Podczas naszych zabaw z Jasiem zabaw towarzyszą nam zabawki Fisher-Price. Są one dla nas inspiracją do super zabawy. Chciałam Wam pokazać jak dzięki nim aktywizować nasze dziecko, aby rozwijał się coraz lepiej i coraz lepiej sobie radził w życiu. Ostatni już wpis z cyklu o mądrych zabawkach tym razem zajmę się.

Układankami przestrzennymi, piramidami i sorterami-które nie tylko uczą rozpoznawania kształtów i kolorów, ale wspierają rozwój poznawczy i motorykę u dziecka. A nasza druga zabawka, którą postaram się dokładnie zrecenzować to:).

Fischer Price – Kubeczki do układania

Zajmę się teraz kubeczkami do układania, które dają wiele możliwości niesamowitej zabawy. Wspaniały zestaw kubeczków może służyć do zabawy w wannie, na podłodze, a nawet w piaskownicy. Z kubeczków można także układać piramidkę. Kubeczki również można układać według wielkości ewentualnie kolorów. Na spodzie każdego kubeczka znajduje się wizerunek jakiegoś zwierzątka. Producent podaje, że zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku 1,5-5 lat. Jednak ja swojemu synkowi kupiłam je jak miał 7 miesięcy i od tego czasu sprawdzają się idealnie. W pudełku znajduje się 8 kubeczków w 4 kolorach.

Moja opinia o produkcie

Nigdy w życiu bym nie przypuszczała, że tak prosta zabawka może zająć dziecko na tak długo! Mój synek od kilku miesięcy bawi się kubeczkami od około 4 miesięcy samodzielnie buduje z nich wieżę, a potem największa frajda jest z burzenia jej, bo tak właśnie dziecko uczy się rozpoznawania świata. Naprawdę bawimy się nimi na różne sposoby, w wodzie, w piasku i wiele innych.  Kubki są wykonane z bardzo solidnego i trwałego tworzywa. Zabawka skłania dziecko do myślenia i poprawia zdolności manualne. Są one bardzo łatwe w czyszczeniu.

Co ciekawe jak na Fischer Price jest to naprawdę tania zabawka. W Rossmanie zapłaciłam za nią 18 zł, czyli praktycznie tyle, co nic. Jest to właśnie ta ostatnia 3 zabawka z Fischera, na której uczyliśmy się z Jasiem kolorów, i mimo iż on jeszcze nie mówił potrafił wskazać  prawidłowy kolor. Ta zabawka odgrywała bardzo ważną rolę w poznawaniu właśnie kolorów, na początku tych podstawowych, ale jest to przełom w rozwoju naszego maluszka. To wspaniała zabawka, która może zachęcić niejednego „maluszka ” do kąpieli. A teraz kilka fotek z naszych zabaw kubeczkami. Dodatkowa ich zaleta to, że po złożeniu zajmują naprawdę malutko miejsca.

IMG_4980

IMG_4984K

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *