Rozwój poprzez zabawę z Fischer Price – Dwujęzyczny Szczeniaczek Uczniaczek

Zabawka   to narzędzie, dzięki któremu dziecko w rewelacyjny i naturalny sposób odkrywa i siebie, i świat który otacza go dokoła. Ale najważniejsze to, że wspiera ona  jego rozwój intelektualny. Przeważnie to  my rodzice mamy wpływ na to jakimi zabawkami bawią się  nasze dzieci.  Ale najważniejsze to że wspiera jego rozwój i rozwija wyobraźnię.  Uważam,  że mądra zabawka to połowa sukcesu w rozwoju naszego malucha. Najważniejsze żeby zabawki, które kupujemy czy to dla własnych dzieci czy dla kogoś z rodziny, znajomych były zaprojektowane z rozmysłem, oraz uwzględnieniem potrzeb i umiejętności dzieci w danym  wieku.  Oczywiście nie możemy zapominać o tym, by znaleźć czas na zabawę tymi zabawkami i nauczeniem i pokazaniem dziecku jak to robić. Ważnie jest również, by   były one  wykonane z bezpiecznych materiałów i posiadały atesty bezpieczeństwa.

Rozwój poprzez zabawę z Fischer Price – Dwujęzyczny Szczeniaczek Uczniaczek:

  • Wspiera zdobywanie nowych umiejętności,
  • zachęca dziecko  do wysiłku intelektualnego,
  • ale również do wysiłku fizycznego,
  • wspiera rozwój  emocjonalny,  społeczny i motoryczny,
  • wspiera rozwój poznawczy u maluchów i ciekawość świata,
  • stymuluje zmysły oraz kształtuje i rozwija mowę dziecka.

Przedstawię kilka propozycji  mądrych zabawek:

Dla najmłodszychzabawki grające, piszczące i mówiące, czyli wydające dźwięki;  pluszaki o ciekawej fakturze i kolorach – które stymulują wielozmysłowo.  Poprzez doświadczenie dziecko poznaje właściwości przedmiotów, odkrywa świat, a angażując zmysły, uczy się własnego ciała, ćwiczy motorykę małą i dużą.

Układanki przestrzenne, piramidy, sortery -które   nie tylko uczą rozpoznawania  kształtów i kolorów, ale wspierają rozwój poznawczy i motorykę u dziecka.

I w tym miejscu na razie się zatrzymam. Bo można by tu jeszcze wymieniać dużo właściwości mądrych zabawek a ja opiszę teraz 3 konkretne zabawki. Pierwsza z nich to nasz ulubiony szczeniak.

Dwujęzyczny Szczeniaczek Uczniaczek z Fisher Price

Jest to nowa wersja znanej już zabawki Szczeniaczek Uczniaczek, która tym razem komunikuje się z dzieckiem zarówno w języku polskim jak i angielskim. Zarówno słowa jak i piosenki są w języku polskim i angielskim. Z tą przytulanką można grać, śpiewać i wspaniale bawić się! Nasz maluch nauczy się z nią abecadła, liczenia, nazw części ciała z dziesięcioma ulubionymi piosenkami! Szczeniaczek potrafi zająć dziecko naprawdę na długo. Tak jest w  przypadku mojego synka który potrafi czasem bawić się nim naprawdę długo czasem 30-40 minut co w przypadku 16 miesięcznego dziecka jest naprawdę dużym osiągnięciem.

Ma bardzo duży wpływ na rozwój  zdolności manualnych, umysłowych  i umuzykalnia nasze dziecko. Piesek zachęca dziecko do bliskiego kontaktu z nim, odwzajemnia uściski ciepłymi słowami i potrafi cieszyć się z przytulania. Choć  potrafi również ni z tego ni z owego o 2 w nocy powiedzieć np. „Pobawisz się ze mną” , albo Jesteś moim przyjacielem” a to czasem potrafi wybić ze snu.  Zabawka ta posiada dwa interaktywne ustawienia. Pierwsze z nich  to „czas na naukę”. Po wciśnięciu tego przycisku dziecko uczy się abecadła, liczenia, kolorów, części ciała oraz słucha edukacyjnych piosenek. Zaś w przypadku drugiego ustawienia występują muzyczne gry i zabawy. Co u mojego synka wywołuje bardzo dużą chęć do tańczenia i mówienia ze szczeniakiem.  Duży plus dla tej zabawki, Jaś ma 16 miesięcy a rozpoznaje kolor zielony, czerwony żółty i niebieski.

Co więcej piesek posiada również dwa ustawienia, jeżeli chodzi o sposób nauki:

1. Wczesnoszkolny:
– Pomaga dziecku poznać części ciała
– Zapoznaje dziecko z alfabetem, kolorami i liczeniem
– Sprzyja poszerzaniu słownictwa o nazwy przedmiotów, liczby, litery i kolory
– Zachęca do rozwiązywania problemów
– Dziecko musi dowiedzieć się, jak uruchomić odtwarzanie piosenek i zwrotów

2. Z  życia codziennego szczeniak :
– buduje poczucie bezpieczeństwa, maluch uczy się przytulania i wyrażania przyjaznych uczuć w stosunku do innych osób czy zabawek (mam na myśli wszystkie misie które mamy w domu są bardzo przez synka tulone),
–  dotrzymuje towarzystwa i skłania do społecznej interakcji -moim zdaniem dziecko jest bardziej odważne i śmiałe w zawiązywaniu  kontaktów z rówieśnikami,
–  prezentuje nowe zagadnienia związane ze znanymi dziecku rzeczami,
– umożliwia maluchowi  skojarzenie wyrazów z obrazkami oraz zachęca dziecko do nauki przez śpiew, taniec i zabawę.

Fisher-Price to pierwsza marka, która wprowadza kompletne portfolio zabawek dwujęzycznych! Uważam, że im szybciej dziecko rozpocznie naukę angielskiego, to znaczy osłucha się z tym językiem tym większa szansa, że będzie nim biegle władało w przyszłości  a  w tym przypadku mamy naukę angielskiego w połączeniu z zabawą. W dwujęzycznych zabawkach Fisher-Price maluszek, włączając słowa i melodyjki, poprzez zabawę i bez wysiłku opanowuje swoje pierwsze angielskie słowa. W każdym przypadku słowo lub piosenka jest odgrywana najpierw w języku polskim, a następnie w angielskim, co ułatwia dziecku przyswojenie znaczenia obcojęzycznych wyrazów jak już jest na takim etapie rozwoju. W skrócie mogę napisać, że jest to jedna z najlepszych zabawek dla synka, które do tej pory kupiliśmy.

Kupiliśmy ją, jak Jaś miał 5 miesięcy i służy nam do dzisiejszego dnia i cały czas jest na topie. Ja bardzo polecam tę zabawkę. Mój synek ją uwielbia. A piosenki szczeniaczka uczniaczka śpiewam synkowi podczas spacerów, bardzo je lubi, szczególnie pana pająka i ciastko są  bardzo proste do zapamiętania i łatwo się je zapamiętuje. Piosenki są super tak jak zabawa w przyciskanie łapek i świecącego serducha  🙂 U nas jest to również super kompan wszystkich podróży i tych krótkich i tych naprawdę długich.

Zalety które  mogę wymienić

–  Fajna kolorystyka, ciekawe i żywe kolory przyciągające uwagę maluszka.
–  Miły w dotyku a materiał z którego wykonano zabawkę, jest łatwy do czyszczenia.
–  Moduł w środku ma wgrana  dużą ilość melodyjek.
–  Dźwięki uruchamiają się po lekkim naciśnięciu, więc dziecko nie ma problemu z uruchomieniem zabawki.

IMG_4991

Wad się nie doszukałam a testujemy ja naprawdę bardzo długo, bo już ponad rok. Choć może to, że jest  bardzo czuły, czasami włącza się w nocy pod wpływem silniejszych ruchów powietrza, bądź delikatnego dotyku. Jednak czy to można uznać za  wadę  ta jego wieczną gotowość  do zabawy.   Jeżeli chodzi o cenę uważam że nie jest ona zbytnio wygórowana, ja się dobrze poszuka zabawkę można kupić  już poniżej 100 zł. Może być to fajny pomysł na prezent.

One thought on “Rozwój poprzez zabawę z Fischer Price – Dwujęzyczny Szczeniaczek Uczniaczek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *