypadł do gustu mego dlatego powinien usypać Antosia naszego.

  1. Mały Misiu zmruż swe oczka, patrz jak w wodzie pluska się foczka,
  jak za oknem ptaszek śpiewa, jak cudownie szumią drzewa.

  Ref. Miś Szumiś nasz nowy kolega we śnie po drzewach ze mną biega i razem przygody przeżywamy, gdy tylko wspólnie zasypiamy.

  2. Mały Antek śpi spokojnie, a Szumiś czuwa przy nim dostojnie,
  bajki szepcze wprost do ucha i oddechu chłopca słucha.

  Ref. Miś Szumiś nasz nowy kolega we śnie po drzewach ze mną biega i razem przygody przeżywamy, gdy tylko wspólnie zasypiamy.

  3. Kiedy kończy się już nocka, Antoś nasz otwiera oczka,
  Szumiś przy nim uśmiechnięty, a syneczek wypoczęty.

  Ref. Miś Szumiś nasz nowy kolega we śnie po drzewach ze mną biega i razem przygody przeżywamy, gdy tylko wspólnie zasypiamy.

 20. 1-mój malutki Śpij z szumisiem
  swoim ukochanym misiem
  On do snu zanuci i utuli
  Ja zaśpiewam luli luli

  Ref-AAAAA misie dwa
  Dziś mamusia tobie da
  I kołderką cię utuli
  Szumiś szepcze luli luli

  2-Szumisiowe opowieści
  dźwięki i me pioseneczki
  lekkie jak podmuch z chmureczki
  Przytul misia i laleczki

  Ref-AAAAA misie dwa
  Dziś mamusia tobie da
  I kołderką cię utuli
  Szumiś szepcze luli luli

  3-Gdy skowronek ci zaśpiewa
  Szumiś na półeczkę zwiewa
  Wszystkie misie i laleczki
  wracają na swe półeczki

  Ref-AAAAA misie dwa
  Dziś mamusia tobie da
  I kołderką cię utuli
  Szumiś szepcze luli luli

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100008789290096
  Autor ja(Zofia.B) Gram o nr 3

 21. Gwiazdko, gwiazdko świeć nam świeć
  do podusi przytul się
  aaa….aaa….mały Jaś już idzie spać
  jutro będzie piękny dzień
  dziś już noc więc czas na sen

  ref.Ach śpij maluszku
  mama kładzie Ci misia szumisia przy uszku
  będzie śpiewał pięknie Ci
  abyś śnił kolorowe sny….aaaaa
  śpij kruszynko słodko ma….

  2.gwiezdny pył opruszy nas
  za oknem lśni księżyca blask
  więc śpij kochanie….
  zamknij małe oczka swe
  a gdy rankiem zbudzisz
  mama znów przytuli Cię

  ref.śpij maluszku
  mama kładzie Ci misia szumisia przy uszku
  będzie śpiewał pięknie Ci
  abyś śnił kolorowe sny….aaaaa
  śpij kruszynko słodko ma….

  3.Twa podusia woła Cię
  i kołderka ciepła jest
  do szumisia przytul się…
  w nim serduszko cicho bije
  woda szumi ,koi łzy
  więc kochanie śpij już spij…. 🙂
  wybieramy np. 3 🙂

 22. Nocki ciemnej przyszła pora
  bo słoneczko ziewa juz,
  Teraz Twoja kolej zasnąć,
  wiec oczątka swoje zmruż.

  Cicho cicho szsz szsz szsz,
  Szumiś wyczaruje słodkie sny!

  Gwiazdki blaskiem swym błyskają,
  księżycowi znaki dają,
  by Szumisia już zawołał
  i do snu Cię ucałował.

  Cicho cicho szsz szsz szsz,
  Szumiś wyczaruje słodkie sny!

  Główkę ułóż na podusi,
  i do misia przytul się,
  On cie szumem swym utuli,
  w piękną podróż weźmie Cię.

  Cicho cicho szsz szsz szsz,
  Szumiś wyczaruje słodkie sny!

  Mój profil na Fb
  https://www.facebook.com/bozena.paczwasieminska

  W razie wygranej marzy nam się z Franiem Szumiś nr 3 🙂

 23. 1. Mój syneczku, mój malutki,
  przygód miałeś dzisiaj moc,
  ale pora zmrużyć oczka,
  bo za oknem ciemna noc…

  Ref. Szu-szu, szu-szu, szumi miś,
  Synku, pora już spać iść…

  2. Będę tu przy Tobie czuwać,
  więc spokojnie zamknij oczy,
  ale poza mną ktoś jeszcze
  Twego snu strzec będzie w nocy…

  Ref. Szu-szu, szu-szu, szumi miś,
  Synku, pora już spać iść…

  3. Śpij syneczku, śpij kochanie,
  otulę Cię miękkim kocem,
  Szumiś wartę przejmie za mnie,
  byś się nie bał ciemnej nocy…

  Ref. Szu-szu, szu-szu, szumi miś,
  Synku, pora już spać iść…

  A oto link do mojego fb:

  https://www.facebook.com/lukasz.krzysteczko1/1153140068058441/?type=3&theater

  P.S. Miś nr 1 jest w naszym stylu 😉

 24. 1. Zmrok już zapada, zasypia słoneczko,
  Wiaterek melodie swe tworzy.
  To znak, że już pora, kochanie na mleczko,
  To znak, że już czas się położyć.

  Ref.: Śpij ma kruszyno, śpij mój malutki,
  Gwiazdeczki szepczą do Ciebie,
  Że na bok odejdą wnet wszystkie smutki,
  Gdy tylko księżyc zaświeci na niebie.

  2. Miś przy podusi też będzie czuwał,
  Nad snem Twym spokojnym maleńki.
  Będzie cichutko szumiał i szumiał,
  Oddając Ci serce mateńki.

  Ref.: Śpij ma kruszyno, śpij mój malutki,
  Gwiazdeczki szepczą do Ciebie,
  Że na bok odejdą wnet wszystkie smutki,
  Gdy tylko księżyc zaświeci na niebie.

  Gram o prześlicznego misia nr 1 dla mojego bratanka, który pod koniec stycznia pojawi się na świecie! To byłby prezent idealny 🙂
  Mój fb https://www.facebook.com/kozlowska.agata94

 25. Aaa misie dwa
  zaszumiały sobie.
  Jeden biały, drugi szary
  łapki sobie dziś podały.
  Aaa Szumisie dwa,
  oba takie miłe.
  Skarbie mój słodko śpij,
  misia przytul mocno.
  Szumiś szumi kołysankę,
  do snu Twego utulankę.
  ref.(x2) Wsłuchaj się w kojący szum
  oczka swoje zmruż.
  Dzień się już zakończył
  Kolorowych snów.

  https://www.facebook.com/klaudia.czarnacka
  miś nr 3 🙂 skradł nasze serduszka 🙂

 26. 1. Księżyc świeci już na niebie.
      Mruga oczkiem swym do Ciebie.
      Pora zasnąć Aniołeczku.
      Śpij słodziutko w swym łóżeczku.

  Ref.: Szu szu szu, szumi Miś.
           Twój przyjaciel nie od dziś.
           On pomaga zasnąć Ci
           I przyciąga piękne sny.

  2. Gwiazdki też Ci już mrugają
      I buziaki przesyłają.
      Żebyś sny niebiańskie miała
      I wyspana rano wstała.

  Ref.: Szu szu szu, szumi Miś.
           Twój przyjaciel nie od dziś.
           On pomaga zasnąć Ci
           I przyciąga piękne sny.

  3. Poduszeczka, miękki kocyk,
      Byś przytulnie miała w nocy.
      Na dobranoc całusek w czółko.
      Śpij już nasza mała Pszczółko.

  Ref.: Szu szu szu, szumi Miś.
           Twój przyjaciel nie od dziś.
           On pomaga zasnąć Ci
           I przyciąga piękne sny.
  Marlena Pietkiewicz
  https://m.facebook.com/marlena.pietkiewicz.5?ref=bookmarks

 27. Kołysanka napisana do melodii „na Wojtusia z popielnika”

  Z okieneczka na Gabrysia
  mała gwiazdka zerka,
  tylko Szumiś wie o czym śni
  ta malutka pchełka.

  Mama z tatą ślą całusa
  patrzą na kruszynę,
  mogą patrzeć godzinami
  na swoją dziecinę.

  Ciemna nocka, gwiazdy świecą
  Gabryś słodko już śpi,
  Dzięki swemu Szumisiowi
  same cuda wyśni.

  Ma to dziecię przyjaciela
  najlepszego w świecie,
  taki to miś wyjątkowy
  sami przecież wiecie.

  Już nie trzeba nosić, bujać
  dotknąć można wspomnień,
  Szumiś dziecka przypilnuje
  by spało spokojnie.

  Była sobie mała pchełka
  w misia tak wtulona,
  gdy Gabrynio słodko już śpi
  to bajka skończona…

  Mój profil: https://www.facebook.com/paulina.grochowska88
  Miś nr 1

 28. Kiedy słoneczko za horyzont zachodzi,
  I ostatnimi promykami po niebie wodzi,
  Księżyc zaczyna swą podróż po niebie,
  A kogo tam spotka? Spotka tam Ciebie…

  Śpij Aniołku, śpij Malutka,
  Jutro wstaniesz wesolutka.
  W snach zobaczysz tam Szumisie,
  Niechaj zaraz przyśnią Ci się.

  Zamknij oczka, do Szumisia przytul się,
  Bo Szumiś utulić Ciebie też chce.
  Rusza w przygodę z Tobą po niebie,
  Bierze za rączkę, bo kocha Ciebie.

  Śpij Aniołku, śpij Malutka,
  Jutro wstaniesz wesolutka.
  W snach zobaczysz tam Szumisie,
  Niechaj zaraz przyśnią Ci się.

  Nocka przyszła, odwiedziła,
  Uroczymi snami Cię okryła,
  Zapowiada dzień przecudny,
  Z Twoją mamusią nie będzie nudny.

  Śpij Aniołku, śpij Malutka,
  Jutro wstaniesz wesolutka.
  W snach zobaczysz tam Szumisie,
  Niechaj zaraz przyśnią Ci się.

  Mój profil: https://www.facebook.com/natalia.piaskowska.7
  Miś Szumisiek nr 1 jest cudny 🙂

 29. W uszach brzmi szum Misia Twego
  Więc już oczka zmruż kolego!
  Niech odejdą lęki, bóle
  Miś do snu utuli czule

  Ref:
  Szumiś to mój mały Miś
  Kołysankę śpiewa dziś
  Zaśnij już dziecino ma
  Teraz czuwać będę ja!

  Snu twego pilnował będzie
  Gdy już ciemno będzie wszędzie
  Gwiazdy wszystkie lśnią na niebie
  Patrzą tej nocy na Ciebie
  Ref:
  Szumiś to mój mały Miś
  Kołysankę śpiewa dziś
  Zaśnij już dziecino ma
  Teraz czuwać będę ja!
  ____________________
  Ela Knapik
  fb: https://www.facebook.com/ela.sawinska
  Szumiś nr 3 🙂

 30. Na melodię Kaczki dziwaczki

  W parku tuż obok mamusiek
  Żył sobie szary Szumisiek

  Lecz zamiast trzymać się wózka,
  Szumił niczym młoda brzózka.

  Raz wlazł do wózka mamuśki
  aby usnął jej synek maluśki

  Został już tam na czas długi
  bo mama lubiła jego usługi
  Po roku dała go sąsiadce
  pomagając jej w wyprawce.

  Gdy na świecie pojawiła się córka:
  Szumiś wędrował z nią po podwórkach

  Szumił na spacerze i w nocy
  Bo dzieci budzą się po północy

  A przy tym, na przekór modzie
  Miś działa przy niepogodzie

  Dzieci go lubią i tulą czule
  jak mama ojca koszulę

  Szumisiek będzie już zawsze wśród dzieci
  bo chociaż czas tak szybko leci

  I rosną chłopcy i dziewczęta
  o Szumisiach będą zawsze pamiętać!

  Wybieram Szumiśka (nr 3)
  https://www.facebook.com/katie.andry

 31. Gwiazdy świecą na niebie
  a MIŚ szumi dlaCiebie,
  Kołysankę do poduszki,
  nadstaw tylko uszki
  a usłyszysz dźwięczne nutki
  skarbie mój malutki.

  Ref: Zamknij oczka, zamknij już SZUMIŚ do snu utuli Cię dziś

  Gdy pogrążysz się we śnie
  znikną wszystkie troski twe,
  Odpłyną daleko stąd
  gdzieś za siódmy ląd,
  gdzieś za siedem mórz
  i nie wrócą już.

  Ref: Zamknij oczka, zamknij już SZUMIŚ do snu utuli Cię dziś

  Będę zawsze przy Tobie
  w szczęściu i w chorobie,
  bo dobrze o tym wiem,
  że bardzo Kocham Cię

  Ref: Zamknij oczka, zamknij juz SZUMIŚ do snu utuli Cię dziś

  https://m.facebook.com/agnieszka.rajczyk.10?ref=bookmarks
  Wybieramy Szumisia nr 3 🙂

 32. Zaśnij słonko , Zaśnij dziś
  i niech ci się przysni słodki miś .
  Zaśnij ,Zaśnij bo już noc
  i wszystkie dzieci slodko spią

  Aaaa aaaa zasnij juz
  i przenies w karine snów,
  Tam gdzie misie i księżniczki bawią sie juz ,
  Mama i Tata czuwaja nad Toba , bo pora zamknonc oczka juz,
  Mama pójdzie ,a ty
  zaśniesz w ramionach
  slodkich misiow swych
  Szszszszszszszsz

  Wybiwramy szumisia nr 4

 33. Szumisiowa Kołysanka dla Michałka
  1. Mały Michaś miał Misia, który nie chciał spać,
  Szumiał ciągle, że On nie chce, woli w kącie stać.
  Ref. Nie płacz Szumiś, nie płacz Szumiś, nocka Cię otuli
  Sen zagląda w Twoje oczka, luli, luli, luli x2
  2. Mały Miś miał oczka szklane, które w końcu zmrużył,
  Śpij i Ty Syneczku mały, mama Cię utuli.
  Ref. Śpij Michałku, śpij Szumiś, nocka Was otuli
  Sen już zmorzył Wasze oczka, luli, luli, luli x2
  3. Położyła mama Misia obok Synka swego, by we dwoje spali smacznie do ranka pięknego.
  Ref. Śpijcie razem, słodko śpijcie, nocka Was otuli,
  by mieć siłę do zabawy, luli, luli, luli x2

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100009362258504

  W razie wygranej wybieram dla Synka Michałka Szumisia nr3

 34. Ach śpij Zuzanie.. Śpij księżniczko malutka ma.

  Gwiazdka z nieba dla Ciebie lśni,
  Gwiazdka z nieba już prawie śpi.
  Księżyc mruży oczka swe,
  on już bardzo dobrze wie..
  że kraina snów otwiera znowu się.

  Ach śpij Zuzanie.. księżniczko malutka ma.

  Misiu bajkę Ci opowie,
  szumią drzewa, gwiazdki lśnią
  Szumiś do snu tuli Cię.
  Kolorowe idą sny..

  Ach śpij Zuzanie..

  Kołysanka dla córeczki Zuzi 🙂
  Szumiś nr 2
  https://www.facebook.com/maria.kowalska.75

 35. 1) Śpij Kochanie, śpij,
  Sny misiowe śnij,
  Tam, gdzie szumi ciemny las,
  Znajdą słodkie misie nas,
  Przyjdą cicho, szybko tam,
  Szepną w uszko ‚pora spać’.

  Ref:
  Ach śpij Maleństwo, śpij,
  Misiowe sny śnij,
  Na podusi główkę złóż,
  Zaśnij szybko, słodko już.

  2) Misie nasze słodkie są,
  Bardzo Tobie szumieć chcą,
  Wezmą Cię w krainę snów,
  Byś rano silniejszy wstał znów.

  Ref: Ach śpij Maleństwo, śpij…

  3) Już na niebie pełno gwiazd,
  Już się misie kładą spać,
  Wokół słychać słodki szum,
  Ty też spróbuj zasnąć już.

  Ref: Ach śpij Maleństwo, śpij…

  W razie wygranej poprosimy SzuMisia nr 2 🙂

  Anna Klęczar
  https://www.facebook.com/ania.kleczar.89

 36. Ref:
  Misia, Misia, Mam Szumisia
  Tuli luli la
  Słodko piusia ma dzidziusia,
  Długa nocka trwa.

  1. Pójdźmy spać, bo już czas,
  Utulmy się w kocyku.
  Mama tu, Misiu tu,
  Mały dzidziuś zasypia.

  2. A gdy oczka są zamknięte,
  Szumiś nuci dobranoc.
  I tak razem słodko śnimy,
  że się rano budzimy.

  3. Tuli luli dzidziuś błogo,
  Cała nocka przespana.
  A gdy rano słonko wita,
  Mała buzia rozkwita.

  Joanna Dolata https://www.facebook.com/DolataJoanna
  Szumiś numer 4

 37. Gdy zmrok już zapada
  Mały Michaś do snu się układa
  Po dniu radosnym, szczęśliwym
  Niech noc ogarnie Cię snem dobrotliwym

  Ref. Mamusia do snu Cię utuli
  A Szumiś swym dźwiękiem rozczuli
  Niech szumi pięknie tak
  Gdy nam jego głosu brak

  Wtem Michaś radośnie oczka swe zamyka
  W krainie czarów i baśni juz sobie pomyłka
  Wiec śpij słodko Kochanie
  Przy tym Misiu nic Ci się nie stanie

  Ref. Mamusia do snu Cię utuli
  A Szumiś swym dźwiękiem rozczuli
  Niech szumi pięknie tak
  Gdy nam jego głosu brak

  Wiec drogie Dzieci zawsze o tym pamiętajcie
  Że gdy nocka straszna, zła
  Czym prędzej do Szumisia rączki wyciagajcie
  Bo co wieczór on o Was dba
  🙂

 38. 1. Dziś z rana maluszka brzuszek boli,
  nawet buziaczek Go nie zadowoli.
  Mamy jednak sposób wspaniały,
  aby kochane oczka się śmiały.
  Ref. Najlepszy lek dla synka na dziś
  to szumi, szumi, szumi Szumiś 🙂

  2. Wieczorem synuś nie może spać,
  mama przytuli, nie musi się bać.
  Jednak i tak sen nie przychodzi,
  ale nasz Szumiś nockę osłodzi.
  Ref. Najlepsze dźwięki dla synka na dziś
  ma szumi, szumi, szumi… Szumiś 😀

  Kasia Nowak
  Dla synka Tadzia (jeszcze w brzuszku) wybieram Szumisia nr 3.

 39. Jadą jadą misie aaa aaa .śmieją im się pasie trala lala.
  Mają małe łapki i są całe w ciapki aaaaa
  Maja małe oczka i na głowie loczka tarala lala
  Nuca pioseneczki i tuptaja nozeczki:)

 40. A śpij maluszku, niechaj miś szumi Ci przy uszku. Twoja mama jest obok czeka tylko na Twój znak żebyś sobie słodko spał.
  Ref. A a a śpij słodko, moja mała istotko…
  A a a kocham Cie i Twoje serduszko o tym wie…
  A śpij laleczko niechaj sen Twój będzie dziś bajeczka, Twoje oczka takie ciężkie czekają tylko na chwileczkę by je zamknąć i już spać.
  Ref. X 2

 41. Ah śpij kochanie zamknij już oczka swoje, pomyśl o tym co się zdarzyć może, kiedy misiu szumisiu przenieść cię może w krainę snów.

  Ref:Szzz miś szumis zapewnia spokojny sen twój,
  Szzz miś szumis przeniesie cię w krainę snu,

  Powieki ciężkie stają się kiedy szumiś obok jest, on łagodnie szumi, obok hałas cały zagłuszy

  Ref: Szzz miś szumis zapewnia spokojny sen twój,
  Szzz miś szumis przeniesie cię w krainę snu

  Nikol Borzęcka

  Gdybym wygrała poproszę o misia szumisia nr4 🙂

 42. Szum szum szum
  Słychać go wokoło
  Śpij kruszyno moja
  Bo już noc za oknem

  Szum szum szum
  Rozbrzmiewa w pokoju
  Zamknij swe oczęta
  Bo już księżyc świeci

  Szum szum szum
  Szumiś już zasypia
  Śpij dzieciątko moje
  Gwiazdki patrzą z nieba

  Z największą przyjemnością mała Hania przygarnie Szumisia numer 4 🙂

  Facebook.pl/marianna.rissmann

 43. Ciemna noc zapada już ,swoje oczka zmruż,mój kochany Aniołeczku.Ja przytulę Cię, a do snu cichutko i milutko mały Szumiś będzie nucił Ci.Całą noc będzie z Tobą spaz i i kolorowo będziesz śnić on nie opuści Cię.Twój przyjaciel mały Miś będzie z Tobą już od dziś,śpij już śpij do uszka Szumiś nuci Ci

 44. https://www.facebook.com/ewa.owczarek.12

  Ewa Owczarek
  Miś nr 3
  Kołysanka
  1. Słonko zgasło księżyc świeci
  Idą spać już wszystkie dzieci
  Nie bój się już mój maluszku
  Bo mamusia jest przy łóżku
  Ref.
  Śpij aniołku śpij kochanie
  Póki ranek nie nastanie
  2. Przytul swoje też maskotki
  Lale MISIE oraz kotki
  Im się także oczko mruży
  Marząc o sennej podróży
  Ref.
  Śpij aniołku śpij kochanie
  Póki ranek nie nastanie
  3. Odkryjecie świat niezwykły
  Taki piękny i magiczny
  Rano wstaniesz wypoczęta
  Przetrzesz szybko swe oczęta
  I opowiesz swej mamusi
  Jaki miałaś sen milusi
  Ref.
  Śpij aniołku śpij kochanie
  Póki ranek nie nastanie

 45. Zuxieńko moja mała, oczka swoje zmróż. dziś koło twojego łóżeczka miś szumiś będzie spał. On Cie do snu ukołysze, i będzie przy tobie cała noc. Byś mogła sobie smacznie spac i w nocy nie płakać.

 46. 1. Kiedy na niebie słonko zajdzie
  Chmurki przykryje puchowa kolderka z Misiem czeka dzieciątko bajkowa drzemka

  Ref. ŚPIJ Skarbie, śnij
  Z Szumisiem piękne sny

  2.Szum morza, listków szmer
  Twój maleńki uśmiech
  Wszystko już wiem

  Ref. ŚPIJ Skarbie, śnij
  Z Szumisiem piękne sny

  3. Ty mój maleńki też już wiesz
  Tylko z Misiem Szumisiem zasypiac dziś chcesz

 47. Gdy noc zapada śpij Michalinko ma
  Szumis swym serduszkiem o ciebie dba
  On dużo czułości dla ciebie ma
  Śpij Michalinko moja mała kruszynko…
  Gdy gwiazdki na niebie mrugaja szumis swym serduszkiem o ciebie dba
  Śpij Michalinko moja mała kruszynko …
  Wybieram misia nr.2

 48. 1
  Już leżysz synusiu pod ciepla pierzynka
  Szumiś czuwa nad Tobą,  nasza kryszynka
  By same piękny sny ci się śniły
  Żadne potworki cie nie straszyły
  Czujesz się teraz jak u mamy w brzuszku
  Mamusia nosi cie skarbie w swoim serduszku

  Ref
  Aaaa już księżyc świeci…
  Pewnie śpią już wszystkie dzieci
  Aaaa już zasynasz kochanie…
  Słyszysz szumisia kołysanie

  2
  Już prawie zamknięte masz oczka swoje
  Zasnij,  jutro znow będzie czas na swawole
  Sny przysnia Ci się niesamowite
  Jakie cudowne i piękne,  będzie Twoje życie
  Mamusia i tatuś zawsze przy Tobie będą
  W razie kłopotu z odsiecza przybędą

  Ref
  Aaaa już księżyc świeci…
  Pewnie śpią już wszystkie dzieci
  Aaaa już zasynasz kochanie…
  Słyszysz szumisia kołysanie

  3
  Już sen zmogl synka mojego pięknego
  Spi bezpiecznie bo ma obok szumisia swojego
  On dba o spokojny sen wszystkich dzieci
  Tak długo aż słoneczko rano zaswieci
  Dzieci budzą się wyspane i żądne przygody
  A rodzice dbają by nie spadł im włos z głowy

  Szumiś nr 3 ❤❤

  Facebook Agnieszka Napiórkowska

 49. Agnieszka Redzik : https://www.facebook.com/agnieszka.redzik
  miś nr3

  Ref. Szumi szumi miś sz sz sz sz sz szsz
  Śpij Słoneczko dobrze dziś sz sz sz sz sz sz sz
  Nie Ci Szumiś piękne sny przyniesie
  wygładzi czółko, w gwiazdki poniesie
  szszszszszszs

  1. Za okienkiem, w pokoiku, kładą spać się dzieci małe
  Lecz Ty drogi mój chłopczyku dziś mi zasnąć nie chcesz wcale
  Dałam Ci ja poduszeczki i kołderki rąbek w dłonie
  Proszę synku mój najdroższy, złóż mi główkę na kolanie

  2. Mrużysz słodko już oczęta, synku mój dziś ukochany
  Dłonie małe w moich dłoniach, mamy na to wieczór cały
  Ja opowiem Ci bajeczkę o krainach nieodkrytych
  Żeby przyśnił ci się zamek i kapitan wysp zdobytych

  3. Już leciutko na paluszkach mama skrada się ku drzwiom
  Śpij mój synku,śpij najdroższy, daj się ponieść swoim snom
  Będę rano tu czekała, pocałunków dam Ci moc
  Śpij mój synku, śpij mój słodki, to dla Ciebie jest ta noc

 50. ….Już późno maleńka zamknij juz oczka
  niech sen na powieki twe spłynie
  Gwiazdy śpiewają ci kołysanki
  śnij póki refren nie minie…
  Zaśnij maleńka, zaśnij duszyczko,
  niech miś tobie bajki dziś opowiada,
  o mały Szumisiu co cicho na liściu
  w sen piękny w raz z tobą zapada…
  …Już późno maleńka, zamknij już oczka
  niech sen na powieki twe spłynie
  Misie śpiewają ci kołysanki
  śnij póki refren nie minie…
  Zaśnij maleńka, zaśnij kwiatuszku
  twa główka w podusi usypia.
  Oczka znużone zamknij kochanie
  już misiu o ciebie zapytał…
  …Już późno maleńka, zamknij już oczka
  niech sen na powieki twe spłynie
  Misie śpiewają ci kołysanki
  śnij póki refren nie minie…
  Zaśnij córeczko, zaśnij cichutko
  miś już cię pieści maleńka…
  śpij aż do rana, żegnam kochana
  już kończy się ma piosenka…

 51. Szumiś to fajny miś, bo..
  abrakadabra to czary i magia,
  sekretem jest przepis na szumisiowy szum,
  tam hokus-marokus chce popsuć sny dzieci,
  lecz misie zwyciężą, dla wroga to szok.
  Szumisie harcują, po snach szarżują,
  wszędzie dziś słychać uspokający ich szum,
  zawsze zwycięskie, waleczne, rycerskie,
  każdy maluszek zasypia z nimi wnet.
  Zobacz sam, jak szumisie szumią tu i tam,
  bo szumisie cały świat już zna,
  szumiś to fajny miś ! 🙂
  Dlatego kochanie me , zamknij oczka przy jego szumie już dziś 🙂

 52. Za oknem już noc, mam Cię otuli w koc.
  Obok misia Ci położę, gdy samotna się poczujesz on zawsze Ci pomoże.
  Na dobranoc Ci za szumi, aby lepiej Ci się spało. Wiem ze jego obecności zawsze jest Ci mało
  Złap go szybko, przytul mocno
  Zamknij oczka, i już śpij.

  Miś już szumi Zamknij oczka
  Śpij śpij śpij
  Szumiś z Tobą tu zostanie
  Śpij śpij śpij
  Nic złego przy mnie i misiu Ci się nie stanie
  Śpi śpij śpij

  Twoje oczka już zamknięte,
  Mama w czółko pocałuje, i przyjemnie się poczuje
  Gdy się spojrzy na twą buzke przytulną, w misiu zatopioną

  Miś już szumi Zamknij oczka
  Śpij śpij śpij
  Szumiś z Tobą tu zostanie
  Śpij śpij śpij
  Nic złego przy mnie i misiu nic się nie stanie
  Śpij śpij śpij

  Patrycja Wodzyńska

 53. Była raz dziewczynka mała,
  Co misia Szumisia mieć chciała,
  Uspokajał by ją w nocy,
  mamie by też był bardzo pomocny…
  Ref.Szum, szum, szumi misiaczek,
  Oczka niunia mruży już,
  Nocka miła tuż, tuż….
  Misio jest taki milutki,
  miękki, kochany no i fajniutki,
  Spał by z niunią małą,
  wszystkie dzieci tak Szumisia kochają.
  Ref. Szum, szum, szumi….
  Marzena Wiącek
  https://m.facebook.com/marzena2210

 54. Kołysanka
  1. Księżyc wyszedł, gwiazdy świecą ćmy do świeczki szybko lecą. Mały SZUMIŚ z Tobą śpi, kołysankę śpiewa Ci.
  Ref: Śpij Zosieńko oczka zmróż bo już ciemno-późno już. Ja za Ciebie rączki złożę koło Ciebie się położę.
  2. Dwa aniołki Cię pilnują bajkę Tobie piękną snują. A ja SZUMIŚ z Tobą śpię, Zosiu mocno przytul mnie.
  Ref: Śpij Zosieńko…
  3. Gwiazdka za twym oknem mruga, nocka wcale nie jest długa, i gdy księżyc pójdzie spać trzeba będzie Zosiu wstać. 🙂

  Link : https://m.facebook.com/karolina.polanowska

  Karolina Polanowska

  SZUMIŚ Nr: 4

 55. Szumi Sza
  I. Kiedy słonko idzie śnić
  Już w łóżeczku czeka Miś.
  Na podusi połóż sìę
  Bo za chwilkę przyjdzie sen.

  Ref: Szumi Szumiś cicho sza
  Z Tobą zawsze będę ja.
  II. Już zamknij zmęczone oczka
  Bo za oknem śpi ciemna nocka.
  Piękny księżyc lśni na niebie
  Opowiada bajkę tylko dla Ciebie.
  III. Przytul małego Misia
  A on zaszumi Ci gdy będzie cisza.
  Zaśniesz tak słodko do rana
  A ja będę obok -Twoja mama.

 56. Ta Laurusia

  Ta Laurusia, ta Laurusia, ta malusia,
  tańcowała do Szumisia, do Szumisia,
  tańcowała ranną rosą, ranną rosą,
  i tupała nóżką bosą, nóżką bosą.

  Ta Laurusia, ta malusia, ta malusia,
  tańcowała do Szumisia, do Szumisia,
  tańcowała i w południe, i w południe,
  kiedy słonko grzało cudnie, grzało cudnie.

  Ta Laurusia, ta malusia, ta malusia,
  tańcowała do Szumisia, do Szumisia,
  tańcowała i z wieczora, i z wieczora,
  gdy szło słonko do jeziora, do jeziora.

  Teraz śpi już w swym łóżeczku, w swym łóżeczku,
  na podusi, na podusi kolorowej, koloroweeeej.
  A tam Szumiś, a tam Szumiś,
  koło płotka, tak usypia, tak usypia,
  tego koootkaaa.

 57. Szumi strumień, szumi las,
  Szumią, szumią cały czas.

  Szumiś ukołysze Cię,
  On utuli oczka Twe.
  I odpłyniesz rybko znów
  Do krainy pięknych snów.

  Szumi strumień, szumi las,
  Szumią, szumią cały czas.

  Miś już tuli buzię Twą,
  Nie pozwala spływać łzom.
  Więc spokojnie oczka zmruż,
  Piękne sny są już tuż, tuż.

  Szumi strumień, szumi las,
  Szumią, szumią cały czas.

 58. Gdy ciemna noc otuli nas
  Szepczą gwiazdki z nieba
  Na sen juz przyszedł czas
  Szumisia tylko trzeba

  Spokojny sen mojego Okruszka
  Bo cichy szum gra mu do uszka
  Snij tej nocy kolorowo
  Jutro wstanie dzień na nowo

  Wszyscy poszli już spać
  Powoli cichnie miś
  Całusa przyszłam Ci dać
  To koniec wrażeń na dziś

  Spokojny sen mojego Okruszka
  Bo cichy szum gra mu do uszka
  Snij tej nocy kolorowo
  Jutro wstanie dzień na nowo

  Szumiś nr 1! ?❤
  Link do profilu: https://m.facebook.com/katarzyna.rek.1?ref=bookmarks

 59. 1. Swe oczka zmróż, by zasnąć już,
  Anioł Dobrych Snów jest tuż tuż.
  Magii pełnej szum szumi Miś,
  wyczaruje piękne sny dziś.

  Ref:Luli tuli, tuli luli lulu
  Cicho sza ci ci ci szu szu szu
  Kocham Cię kruszynko moja mała,
  Teraz będziesz z Szumisiem spała!

  2. Serce Szumisia bije do uszka
  czuwa już bliziutko Twego łóżka!
  Tak zasypiaj spokojnie wtulona
  w Szumisiowe bezpieczna ramiona!

  Ref:Luli tuli, tuli luli lulu
  Cicho sza ci ci ci szu szu szu
  Kocham Cię kruszynko moja mała,
  Teraz będziesz z Szumisiem spała!

  htps://www.facebook.com/MammaPerpetua

  Miś nr 1 najbardziej podbija nasze serduszka:)

 60. 1)czas juz spac oczka zmroz
  glowke na poduszcze uloz..
  szumis mis cie popilnuje
  od zlych snow uratuje..
  ciemna nocka jest tuz tuz
  wiec Kornelciu zasnij juz..
  ref:aaa dziecino ma
  szumis buzi ci tu da..
  spij juz wiec raczki zloz
  czuwa w nocy szumis- stroz..
  2) ksiezyc swieci juz wysoko
  mis ma czujne madre oko..
  bystro zerka na me dziecie
  chodz opowie ci o swiecie..
  tyle przygod mial twoj mis
  ile przysni ci sie dzis..
  ref:aaa dziecino ma
  szumis buzi ci tu da..
  spij juz wiec raczki zloz
  czuwa w nocy szumis- stroz..
  3)oczka kleja ci sie mala
  to juz pora doskonala..
  aby snem spokojny snila
  czyzby mama sie mylila?..
  jednak nie szumis mis
  ukolysal dziecie dzis..

  https://www.facebook.com/olapatryk.gorczycamasluch

 61. Skarbie mój już pora spać,
  dzień dziś minął nam raz, dwa.
  Wykapana jesteś już,
  wiec Cię proszę oczka zmruż.
  Popatrz misio tez już śpi,
  proszę zaśnij więc i Ty.
  Ref: Ach śpij kochanie śpij i słodko sobie śnij
  szumi, szumi, szumi miś zaśnij skarbie więc i Ty

  Tata dziś zmęczony jest,
  popatrz zmorzył go już sen.
  Choć opowiem bajkę Ci ,
  abyś miała piękne sny.
  Więc już nie budźmy taty dziś,
  i zaśnijmy też i my.
  Ref: Ach śpij kochanie śpij i słodko sobie śnij
  szumi, szumi, szumi miś zaśnij skarbie więc i Ty

  Popatrz córciu ciemno już,
  a na niebie księżyc lśni.
  Więc to pora aby spać,
  więc zaśnijmy raz, dwa, trzy.
  Maja śpi i misio śpi,
  śnią im się przepiękne sny,

  Ref: Ach śpij kochanie śpij i słodko sobie śnij
  szumi, szumi, szumi miś zaśnij skarbie więc i Ty

  Marzenie to miś nr 2

  https://www.facebook.com/agata.wilanowska.5?fref=ts

 62. I Gdy słońce już zajdzie i zmrok zapada
  Mama swe dziecko do snu układa
  Szumiś już czeka w gotowości
  Niesie ze sobą wiele radości
  I kolorowe sny
  Na zawsze – Szumiś i Ty

  Ref. Szumiś to super miś
  Utuli Cię do snu dziś
  Z misiem nie straszne żadne noce
  Bo szumisie mają nieziemskie moce
  Wszystkie dzieci je kochają
  I chętnie z nimi zasypiają
  Szumiś to super miś
  Utuli Cię do snu dziś

  II Spij słodko kochanie
  Jutro nowy dzień wstanie
  A wraz z nim nowe wyzwanie
  Zabaw bez liku i umiejętności
  Odkrywanie świata i mnóstwo radości
  Szumiś to wyjątkowy miś
  Przyjacielem dzieci od dziś

  Ref. Szumiś to super miś
  Utuli Cię do snu dziś
  Z misiem nie straszne żadne noce
  Bo szumisie mają nieziemskie moce
  Wszystkie dzieci je kochają
  I chętnie z nimi zasypiają
  Szumiś to super miś
  Utuli Cię do snu dziś

  Profil na FB:
  https://www.facebook.com/Ewka.Tomaszewska

  Zakochaliśmy się w misiu nr 1 🙂

 63. Idzie nocka, nie ma słońca-dzień już zbliża się do końca
  To już pora by iść spać, śpi już tata, śpi już brat
  Zaśnij więc i Ty i bajkowe wyśnij sny

  cmok cmok, luli lu mama tuli Cię do snu
  aaa szu szu szu szumiś szumi Ci do snu

  Śpią już kotki, śpią już pieski,
  Śpi już księżyc na chmurce niebieskiej
  Zaśnij więc i Ty, śpiewam Tobie ja, rano Ty zaśpiewasz mi

  cmok cmok luli lu mama tuli Cię do snu
  aaa szu szu szu szumiś szumi Ci do snu

  😉
  Zapraszamy do nas szarego Misia chłopczyka nr 3
  https://www.facebook.com/basia.baya

 64. Kołysanka:
  1. Ach śpij mój mały maluszku,
  Każdy zwierzak już leży w łóżku,
  Leży miś, hipcio i kurka,
  A obok już chrapie wiewiórka.

  Ref. Mama utuli i buzi da,
  I ci zaśpiewa aaaa.

  2. Noc nadchodzi więc ziewamy,
  Kołdrą się już przykrywamy,
  I ty też już śpij kochanie,
  Zanim nowy dzień nastanie.

  Ref. Mama utuli i buzi da,
  I ci zaśpiewa aaaa.

  3. Miś Szumiś już dawno śpi,
  Wielki plac zabaw misiowi się śni,
  Lecz teraz już pora spać,
  I misiowi buziaka dać.

  Ref. Mama utuli i buzi da,
  I ci zaśpiewa aaaa.

  Link do FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008629234073

  Wybieram Misia Szumisia: nr 3

  Joanna Mikołajczak

 65. Już trze pulchna rączka zmęczone dniem oczka,
  i czeka pachnąca piżamka,
  już zaszło słoneczko, już zaśnij syneczku,
  Śpij do białego ranka!
  Już woła podusia śpiącego synusia,
  kołderka już leży cieplutka,
  już zaszło słoneczko, więc zaśnij syneczku,
  śpij do białego raniutka!
  Już Szumiś szumi najpiękniej jak umie,
  by cała noc była przespana,
  już śpi słoneczko, już śpi syneczek,
  śpi do białego rana!
  Na facebooku https://www.facebook.com/marzena.borek.9 to my:))

 66. 1. Zaśnij mój syneczku, zaśnij, przenieś się do pięknej krainy baśni,
  gdzie są elfy, krasnoludki, gdzie króluje Jaś malutki.
  Widzę siły już nie staje, przenieś się do pięknej krainy bajek,
  zaśnij iskiereczko mała, mama będzie Cię lulała.
  2. Zaśnij mój syneczku miły, musisz zbierać swoje maleńkie siły,
  żeby jutro świat poznawać, życiu taty sens nadawać.
  Zaśnij Jasieńku malutki, sen przegoni wszystkie niedobre smutki,
  zaśnij syneczku nieboże, Szumiś zasnąć Ci pomoże…
  Jako tata Jasia, na facebooku istnieję jako https://www.facebook.com/profile.php?id=100010321033500
  Walczę dla Jaśka o misia nr 1. Oldschoolowy:)

 67. 1 Szumi lasek do okoła
  szumią drzewka , szumi miś
  szumi mała śmieszna pszczoła
  szumią Tobie właśnie dziś
  ref. śpij spokojnie aniołeczku , śpij spokojnie słodko śpij
  słodkie sny mój dziubeczku cukierkowe tylko śnij .
  2 Przytul misia do serduszka
  oczka zamknij w błogi sen
  niechaj miękka twa poduszka
  w sen unosi w noc i w dzień .

 68. 1. Oczka ciężkie, oczka małe,
  dziecko płacze niewyspane,
  źle jest tak gdy nie słyszy,
  bo maluszki nie znoszą ciszy.
  REF:
  Przytul go, weź w ramiona,
  Szumiś szybko strach pokona,
  Przytul go , weź w ramiona,
  Szumiś szybko strach pokona.
  2. Sen przychodzi teraz prędko,
  gdy Szumisia masz pod ręką,
  śpij malutki, śpij dziecino,
  a złe sny szybko miną.
  REF:
  Przytul go, weź w ramiona,
  Szumiś szybko strach pokona,
  Przytul go , weź w ramiona,
  Szumiś szybko strach pokona.

  https://www.facebook.com/edyta.kopec.399
  Szumiś nr 3 bardzo ładny 🙂

 69. 1. Przyjdź Kochanie do Mamusi
  Połóż głowę na podusi
  Wystarczy wrażeń na dziś
  Do snu ukołysze Cię Miś
  Ref. Szumią łąki, szumi las,
  Do łóżeczka iść już czas
  Dla Ciebie szumi Twój Miś
  Więc zaśniesz spokojnie dziś
  2. Choć Kochanie do Tatusia
  Czeka na Ciebie podusia
  Szumiś czeka w pokoiku
  Cicho szumi na stoliku

  Wybieram Szumisia nr. 4 😉

 70. I. Słoneczko powoli już zachodzi,
  I pora snu, Skarbie nadchodzi.
  Słoneczko nisko już na niebie,
  Miękka podusia czeka na Ciebie.

  II. Zamknij już oczka, spokojnie śpij,
  Niech wszystko, co dobre Ci się śni.
  Zamknij już oczka, nie martw się,
  Twój miś przed złem ochroni Cię.

  III.Księżyc na niebie już dawno świeci,
  To znak, że spać idą wszystkie dzieci.
  Księżyc swym blaskiem daje znać,
  Że zmęczone dzieci, muszą iść spać.

  Ref. Chodź mamusia Cię przytuli,
  Chodź prędko do swej matuli.

  https://www.facebook.com/paulina.statek
  Zgłasza Paulina Terlecka wybieram Szumisia nr 2 😀

 71. 1. Był raz sobie Szumimiś
  Co odwiedzić chciał nas dziś
  Przyszedł do nas gdy go znudził las
  By umilić Wam swym szumem czas
  Ref.
  Aaa aaa aaa a
  Zamknąć oczka nadszedł czas
  Piękny sen już wita Was
  Babcia Was przytuli i do snu utuli
  2. Miś opowie Wam bajeczkę
  Jak po drodze spotkał owieczkę
  Biegła by do snu Waszego zdążyć
  Lecz drogę zgubiła i w kółko krążyła
  Ref.
  Aaa aaa aaa
  Zamknąć oczka nadszedł czas
  Piękny sen już wita Was
  Babcia Was przytuli i do snu utuli
  3. Miś drogę dobrze znał
  I szybko do Was gnał
  Owieczka tuż za nim
  Z pieknymi piosnkami
  Miś to tekstu zaszumi
  I złe sny stłumi
  Ref.
  Aaa aaa aaa
  Zamknąć oczka nadszedł czas
  Piękny sen już wita Was
  Bajkę skończyć czas
  Babcia przytuli jeszcze raz

  Wybieram Szumisia nr 1. Spisał się na medal u Jasia to i może będzie przyjacielem mojego wnusia

 72. Szumiś słodki miś
  utuli Ciebie dziś
  do snu ukołysze
  bo tak robią Misie

  Śpij, śpij, śpij…
  aaa aaa aaa…

  Dobra nocka już jest
  dla Ciebie dziecino me
  słodkich snów już czas
  więc uśnij nam teraz

  Śpij, śpij, śpij…
  aaa aaa aaa…

  Słodkie oczęta swe zmruż
  Byś usnąć mógł/mogła już
  Mama, tata i Miś
  o Tobie też będą śnić.

  Śpij, śpij, śpij…
  aaa aaa aaa…

  Maria Kowa
  Wybieram: Miś dziewczyna przytulanka

 73. Szumi szumi las…
  Śpij syneczku mój…
  Sne niech wezwie nas…
  Na wieczorny bój…
  Ref.
  Miś Szumiś zaprasza do snu
  Luli laj… Luli lu…
  Luli laj… Luli lu…

  Puchacz huczy hu huuu…
  Piesek wesoło szczeka…
  Krówka muczy muuu…
  One wiedzą jak wiele Cię czeka…
  Ref.
  Miś Szumiś zaprasza do snu
  Luli laj… Luli lu…
  Luli laj… Luli lu…

  Smoki, księżniczki, rycerze…
  Pamiętaj nie będziesz sam…
  Przyjaciela weź, a wierzę…
  Twój Szumiś wyśle Cię tam…
  Ref.
  Miś Szumiś zaprasza do snu…
  Luli laj… Luli lu…
  Luli laj… Luli lu…

  Wybieram: Szumiś nr 3

 74. 1.Dziś dzień był pełen wrażeń
  Czas odwiedzić krainę marzeń
  Lecz Maksiu nie chce zmrużyć oczek
  Na nic się zda tu nawet smoczek
  Jest ktoś, kto pomoże uśpić Maluszka
  Kto czuwa zawsze blisko łóżka
  Ref. Szu szu Szumisiu
  mój ukochany misiu
  Zaszum mi kołysankę
  Prześpijmy całą noc
  Szu szu Szumisiu
  mój ukochany Misiu
  Zostań ze mną do rana
  Prześpijmy całą noc.
  2. A gdy rano Maksiu wstanie
  I zjecie z Misiem śniadanie
  Pójdziecie na koc, na trawę
  Zaczniecie wspólną zawabę
  Bo Miś jest z Tobą w dzień i noc
  I tuli lepiej niż miękki koc
  3.A gdy w dzień na drzemkę pójdziesz
  Krzykniesz, jękniesz, nogą tupniesz
  To szumiś Cie uspokoi
  Wszystkie twe nerwy ukoi
  I razem ruszycie w krainę snu
  Więc zaśpiewaj teraz mu…

 75. Szumi szumi las…
  Śpij syneczku mój…
  Sen niech wezwie nas…
  Na wieczorny bój…
  Ref.
  Miś Szumiś zaprasza do snu
  Luli laj… Luli lu…

  Puchacz huczy hu huuuu…
  Piesek wesoło szczeka…
  Krówka muczy muuu…
  One wiedzą jak wiele Cię czeka…
  Ref.
  Miś Szumiś zaprasza do snu…
  Luli laj… Luli lu…
  Luli laj… Luli lu…

  Smoki, księżniczki, rycerze…
  Pamiętaj nie będziesz sam…
  Przyjaciela weź, a wierzę…
  Twój Szumiś wyśle Cię tam…
  Ref.
  Miś Szumiś zaprasza do snu
  Luli laj… Luli lu…

  Wybieram Misia Szumisia nr. 3

 76. Oh a ja się z tym nie zgodzę, co do szumisia. My mamy, akurat Whisbear’a, i nasza Córa go tylko toleruje. Coś jej szumi i tyle, ale żeby zasnęła czy była spokojniejsza to nie. Wali nim na lewo i prawo. Także to kwestia indywidualna, bo nie każdemu dziecku dobrze on posłuży. Dlatego trochę żałuję, że wydałam tyle kasy 😉 Nie mniej, taki misiek jak powyższe będzie później wspaniałą zabawką albo dekoracją w pokoju – u nas pewnie by tak było! Pozdrawiamy 🙂

 77. Gdy pod koniec dnia
  słońce zamknie oczka swe
  Przyjdzie miś pluszowy
  i do snu utuli Cię.
  Będzie z Tobą cały czas
  u boku Twego trwać.
  Byś Ty mógł Skarbie mój
  spokojnie całą nockę spać.

  Ref.: Lulilaj, lulilaj
  słodki sen Szumisiu daj. x2

  Jasnym rankiem znów
  miś z radością Cię przywita
  Sprawi, że na twarzy Twej
  uśmiech piękny dziś zawita.
  I pamiętaj mój milutki,
  że miś zawsze Cię pocieszy.
  Miś szumiący misiowaty
  gdy Cię widzi to się cieszy.

  Mój profil na Facebook’u: https://m.facebook.com/angel.fidos

  Wybieramy z Erykiem Szumisia nr 3 ☺

 78. 1.
  Gdy dzień się skończy, noc nas powita
  Tymcio Szumisia za rączkę chwyta
  Razem ułożą się w swym łóżeczku
  Jeszcze buziaczka dam memu dziecku
  Główkę już złóż, oczka swe zmróż
  Tatuś przytuli i do snu utuli
  Nie bój się Skarbie
  Nikt Cię we śnie nie skradnie
  Tatuś jest blisko i słyszy wszystko
  Ref.
  Chodź i zasnij już
  Szumiś jest tuż tuż
  On jest przecież tu
  By zaszumieć Ci do snu x2

  Szumiś nr 1 jest idealny dla mojego małego misiaczka Tymcia

 79. Szumi misie są słodziutki
  Uwielbiają je dzieci malutkie
  Spokojne sny zsylają
  I kolorowo śnić pozwalają
  Mamy również lubią misie
  Dlatego może uda wygrać mi się♡ marlena kos

 80. I zwrotka
  Był raz Sobie mały Miś.
  Który miał na imię Zdzis.
  Miał siostrzyczkę starsza Gosie
  Oraz młodsza siostrę Zosie.

  REFREN.
  Mamusia je kochała,
  Bo to jej gromadka cała.
  Tatuś ich nie palił fajki
  Za to opowiadał bajki.

  II zwrotka
  Poszły kiedyś do ogródka.
  I zerwały cztery kwiatki
  Dwa były dla ich tatusia,
  A dwa dla kochanej matki.

  III zwrotka
  Kiedyś poszły do pszczelarza
  By rodzicom kupić miód.
  Pszczelarz szepnął im do uszka
  Takie dzieci to jest cud. 😉

 81. I zwrotka
  To się wydarzyło dzis!
  Wlazł na drzewo mały MIS.
  Wszyscy słyszą dookoła,
  Jak on w placzu mamę woła.

  Refren.
  Nie płacz Misiu tak żałośnie
  Chociaż siedzisz na tej sosnie
  Zaraz Tobie pomożemy
  I że sosny Cię sciagniemy.

  II zwrotka
  Misiu nadal płacze w glos.
  Bo go coś ugryzlo w nos.
  Krzyczy, głośno Mamę wola
  Tu jest bardzo duża pszczoła.

  Refren

  III zwrotka
  Mama Misia zdjęła z sosny
  I od razu był radosny
  Już się nie bal, nie wył z bólu
  Nie chciał nawet miody z ulu.

  Refren

 82. Był sobie kiedyś malutki Król,
  co nie mógł zasnąć, biedaczek mój!
  Liczył baranki i gwiazdki złote,
  by na sen słodki znaleźć ochotę!
  Kręcił się, wiercił, tulił do mamy,
  jednak sen odszedł nieubłagany!

  Tuli luli la la la, jest Ktos, kto Ci senek da!
  Tuli luli sz sz sz to jest Szumiś super miś!

  Mama się martwi i ręce łamie,
  że jej Królewicz, gdzieś ma to spanie!
  Wtem przyszedł tato i mówi mamie:
  mam twych kłopotów już rozwiązanie!
  To mały misio który czaruje,
  z nim każdy bobas w gwiazdy wędruje!

  Tuli luli la la la, jest Ktos, kto Ci senek da!
  Tuli luli sz sz sz to jest Szumiś super miś!

  Płyń ma kruszynko w krainę pięknych baśni
  i rozkosznie sobie zaśnij,
  porzuć troski i smutki które Cię nękają,
  razem z magią szumu misia,
  niech się Twe sny bajką stają!

  Tuli luli la la la, jest Ktos, kto Ci senek da!
  Tuli luli sz sz sz to jest Szumiś super miś!

  https://m.facebook.com/people/Irena-Paczwa/100012470414637

  W razie wygranej poproszę dla wnusia misia nr 3 🙂

 83. Tak jak mleka do wypicia
  Każde dziecko chce mieć Misia
  Do którego się przytuli
  I zaśpiewa luli luli

  Ref. Przytul się do szum Misia
  Kiedy pójdziesz spać dzisiaj.
  I tak jak piesek szczeka
  Szum miś na Ciebie czeka.

  Wszystkie dzieci w całym świecie. Czy to zima czy też w lecie. W swoich sercach to coś mają. Ze Szum misie kochają.

  Ref. Przytul się do szum Misia
  Kiedy pójdziesz spać dzisiaj.
  I tak jak piesek szczeka
  Szum miś na Ciebie czeka.

  Kiedy Księżyc jasno świeci.
  I gwiazdy na niebie.
  Główkę tulimy do poduni
  I miski do Siebie.

  Ref. Przytul się do szum Misia
  Kiedy pójdziesz spać dzisiaj.
  I tak jak piesek szczeka
  Szum miś na Ciebie czeka.

 84. 1.
  Słoneczko mruży już oczka
  i zbliża się ciemna nocka,
  więc zaśnij już mój syneczku
  w swym małym ciepłym łóżeczku.
  Ref.
  Niech Ci się przyśni piękny sen
  zanim nastanie nowy dzień,
  niech piękne bajki niosą Cię
  w krainę sennych marzeń.
  2.
  Księżyc na niebie już świeci,
  sprawdza czy śpią grzeczne dzieci,
  gwiazdki cudownie mrugają,
  gdy dzieci bajek słuchają.
  Ref.
  Niech Ci się przyśni piękny sen
  zanim nastanie nowy dzień,
  niech piękne bajki niosą Cię
  w krainę sennych marzeń.
  3.
  Gdy rano wstaniesz wyspany,
  przywita Cię uśmiech mamy,
  będziesz się bawił z tatusiem,
  tym uradujesz mamusię.
  Ref.
  Niech Ci się przyśni piękny sen
  zanim nastanie nowy dzień,
  niech piękne bajki niosą Cię
  w krainę sennych marzeń.

 85. Łukasz Borowski https://www.facebook.com/profile.php?id=100002799420883

  wybieram misia nr 3
  1.
  Zaśnij już moja córeczko,
  motylki już śpią nad rzeczką,
  rybki zasnęły w jeziorze
  i mewy śpią nad morzem
  ref.
  Gdy zmrużysz swe cudne oczka,
  utuli Cię piękna nocka,
  nadejdzie senne marzenie,
  co dziecku da ukojenie.
  2.
  Maleńka moja księżniczko,
  utul już swe cudne liczko,
  po nocy gdy rano wstaniesz,
  cudowny dzień Cię zastanie.
  ref.
  Gdy zmrużysz swe cudne oczka,
  utuli Cię piękna nocka,
  nadejdzie senne marzenie,
  co dziecku da ukojenie.
  3.
  W nocy gdy będziesz już spała,
  to gwiazdka będzie czuwała,
  by przyśnił ci się piękny sen
  który obwieści cudny dzień.
  ref.
  Gdy zmrużysz swe cudne oczka,
  utuli Cię piękna nocka,
  nadejdzie senne marzenie,
  co dziecku da ukojenie.

 86. Nadchodzi noc cichym krokiem
  Księżyc trzyma pod bokiem
  Siada na brzegu pościeli
  Gwiazdy Ci na niej ścieli

  Mamy głos czuły się sączy uszek
  Zaśnij kochanie wśród miękkich poduszek
  Misią powieki już opadają
  Misie już w sen zapadają

  Zaśnij kochanie wśród miękkich poduszek
  Miś Cię potrzyma za mały paluszek
  Gdy światło zgaśnie….
  Czy Zosia zaśnie?

  MIŚ nr 3

 87. Słoneczko już zaszło, ptaszki poszły spać.
  By rano zaśpiewać muszą rześkie wstać.
  W swym łóżeczku leży nasz malutki miś,
  Oczka Swoje mruży, śpiący jest już dziś.

  Ref.
  Ty już też skarbeńku oczka swoje zmruż
  Szumiś Ci pomoże wreszcie zasnąć już.

  Mamusia cichutko światełko zgasiła,
  I swoje dzieciątko do snu utuliła.
  Szumiś też już ziewa, przyszła pora spać,
  Cały dzień hasali – teraz zasnąć czas.

  Ref.
  Ty już też skarbeńku oczka swoje zmruż
  Szumiś Ci pomoże wreszcie zasnąć już.

  https://www.facebook.com/julia.chomiak
  Szumiś nr 3

 88. Szumiaca kołysanka;

  Mmm… Mmm..
  Szumimis szumi Las A ty zakmnij oczka wraz
  Słodko śpij malutki
  Niech Ci przysnia się krasnoludki
  Główkę przytul do poduszki

  Mmm… Mmm…
  Śpij misiunio mój malutki
  Mmm… Mmm…
  Anna Tańska

 89. Nocka już zapada,
  Szumiś do snu Cię układa.
  Mocno Cię utuli,
  luli, luli, luli.

  Ref. Z Szumisiem kolorowe masz sny,
  Z Szumisiem liczysz się tylko Ty!

  Na niebie księżyc już świeci,
  więc spać idą już wszystkie dzieci.
  I Ty kruszynko moja już śpij
  i słodko sobie śnij.

  Ref. Z Szumisiem kolorowe masz sny,
  Z Szumisiem liczysz się tylko Ty!

  Więc oczka zamknij już
  kolorowy sen jest tuż, tuż, tuż.
  Dobranoc gwiazdeczko ma kochana,
  przeze mnie uwielbiana!

  Ref. Z Szumisiem kolorowe masz sny,
  Z Szumisiem liczysz się tylko Ty!

  Wybieram Szumisia nr 3.

 90. Szumis wesoły miś do snu mojego maluszka ułoży dziś. Z nim kolorowe będziesz miał sny bo szumisia do serduszka synku przytulisz ty.
  Ref.szumi, szumi, szumi miś, przy nim zasniesz słodko dzis, on utuli Ciebie już więc swe oczka teraz zmruz.
  Mamusia przy Tobie będzie czuwała i o twe bezpieczeństwo dbała. Malutki miś uspac Cię pomoże gdy noc nastanie na dworze.
  Ref.szumi, szumi, szumi miś, przy nim zasniesz słodko dziś, on utuli Ciebie już więc swe oczka teraz zmruz.
  Kruszynko ma ukochana ucaluje Ciebie z rana. Dzień wspólnie spędzimy a na dobranoc znów do misia się przytulimy.
  Ref.szumi, szumi, szumi mis, przy nim zasniesz słodko dziś, on utuli Ciebie już więc swe oczka teraz zmruz. Wybieramy dla syneczka który za trzy tygodnie przyjdzie na świat Szumisia nr 3. Ewelina PietrzakSzumis wesoły miś do snu mojego maluszka ułoży dziś. Z nim kolorowe będziesz miał sny bo szumisia do serduszka synku przytulisz ty.
  Ref.szumi, szumi, szumi miś, przy nim zasniesz słodko dzis, on utuli Ciebie już więc swe oczka teraz zmruz.
  Mamusia przy Tobie będzie czuwała i o twe bezpieczeństwo dbała. Malutki miś uspac Cię pomoże gdy noc nastanie na dworze.
  Ref.szumi, szumi, szumi miś, przy nim zasniesz słodko dziś, on utuli Ciebie już więc swe oczka teraz zmruz.
  Kruszynko ma ukochana ucaluje Ciebie z rana. Dzień wspólnie spędzimy a na dobranoc znów do misia się przytulimy.
  Ref.szumi, szumi, szumi mis, przy nim zasniesz słodko dziś, on utuli Ciebie już więc swe oczka teraz zmruz. Wybieramy dla syneczka który za trzy tygodnie przyjdzie na świat Szumisia nr 3. Ewelina Pietrzak

 91. Sabina Krupa Szummiś 3 https://www.facebook.com/misieSzumisie/photos/a.977013825682263.1073741828.929596343757345/1245552642161712/?type=3&theater

  Pod sercem rośniesz Ty…
  Rozjaśniasz moje dni…
  Razem budzi nas świt…

  Ref:
  Kotek i piesek śpi
  Listek na drzewie drży
  Marszczy nosek i brwi
  Nie bój się Miśka
  bo szumi szum Miś

  Rozwija się mój kwiat…
  Poruszył się to dobry znak..
  Za chwilę zobaczysz inny świat…

  Ref:
  Kotek i piesek śpi
  Listek na drzewie drży
  Marszczy nosek i brwi
  Nie bój się Miśka
  bo szumi szum Miś

  Dzwonią dzwoneczki dzyń dzyń dzyń…
  Jesteś już z nami od dziś..
  I będzie spał z Tobą pluszowy Szummiś 🙂

 92. ref: słonko już śpi
  zaśnij i ty
  miś szumi śpij i ty

  za góry za lasy
  słonko się się schowało
  teraz księżyc złoty
  opiekuje się maluszkami
  ref.
  strumyk swoje nutki
  rzucił na kamyki
  mkną iskierki ku niebu
  wiatr zaniesie je do wnusi
  ref,
  śpij aniołku śpij kochanie
  szumiś tuli się do ciebie
  zamknij oczka swoje szare
  z nim nic nie jest straszne

  dla wnusi Michalinki – pod serduszkiem u mamy druga wnusia rośnie
  – prosimy o 3- szumisia

 93. Szumiś – Kołysanka

  Ref. Mały Miś, Szary Miś
  Ukołysze Szuuumiś

  Moje małe kochanie, w brzuszku pływałaś sobie
  ale czy na świecie, tak samo dobrze będzie Tobie?
  Nie straszne Ci będą zasypiania chwile,
  bo Miś Szumiś ukołysze cię mile

  Ref. Mały Miś, Szary Miś
  Ukołysze Szuuumiś

  Ja dla Ciebie wszystko zrobię, by umilić chwile Twe
  a Miś Szumiś wiem na pewno, że ukoi lęki te.
  Moje szczęście małe, Ja Ci Misia dam
  a Ty śpij spokojnie, Jak dobrze że Cię mam !!!!

  Ref. Mały Miś, Szary Miś
  Ukołysze Szuuumiś

  Karolina Chmura-Urbaś https://www.facebook.com/karolina.chmura.52
  Wszystkie Szumisie są piękne ale dla dziewczynki wybrałabym numer 2 lub 4 🙂

 94. Misie dwa

  cichutko przysiadły na łóżku
  bez ruchu by dzieci nie zbudzić
  dwa misie z kokardą pod muszką
  czekanie zaczyna je nudzić

  ref. wszystkie dzieci lubią misie głaszczą miłe pyszczki
  nawet duzi przyznać musisz uwielbiają miśki
  mały pluszak dziś nie w sosie urwało się uszko
  przytul mocno go do siebie smutne ma serduszko
  przytul mocno go do siebie smutne ma serduszko

  pobawią się tylko troszeczkę
  kolejką podjadą pod fotel
  wybrały ten dzień na wycieczkę
  gdy jeszcze śpią wszyscy w sobotę

  ref. wszystkie dzieci lubią misie głaszczą miłe pyszczki

  zabawa się wreszcie rozkręca
  gdy niedźwiedź wpadł nagle do wody
  żółw prawie dogonił zająca
  i biegnie po nowe przygody

  ref. wszystkie dzieci lubią misie głaszczą miłe pyszczki

  a kiedy już nastał poranek
  Lilianka i Filip też wstają
  choć oczka są jeszcze zaspane
  z misiami najlepiej się bawią

  ref. wszystkie dzieci lubią misie głaszczą miłe pyszczki

  nucę pod melodią „Biedroneczki są w kropeczki”
  https://www.facebook.com/barbara.belecka

 95. Kołysanka – Szumimisio
  Mały Wojtuś misia ma
  Misio koi smutki dwa
  Wojtuś tuli misia Rysia
  Ref.
  Misio Rysio szumi sza
  Misio Rysiu szumi sza
  Aby Wojtuś nie był sam
  Szumimisia Rysia ma
  Aby Wojtuś uśmiech miał
  Ref.
  Misio Rysiu szumi sza
  Misio Rysio szumi sza
  A gdy brzusio wzdęty ma
  na krokodyle łzy i płaczki Wojtka
  Szumimisia Rysia ma
  Ref.
  Misio Rysio szumi sza
  Misio Rysio szumi sza
  Wybieramy Szumimisia nr.4

 96. GWIAZDY NA NIEBIE
  Słońce już drzemie, mój Synku kochany,
  Gwiazdy pulsują, jak pięknie, o rany!,

  Już widzę jak rączkami wycierasz oczęta,
  Do słodkich snów najlepsza to zachęta,

  Powiedz ,,pa pa” żyrafce, niech poczeka do świtu,
  Zabaw i śmiechu przed Tobą bez liku,

  Czułego buziaka daj w nosek mamusi,
  Włączy Ci Szumisia, który do snu utulić Cię musi,

  Wstajemy, idziemy, zabieramy się z maty,
  Bezpiecznie i pewnie masz w ramionach u taty,

  W pokoju Twym, umilą tę ciemną noc,
  Kołysanki głos i przyjemny szumisiowy koc,

  Na górze światełka kręcą się jak w niebie,
  Pamiętaj, te wszystkie gwiazdki są dla Ciebie.

 97. ”Szumiś stróżem pięknych snów”

  1* Ciemna noc nadchodzi,
  pora snu przychodzi.
  Czarna nocka zapada,
  już spać iść wypada.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  2* Spokojnie śnij Skarbie Mój,
  jutrzejszy dzień znów będzie Twój.
  Wyśpij się Kochanie,
  nim dzień ponownie nastanie.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  3* Śpij smacznie i przytul misia,
  Swego ukochanego Szumisia.
  Twój przyjaciel ukoi złe sny,
  Nad snem również czuwać będziemy My.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  4* Śpij Mój Skarbie sen Cię już kołysze,
  Śnić się będą barwne misie.
  Szumiś towarzyszem Twym będzie,
  śliczne sny dla Ciebie zdobędzie.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  5* Aaaa smacznie śpisz,
  Lulilaj słodko śnisz.
  Mama na dobranoc buziaczka jeszcze dała
  Słodko i czule Dziecię uspała.

  Wybieramy Szumisia Nr. 2 <3
  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła X2

 98. ”Szumiś stróżem pięknych snów”

  1* Ciemna noc nadchodzi,
  pora snu przychodzi.
  Czarna nocka zapada,
  już spać iść wypada.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  2* Spokojnie śnij Skarbie Mój,
  jutrzejszy dzień znów będzie Twój.
  Wyśpij się Kochanie,
  nim dzień ponownie nastanie.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  3* Śpij smacznie i przytul misia,
  Swego ukochanego Szumisia.
  Twój przyjaciel ukoi złe sny,
  Nad snem również czuwać będziemy My.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  4* Śpij Mój Skarbie sen Cię już kołysze,
  Śnić się będą barwne misie.
  Szumiś towarzyszem Twym będzie,
  śliczne sny dla Ciebie zdobędzie.

  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła

  5* Aaaa smacznie śpisz,
  Lulilaj słodko śnisz.
  Mama na dobranoc buziaczka jeszcze dała
  Słodko i czule Dziecię uspała.

  Wybieramy Szumisia Nr. 2 <3
  Ref. Szumiś stróżem pięknych snów
  Spokojnie spać możesz znów
  Uroczy miś sny kolorowe przywoła
  Choć już spać przygoda woła X2

  FACEBOOK :
  https://www.facebook.com/Pati.ArtPetronella?rc=p

 99. Już na niebie brak słoneczka
  Czas położyć się do łóżeczka
  Zamknąć oczka i zasnąć już
  Mama czuwa jak Anioł Stróż.
  Razem z mamą czuwa miś
  Ulubiony szumiący pyś

  Ref. Mama zanuci piosenkę tą
  Miłością Ciebie obdarzy swą
  Tatuś buziaczkiem pożegna dzień
  I przyjdzie do Ciebie ciekawy sen

  Księżyc i gwiazdki na niebie już są
  Razem z nami śpiewają kołysankę tą
  A rano kiedy oczka otworzysz
  Nowy dzień z misiami stworzysz
  Przy wspólnej zabawie upłynie dzień
  Aż przyjdzie czas na kolejny sen.

  Ref. Mama zanuci piosenkę tą
  Miłością Ciebie obdarzy swą
  Tatuś buziaczkiem pożegna dzień
  I przyjdzie do Ciebie ciekawy sen 2x
  Z misiem szumisiem cudowny sen

  W przypadku wygranej wybieramy pięknego Szumisia nr. 3 🙂

 100. Chmurka już się zniża
  I wieczór się zbliża
  Córcia po dniu zmęczona
  Do długiego snu gotowa
  Ref: szumi miś szumi kochany
  Pomóc ukołysać dzieciątko mi rady
  Szumi szumi do snu Blanke utuli

  A teraz śpij w kolebusi , w kolebusi , na różowej swej podusi . Misio zawsze tutaj będzie i z czujnikiem snu nad Tobą czuwał będzie.

  Iga Janik https://www.facebook.com/iga.janik.1?fref=tsj
  W przypadku wygranej wybieramy misia numer 2:)
  Pozdrawiam

 101. 1. Szumi szumiś, noc zapada
  Gwiazdki lśnią na niebie
  Właśnie teraz jedna spada
  Spełni twe życzenie
  Ref: Zaśnij skarbie mój kochany
  Zaśnij już malutki
  Sen będzie piękny jak malowany
  Szumiś zagłuszy smutki
  2. Szumi szumiś, noc ogłasza
  Księzyc juz na niebie
  Do krainy snów zaprasza,
  synku właśnie Ciebie
  Ref: (..)
  3. Szumiś szumiś, czas już spać
  w śnie cos pięknego się zdarzy
  jutro trzeba rano wstać
  z uśmiechem na twarzy
  Ref: (..)

  https://www.facebook.com/dominika.cwiek.9
  Wybieram misia nr.1

 102. (Moja kołysanka może być śpiewana na melodię kołysanki „Był sobie król” śpiewana bez refrenu, bądź na dowolnie wymyśloną melodię z refrenem, lub jak kto woli refren można traktować, jak czwartą zwrotkę :))

  „Misiowanka do poduszki”

  1. Za górą gdzieś, gdzie szumi las,
  mieszka Szumiś malutki,
  wesoły jest, ten mały miś,
  odpędza wszystkie smutki.
  Wesoły jest, ten mały miś,
  odpędza wszystkie smutki!

  Ref. Bo miłość to, cudo jak sen,
  trwa w sercach naszych kojąca,
  kochamy Cię, syneczku nasz,
  mieć Cię, to radość bez końca.
  Kochamy Cię, syneczku nasz,
  mieć Cię, to radość bez końca.

  2. Gdy zaśniesz już i przyjdzie sen,
  pomyśl o misiu szarym,
  on na niebie, po tęczy mknie,
  na obłoczku białym.
  On na niebie, po tęczy mknie,
  na obłoczku białym.

  Ref. Bo miłość to, cudo jak sen,
  trwa w sercach naszych kojąca,
  kochamy Cię, syneczku nasz,
  mieć Cię, to radość bez końca.
  Kochamy Cię, syneczku nasz,
  mieć Cię, to radość bez końca.

  3. Z misiem ta noc, nie będzie zła,
  obok masz też tatusia,
  ten mały miś, przytuli Cię,
  a pocałuje mamusia.
  Ten mały miś, przytuli Cię,
  a pocałuje mamusia.

  Ref. Bo miłość to, cudo jak sen,
  trwa w sercach naszych kojąca,
  kochamy Cię, syneczku nasz,
  mieć Cię, to radość bez końca.
  Kochamy Cię, syneczku nasz,
  mieć Cię, to radość bez końca.

  W razie wygranej wybieram misia nr 1 🙂
  Serdecznie pozdrawiam! 🙂

 103. 1.Słonko zaszło już za chmurki i nadchodzi ciemna noc.
  Jest ubrana w ciemną suknię.W ręku niesie gwiazdek kosz.
  Senną mgiełką świat otula.
  Kolorowe daje sny.
  A więc zaśnij synku mały,razem z tobą zaśnie miś.
  Ref.szu szu szu szu szumi miś opowiada bajki dziś
  Szu szu szu szu szumi miś
  Do snu woła dzieci,miś
  2.Mama bajkę wam opowie i przytuli mocno Cię.
  Sen nadejdzie kolorowy,by w nie znane zabrać Cię.
  Miś przyjaciel jest przy tobie,a więc rączkę podaj mu.
  Z nim krainy poznasz nowe i przeżyjesz przygód moc.
  Ref.Szu szu szu szu szumi miś.Opowiada bajki dziś.
  Szu szu szu szu szumi miś z nim przygody będą dziś.
  3.Już po tęczy biegasz z misiem.
  Uśmiechnięte macie pysie.
  Deszczyk pada z czekolady.
  Z żelek w stawie skaczą żaby.
  I lodowe są jabłuszka.
  Tu cukrowa mieszka wróżka.
  A więc zamknij oczka synku.
  W snu krainę idz bez lęku.
  A gdy rano słonko wstanie,to opowiesz wszystko mamie?

 104. 1. Już księżyc wisi na niebie,
  Srebrnym oczkiem mruga do Ciebie,
  Daje Ci w ten sposób znać,
  Że już pora iść spać.

  Ref. Zaśnij już Dziecino mała,
  Dam Ci ślicznego Szumisia,
  Żebyś słodkie sny miała.

  2. Migoczące nocą gwiazdeczki,
  Chcą byś przytuliła się do swej poduszeczki,
  I wraz z szumiącym Misiem,
  Zapewnią spokojny Ci sen.

  Ref. Zaśnij już Dziecino…

  3. Niechaj przyśni Ci się dziś,
  Kolorowy szumny Miś,
  I przepędzi złe koszmary,
  Jego biały szum wspaniały.

  Ref. Zaśnij już Dziecino…

  Natalia Zygmunt
  https://m.facebook.com/natalia.zygmunt.58?ref=bookmarks
  Wybieram Szumisia nr 2

 105. Joanna Banach

  Chociaż jestem jeszcze mała
  to przyjaźni bardzo chciałam
  Wtedy zjawił się mój miś
  Wyjątkowy, słodki ptyś.

  Ref. Szumiś, szumiś kolorowy…
  Zawsze miły i wesoły
  Z nim nie straszny żaden sen.
  Czy też w nocy, czy też w dzień.

  Bardzo kocham moją mamę.
  Z nią poznaję świata panoramę,
  Przy mym misiu się nie boję
  I mam siły na podboje.

  Ref. Szumiś, szumiś kolorowy…
  Zawsze miły i wesoły
  Z nim nie straszny żaden sen.
  Czy też w nocy, czy też w dzień.

  Misiu, misiu mój mięciutki,
  przyjacielu mój malutki.
  Chcę Ci szczerze podziękować
  W zamian miłość swą darować.

  Ref. Szumiś, szumiś kolorowy…
  Zawsze miły i wesoły
  Z nim nie straszny żaden sen.
  Czy też w nocy, czy też w dzień.

  Facebook
  https://www.facebook.com/joanna.ratajczak.982
  wybiorę szumisia nr 1

 106. 1.Drogie dziecie, me maleńkie
  sen już woła pod kołderke,
  Słonko, gwiazdki i szumisie
  bawią się w nim wyśmienicie!

  ref: W śnie zagadka rozwiązana!
  Same Misie, tata, mama
  Wszystko tutaj kolorowe
  Tak cudowne i lukrowe.

  2.Oto nastał nowy dzień
  Słonko z okna budzi mnie,
  lecz ktoś mógłby mnie zapytać
  Gdzie ze snu Szumisia widać?
  A on sprytny i kochany leży ze mną obok mamy!

  ref: W śnie zagadka rozwiązana!
  Same Misie, tata, mama
  Wszystko tutaj kolorowe
  Tak cudowne i lukrowe.

  Co się dzieje? ktoś coś pyta.
  to Miś Szumiś mnie usypia!

 107. Już tyle gwiazd świeci na niebie
  One tak błyszczą specjalnie dla Ciebie
  Śpij już Dziecinko, oczka swe zmróż
  Miś Szumiś jest przy Tobie tuż, tuż
  Ref. Z Szumisiem spokojny jest sen maluszka
  On szumi spokojnie do każdego uszka
  Jego szum każdego malca uspokoi
  On Nawet w płaczu dziecinke ukoi.
  2.Gwiazdki mrugają, do snu zachęcają
  dzieci w spokojny sen zapadają.
  Nic im nie grozi, śpią spokojniutko
  Szumiś do uszka szumi cichutko.
  Ref. Z Szumisiem…

 108. Śpij mój kochany misiu
  przy swoim ulubionym Szumisiu.

  Za oknem już ciemno,
  ale ty jesteś ze mną.
  Przytulimy się do siebie
  patrząc na gwiazdy na niebie.
  Ja cię kołderką przykryje
  aż po sama szyję!
  Będzie ci ciepło i bezpiecznie
  a sny będą bajeczne!
  Śpij mój kochany misiu
  przy swoim ulubionym Szumisiu .

  Ja ci bajkę przeczytam,
  jak minął dzień zapytam,
  pogłaszczę po twojej czuprynie
  aż zmęczenie do ciebie przypłynie.
  Wtedy zaśniesz jak mały aniołek,
  ten który ma nad twoim łóżeczkiem dzwonek.
  Będziesz śnił rzeczy cudne,
  bo sny grzecznych dzieci nigdy nie są nudne.

  Agata Banasiak, Link do profilu na fb: https://www.facebook.com/agata.olczak.71
  W razie wygranej poproszę o Szumisia numer 3 🙂
  Pozdrawiam!

 109. Kołysanka małego Gremlinka

  1. Kiedy przyszła pora na spanie,
  połóż główkę i oprzyj swe ramie,
  Noc beztroska na Ciebie czeka,
  Gdy jest Szumiś i butelka mleka.

  Ref: Śpij słodka kruszynko już aaaa..
  mamusia ulula swego chłopczyka
  przytuli, zaśpiewa i przyłoży misia
  na słodkie dobranoc ucałuje pysia.
  Zmruż oczka swe..
  przymknij już je..

  2. Mały Gremlinku, Ty kochasz jego
  masz go za przyjaciela swojego
  on Twojego oddechu pilnuje
  uspokaja gdy źle się poczujesz

  Ref: Śpij słodka kruszynko już aaaa..
  mamusia ulula swego chłopczyka
  przytuli, zaśpiewa i przyłoży misia
  na słodkie dobranoc ucałuje pysia.
  Zmruż oczka swe..
  przymknij już je..

  3. Miś Szumiś to Twoja druga mama,
  on złagodzi smutki by nie powstała rana,
  ja Ciebie lulam a on Tobie szumi,
  i tak zasypiasz pięknie mamuni

  Ref: Śpij słodka kruszynko już aaaa..
  mamusia ulula swego chłopczyka
  przytuli, zaśpiewa i przyłoży misia
  na słodkie dobranoc ucałuje pysia.
  Zmruż oczka swe..
  przymknij już je..

  Paulina Markowska.
  Mojemu synkowi przypadł do gustu szumiś nr 3, idealnie komponujący się z wystrojem jego nowo powstałego pokoiku <3

  Trzymamy kciuki, że hoho!! 😉

 110. Ciemna nocka już nastała
  Mój kochany oczka zmruż
  Misia swego przytul już
  Wtul główeczkę w poduszeczkę
  Zaśnij słodko wsłuchany w tę piosneczkę

  Ref:
  Szzzzzzzzzzz Szzzzzzzzzzz
  Szumiś szumi
  Wszelkie smutki słodko tłumi
  Szzzzzzzzzzz Szzzzzzzzzz
  Szumi miś

  Aniołeczku, ukochany mój koteczku
  Księżyc wszystkie gwiazdki woła
  Magicznego, sennego pyłku pora
  Niech w mig ucieknie każda zmora

  Ref:
  Szzzzzzzzzzz Szzzzzzzzzzz
  Szumiś szumi
  Wszelkie smutki słodko tłumi
  Szzzzzzzzzzz Szzzzzzzzzz
  Szumi miś

  Niech aniołeczki opowiedzą Ci bajeczki
  A bajeczki jak morskie łódeczki
  Zabiorą Cię w snu spokojnego ścieżeczki
  Tak aby nie potrzebne były Ci chusteczki

  Ref:
  Szzzzzzzzzzz Szzzzzzzzzzz
  Szumiś szumi
  Wszelkie smutki słodko tłumi
  Szzzzzzzzzzz Szzzzzzzzzz
  Szumi miś

  link do profilu facebook https://www.facebook.com/jolanta.chec?fref=ts
  Wybieramy szumisia numer 3 z plakatu konkursowego 😉

 111. Mój facebook : https://www.facebook.com/beata.sulka.5

  Mojemu synkowi podoba się najbardziej szumiś numer 3 🙂

  KOŁYSANKA DLA MALUSZKA

  1. Śpij syneczku śpij, swe oczka słodkie zmruż.
  Opowiem Ci bajeczkę o misiu szumisiu znów.
  Szumi, szumi miś, pada, pada deszcz,
  za oknem już ciemno, więc zamknij oczka już.

  Ref:
  Śpij kochany śpij, misia przytul znów,
  swe oczka słodkie zmruż, a ja zaśpiewam Ci.
  Mięciutki szumi miś, zaszumi Tobie dziś,
  szumi, szumi miś szarobiały Krzyś.

  2. Syneczek słodko śpi z misiem szarym swym,
  a miś zabierze go w podróż nieznaną.
  Księżyc już świeci, szumią liście drzew,
  słodkie będą Twoje sny, więc śpij spokojnie dziś.

  Ref:
  Śpij kochany śpij, misia przytul znów,
  swe oczka słodkie zmruż, a ja zaśpiewam Ci.
  Mięciutki szumi miś, zaszumi Tobie dziś,
  szumi, szumi miś szarobiały Krzyś.

  3. Mój kochany śpij, szumi, szumi miś.
  Radujesz mnie, gdy słodko śpisz z szumi szumisiem dziś.
  Gdy tak pięknie śpisz, ja bardzo cieszę się.
  Śpij kochanie śpij z misiem szumiącym Twym.

  Ref:
  Śpij kochany śpij, misia przytul znów,
  swe oczka słodkie zmruż, a ja zaśpiewam Ci.
  Mięciutki szumi miś, zaszumi Tobie dziś,
  szumi, szumi miś szarobiały Krzyś.

  P.S. Mój synek chciałby wygrać szumisia numer trzy dla kuzyna, który urodzi się w lutym. Karolek już nie może się doczekać, aż go zobaczy i postanowił zaśpiewać dwie kołysanki o misiu dla swojego małego kuzynka.
  – kołysanka o misiu : https://www.youtube.com/watch?v=TWEbRIFd48o
  – kołysanka o szumisiu : https://www.youtube.com/watch?v=Z2vJR478AN0

 112. Księżyc na niebie daje Ci znać,
  Byś mój malutki już poszedł spać,
  byś zamknął oczka, uśmiechnął się,
  gdy do podusi przytulisz się.

  Ja Ci bajeczkę wnet opowiem,
  byś zapadł w piękny cudowny sen,
  Byś rano wstał szczęśliwy, że
  słoneczko wstało i woła Cię.

  Był razu pewnego Przemiły MIś,
  Co go nazwano Misio Szumiś,
  Szumiś tak rano i w nocy i w dzień
  Dzieciom darował spokojny sen,

  Lecz był też Chłopiec Księciem wołany,
  Sen jego od zawsze nieokiełznany
  Wtem Miś do małego mu uszka szepce
  Położ swą główkę na poduszeczce,

  Książe usłuchał i grzecznie czeka
  Co ten JegoMiś mu dziś zaśpiewa,
  Misio nie śpiewał lecz zaszumiał
  I książe nagle już smacznie spał

  Więc i Ty Śpij Mój Aniołku Mały
  Będą Ci misie we śnie szumiały
  więc zmruż oczęta, uśmiechnij się,
  Bo czeka na Ciebie przepiękny sen.

  Wybieramy Misia nr 3 🙂 https://www.facebook.com/magdalena.cybulska.94

 113. I
  Gdy gwiazdka do Ciebie mruga
  i nie daje Ci spać
  pomyśl o misiach Szumisiach
  bo to jest usypiająca brać
  Ref :
  Misie Szumisie , Misie Szumisie przytulcie do mnie się
  Misie Szumisie, Misie Szumisie ja często o Was śnię
  II
  Poproś mamusię niech Ci zanuci
  opowieść o Misiach Szumisiach,
  które całują dzieci oczęta
  by mogły smacznie spać
  Ref:
  Misie Szumisie , Misie Szumisie przytulcie do mnie się
  Misie Szumisie, Misie Szumisie ja często o Was śnię
  III
  Gdy brzuszek Cie zaboli,
  lub główka nie daje spać
  Gdy myśli co jutro będzie
  uparcie nachodzą Cię
  Ref:
  Misie Szumisie , Misie Szumisie przytulcie do mnie się
  Misie Szumisie, Misie Szumisie ja często o Was śnię

 114. Pierwsza gwiazdka już na niebie
  A Ty nadal nie śpisz tu
  Niosę misia wiec do Ciebie
  On utuli Cię do snu
  Ref:
  Szu-szu Szumisiu mój
  Przytul się do mnie
  Za rękę mnie złap
  Daj mi buziaka
  Usnę raz-dwa

  Jesteś taki już zmęczony
  Dziś atrakcji miałeś moc
  Zamknij oczka, Miś zaszumi
  Całą smacznie prześpisz noc
  Ref:
  Szu-szu Szumisiu mój
  Przytul się do mnie
  Za rękę mnie złap
  Daj mi buziaka
  Usnę raz-dwa

  A gdy słońce jest na niebie
  Miś się budzi obok Ciebie
  Swoje sny piękne wspominasz
  Nowy dzionek rozpoczynasz
  Lecz przychodzi czas na drzemkę
  I znów bierzesz misia w rękę
  Czy to noc czy to dzień
  Z misiem łatwiej jest o sen

 115. Szumi, szumi , szumi Miś
  Księżyc w dali świeci
  A w łóżeczkach swych wygodnych
  Śpią już smacznie dzieci

  Szumi, szumi , szumi Miś
  Noc zapada już
  A Ty aniołku oczka zmruż
  W sen się udaj swój

  Szumi, szumi , szumi Miś
  Na niebie gwiazdek sto
  Może któraś spadnie dziś
  Spełnić marzeń moc

  Szumiś nr 2 lub 4
  https://www.facebook.com/natalia.ochalska

 116. Szumiś szumi już w łóżeczku,
  Czas do spania mój skarbeczku.
  Zamknij oczka, przytul misia,
  Kolorowe sny miej dzisiaj.
  W nocy spij mój mały synku,
  Bo to czas jest odpoczynku.
  Rano wstaniesz uśmiechnięty,
  Tak wyspany, wypoczęty.
  Księżyc święci, gwiazdka mruga,
  Zmrok zapada, nocka długa.
  Mama czuwa, śpij mój mały,
  Inne dzieci też będą spały.
  W nocy spij mój mały synku,
  Bo to czas jest odpoczynku.
  Rano wstaniesz uśmiechnięty,
  Tak wyspany, wypoczęty.

  https://m.facebook.com/natalia.boch.5

  Podoba nam się szumiś z nr. 3 🙂

 117. Gdy dzień się kończy a nocka zaczyna
  Zamyka oczka mała dziecina
  A obok szumi mały miś
  Szuuuuuumiś
  Pod powiekami kotki dwa
  Mruczą cichutkie aaa
  A obok szumi mały miś
  Szuuuuuumiś
  Owieczki skaczą raz, dwa, trzy
  Dzieci już śpią, więc zaśnij i ty
  A obok ciebie mały miś
  Szuuuuuumiś

  https://www.facebook.com/anna.opilka

  Miś pierwszy dla mojego synka 🙂

 118. 1. Szumi, szumi Miś
  Szumi, szumi Miś- Tomaszowi
  Szumi, szumi Miś- Tomaszkowi
  Szumi,szumi Miś- Tomusiowi
  Ref. Szumi, szumi Miś
  Szumi, szumi Miś
  a ten Miś to Szumiś
  2. Szumi, szumi Miś
  Szumi, szumi Miś- Synusiowi
  Szumi, szumi Miś- Aniołkowi
  Szumi, szumi Miś- Tomaszkowi
  Ref. Szumi, szumi Miś
  Szumi, szumi Miś
  a ten Miś to Szumiś
  szszszszszszszszszsz

 119. Mój malutki uwielbia kołysankę „Na Wojtusia” Dlatego pokusiłam się o ułożenie tekstu pod tą melodię, tak mi się spodobało, że chyba nie skończy się na poniższych 3 zwrotkach. Marzymy o miśku nr 3. Zapraszamy do śpiewania:

  1 Dawno temu przy strumyku
  Stała chatka mała
  Kwiatów było tam bez liku
  Kolorowa cała
  W niej mieszkały trzy misiaki
  Szumisiami zwane
  Dzielne były z nich chłopaki
  I bardzo kochane

  2 Codzien rano pracowały
  W lesie i w ogrodzie
  Miodek smaczny wytwarzały
  Żyjąc z pszczółką w zgodzie
  Zasadzały wiele kwiatków
  By miała gdzie zbierać
  Pyłek smacznny z środka płatków
  Chciały pszczółkę wspierać

  3 W zamian za to dostawały
  Miodu pyszne słoje
  Które dzieciom rozdawały
  Grzecznych miśków troje
  A gdy nocka przychodziła
  To śpiewem szumiały
  Ta melodia uszom miła
  Ukoi świat cały…

  Pozdrawiam i życze Wszystkim powodzenia 😉
  https://www.facebook.com/tetsabe

 120. I
  Śpij Syneczku, oczka zmruż
  Zobacz – Szumiś zasnął już.
  Śpią pluszaki, klocki Lego,
  Tylko nie śpisz Ty – Kolego!
  Ref.
  Jak w brzuszku u mamy
  Słychać miły szum.
  Kiedy zasypiamy,
  Serduszka bum bum.
  II
  Powieczki już ciężkie,
  Rączki też, i nóżki.
  Bo już czas przytulić
  Główkę do poduszki.
  III
  Kiedy troszkę pośpisz,
  Dzionek Cię przywita.
  Co rano o Ciebie,
  Słoneczko się pyta.
  IV
  Teraz już mrugają,
  Gwiazdeczki na niebie,
  Do zabawy we śnie,
  Zapraszają Ciebie.

  Wybieram Szumisia numer 1 dla mojego Kochanego Syneczka

 121. Iwona Matelska, https://www.facebook.com/iwona.matelska, wybieram Szumisia nr 2

  Księżyc już ziewa, gwiazdka się przeciąga,
  sen do Ciebie przez okno zagląda.
  Chce wejść do twego łóżeczka,
  zamknąć Ci oczka, a później usteczka.

  Ref. Szumiś zaśnie razem z Tobą,
  będąc przyjacielem i ozdobą,
  nie musisz się bać
  możesz grzecznie spać.

  O czym chciałbyś dzisiaj śnić?
  W jakim miejscu być?
  Z kim się spotkać, z kim pobawić
  jaką przyjemność sobie sprawić?

  Ref.

  W niepogodę słońce świeci,
  ptak bez skrzydeł w górę leci,
  słonik myszy się nie boi,
  sójka szybko się stroi.

 122. 1. Aaaa aaa do snu lulają Cię kotki dwa.
  Oj, to nie ta bajka,
  Mojego synka usypiają dwa psiaki,
  Reksio i Majka.
  Z pomocą biegnie fajny Miś,
  znany wszystkim nie od dziś.
  Ref.: Dzień już skończył się,
  oczka przymykasz swe,
  tak bardzo kocham Cię.
  Lubię na Ciebie patrzeć,
  gdy tak spokojnie śpisz
  i o Szumisiu śnisz.
  2. Biegasz od samego rana
  na kochanych stópkach swych,
  słuchasz bajeczek o Misiach tych,
  one potrafią rozweselić Cię
  i od razu lepszy staje się dzień.
  Ref.: Dzień już skończył się….
  3. Szumiś towarzyszy Ci cały czas,
  przy śniadanku, obiadku oraz, gdy kolacji pora.
  Nie ma od Ciebie na jedzonko lepszego amatora.
  A to wszystko Misia zasługa,
  gdyby nie on to kołysanka nie byłaby tak długa.
  Ref.: Dzień już skończył się…
  4. Teraz oczka zmruż, bo o Szumisiu nie śpiewam już.
  Śpij dobrze Maleńki, nie bój się niczego,
  a jutro Miś przywita Cię znowu i krzyknie:
  Witaj mój Drogi Kolego! 🙂
  Ref.: Dzień już skończył się…

  Wszystkim uczestnikom Konkursu życzę powodzenia 🙂
  Pozdrawiam!
  Paulisia Kurdubska
  https://web.facebook.com/paulina.murawska.35

 123. Tytuł: Szumisiowy Sen

  1. Po całym wielkim dniu
  Spędzonych przygodach stu
  Oczka przymykasz swe
  Do łóżeczka położę Cię

  Ref. Kochany synku śpij
  Spokojnie sobie śnij
  Szumiś utuli Cię
  Nic złego nie stanie się

  2. Od pierwszych Twoich dni
  Szumiś towarzyszy Ci
  Byś sen spokojny miał
  A na dniu bawić się chciał

  Ref. Kochany synku śpij
  Spokojnie sobie śnij
  Szumiś utuli Cię
  Nic złego nie stanie się

  Kołysanka Natalia Papis

  Profil na facebook: https://www.facebook.com/natalia.plak
  Poproszę szumisia nr 3 🙂
  Pozdrawiam

 124. 1. Zaśnij już synku mój,
  bo już gwiazdy lśnią na niebie.
  Ciemno tu, cicho tu,
  przyszła pora już na Ciebie.
  Ref. Obok dziś jest Twój miś,
  miłym szumem Cię otuli.
  Będziesz śnił słodkie sny
  o kochanej swej matuli.
  2. Oczka zmruż, główkę złóż
  na poduszce w swym łóżeczku.
  Dobry sen jest tuż, tuż
  mój kochany aniołeczku.
  Ref. Obok dziś jest Twój miś,
  miłym szumem Cię otuli.
  Będziesz śnił słodkie sny
  o kochanej swej matuli.
  (Na melodię Kołysanki J.Brahmsa)

  Wybieramy misia nr 3.
  Magdalena Bieżuńska (https://www.facebook.com/magdalena.wozniak.9250)

 125. 1. Zamknij oczka mój maluszku
  podaj rączkę mój okruszku.
  Zgaśmy światło, jest już późno
  pora na nasz sen w łóżeczku.

  Ref: Szumiś miś tuli Nas do snu
  w dzień czy w nocy zapewniając sen uroczy.
  Śpij już lekko w swym łóżeczku,
  sny Twe będą miłe i przyjemne.

  2. Gwiazdki na niebie już święcą
  tak pięknie specjalnie dla Ciebie.
  Miś Ci pomoże gdy koszmary złe będziesz miał,
  w mig odgoni je w dal.

  Ref.

  3. Księżyc też mruga ukradkiem do Ciebie
  zapraszając w swe objęcia co wieczór.
  Dba tak o Ciebie zawsze w nocy
  abyś miał sny wyjątkowo piękne każdej spokojnej nocy.

  Ref.

  Weronika Klewek
  https://www.facebook.com/profile.php?id=100001130280036
  Miś numer 4 🙂

 126. 1) Coraz bliżej do poranka,
  A Ty nie śpisz, drogi synku.
  Oto Twoja kołysanka,
  Zaśnij już, kochany Szymku.

  Przygód mnóstwo miałeś dzisiaj,
  Dajmy spokój już tym psotom;
  Mocno przytul swego misia,
  Już najwyższy czas odpocząć.

  2) Już od pierwszej Twojej chwili,
  Kiedy jeszcze byłeś w brzuchu,
  Chciałabym, byśmy razem śnili,
  Śpijmy więc, mój mały zuchu.

  Przygód mnóstwo miałeś dzisiaj,
  Dajmy spokój już tym psotom;
  Mocno przytul swego misia,
  Już najwyższy czas odpocząć.

  3) Pragnę spełnić Twe marzenia,
  Tak jak Ty spełniłeś moje,
  Lecz potrzeba nam wytchnienia,
  Więc zaśnijmy już – oboje.

  Przygód mnóstwo miałeś dzisiaj,
  Dajmy spokój już tym psotom;
  Mocno przytul swego misia,
  Już najwyższy czas odpocząć.

  W przypadku wygranej chciałabym otrzymać misia z numerem 3.

 127. 1.
  Gwiazdki mrużą swoje oczka,
  By na niebie księżyc spotkać,
  Obok śpi już Miś Szumiś,
  I Ty zaśnij słodko dziś.
  A gdy przyjdzie Dziad Piaskowy
  Włożyć piękne sny do głowy
  Miękko głowę wtul poduszkę,
  Ja zaśpiewam Ci do uszka.

  Ref.
  Kiedy tylko noc nadchodzi,
  Wtedy budzą się marzenia,
  By Ci we śnie świat osłodzić,
  I fantazje do spełnienia.
  Niesie szum tych myśli kilka,
  Nagle ciszej, cicho… Pssst!
  By ta słodka, chwila, chwilka,
  Nie uciekła szybko zbyt!

  2.
  Gdzieś daleko słychać krople,
  Ktoś na dworze chyba moknie,
  A Ty w swoim ciepłym łóżku,
  Daj przytulić się poduszce,
  Kiedy Ci zaśpiewa mama,
  Że gdy mała była sama,
  Kiedy tylko deszcz zapadał,
  Dziadek bajki opowiadał…

  Ref.
  Kiedy tylko noc nadchodzi…

  3.
  Póki się nie zjawi słońce,
  Tylko gwiazdki migocące,
  Niech Ci się śnią piękne cuda,
  Długo jak się tylko uda.
  A tęczowym długim mostem,
  Do spełnienia marzeń prosto.
  Pomaszeruj pewnie, raźnie!
  Z przyjacielem Misiem właśnie.

  Ref.
  Kiedy tylko noc nadchodzi…

  _____________
  Szumiś śpiący miętowy jest piękny ^^

 128. Śpij Kochanie słodkim snem
  Szumiś ukołysze Cię
  Mama mocno Cię przytuli
  Śpij Kochanie luli,luli

  A gdy do nas zajrzy świta
  nowy dzień znów nas przywita
  wskoczysz do ulubionej koszuli
  Śpij Kochanie luli,luli

  I znów noc się nam ukłoni
  Mały miś ze stadem słoni
  Pięknie się do Ciebie wtuli
  Śpij Kochanie luli,luli

  P.S. Gramy o Szumisia nr 3

 129. Śpij syneczku kochany śpij
  na dworze już zapadł zmrok
  zamknij oczka piękne swe
  szumiś do snu otuli Cię
  Bo szumiś to fajny miś
  dzieci do snu usypiają,
  i całą noc później nad nimi czuwają,
  więc nie bój się już
  Miś złe sny przegoni
  i szumiąc Cię uspokoi
  byś sny miał już kolorowe
  Bo szumiś to fajny miś
  dzieci do snu usypiają,
  i całą noc później nad nimi czuwają, 😉

 130. Za oknem ciemno już, księżyc świeci,
  to znak, że śpią już wszystkie grzeczne dzieci.
  Szumiś pomoże zasnąć Ci,
  Poszumi, aby lepiej spało się Ci.
  Ref:
  Szu Szu Szu śpij kruszynko mała,
  Szu Szu Szu do samego rana,
  Szu Szu Szu mała kruszynko ukochana ,
  siostrzyczko misia Szumisia.
  -2-
  A kiedy w nocy przebudzisz się,
  to Szumiś ponownie utuli Cię.
  Bo Szumiś ma moc magiczną
  czuwa nad snem Twym i rodzicom pomaga w tym.
  Ref:
  Szu Szu Szu śpij kruszynko mała,
  Szu Szu Szu do samego rana,
  Szu Szu Szu mała kruszynko ukochana ,
  siostrzyczko misia Szumisia.
  -3-
  Szumiś to przyjaciel od wczesnych dni,
  pomaga zasnąć Tobie i rodzicom Twym.
  To taka przyjaźń na całe życie,
  bo dzięki niemu się do snu całą rodziną utulicie.
  Ref:
  Szu Szu Szu śpij kruszynko mała,
  Szu Szu Szu do samego rana,
  Szu Szu Szu mała kruszynko ukochana ,
  siostrzyczko misia Szumisia.

 131. Aaa aaa aaa
  Zmruż już skarbie oczka dwa,
  Mamusia Twa przy Tobie trwa,
  Miś Szumiś o Twój sen zadba.

  Ref: Szum miś misiu szumiś szum szum szum
  Trzeba już spać, księżyć mówi pa pa.

  Aaa aaa aaa
  Miś Szumiś przy Tobie czuwa,
  Koszmary odgania i gwiazdką się kłania,
  Śpij już dzieciątko aaa aaa aaa.

  Ref: Szum miś misiu szumiś szum szum szum
  Trzeba już spać, księżyć mówi pa pa.

 132. Kołysanka misia Szumisia Krzysia

  1.
  Nocka ciemna już nastała,
  Zaśnij więc dziewczynko mała.
  Przytul się do swego misia
  Szumiącego pięknie dzisiaj.
  Ref:
  Szumiś dba o Twoje spanie.
  Zamknij oczka już, Kochanie.

  2.
  Gdy na niebie gwiazdka świeci,
  Smacznie śpią już grzeczne dzieci.
  Tulisz się do swego misia,
  On Szumi dla Ciebie dzisiaj.
  Ref:
  Szumiś dba o Twoje spanie!
  Śnij spokojnie już, Kochanie.

  3.
  Śpisz aniołku, tak słodko śpisz.
  O swoim szczęściu pewnie śnisz…
  Przytul się do swego misia,
  Który śpiewa Tobie dzisiaj.
  Ref:
  Szumiś dba o Twoje spanie.
  Śpij do rana me Kochanie.

  Wybieram misia nr 4.

 133. Jakoś weny nie miałam…kołysanki wydawały mi się wszystkie takie sztuczne i myślałam, że konkurs nie dla mnie…ale zainspirowana dzisiejszym usypianiem córeczki melodia sama się we mnie tworzyła a słowa wiązały się w pasujący wprost do sytuacji tekst.
  A brzmi to tak:

  Późna już pora i czas na sen…
  Pora zakończyć ten pełny wrażeń dzień.
  Miś razem z Tobą się kładzie do łóżka,
  i słodkie „Dobranoc” Ci szepcze do uszka.

  Późna już pora i czas na sen…
  Pora zakończyć ten pełny wrażeń dzień.
  Zamknij już oczka i śnij kolorowo,
  Mis będzie czuwał byś spała zdrowo…

  Kilka razy powtórzyłam i dziecinkę swą uśpiłam 🙂 🙂 🙂
  P.S. Szkoda,że już tak późno, bo bym z melodią nagrała….

  Misia „trójkę” wybieramy, bo na małego mężczyznę w domu czekamy 🙂
  Profil na Fb: https://www.facebook.com/manuela.wardega
  Pozdrawiam.

 134. 1. Księżyc już na niebie świeci,
  spać już idą wszystkie dzieci,
  niech się już żadne nam nie wierci,

  Ref. Szumi morze,
  szumią fale,
  śpij już dzieciątko małe,

  2. Dobranocka obejrzana,
  kołderka już rozgrzana,
  niechaj śpi kruszynka mała,

  Ref. Szumi morze,
  szumią fale,
  śpij już dzieciątko małe,

  3. Zasnąć maluszek nie może,
  mama szybko mu pomoże,
  misia włączy co szumi jak morze,

  Ref. Szumi morze,
  szumią fale,
  śpij już dzieciątko małe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *