Dziś zabieramy Was w podróż do mroźnej krainy z  LEGO City Arctic.  We wpisie znajdziecie przepis na sztuczny śnieg do zrobienia w domu. Kreatywność, rozwój i dobra zabawa dla każdego. Klocki LEGO znają dzieci na całym świecie. Osobiście nie znam dziecka, które nie lubiłoby układać klocków. To zabawki ponadczasowe. Podczas układania klocków można poruszać różne tematy związane z Arktyką.  U nas klocki cieszą się zainteresowaniem. LEGO są niezwykle trwałe, kreatywne i wciąż na topie. Chyba nie ma możliwości, by znudziły się dziecku! To bardzo wiele możliwości zabawy i budowania coraz to nowych budowli.

W co się bawić z przedszkolakiem

Wśród zestawów LEGO można wybierać do woli. Dzięki nim możecie przenieść się do świata dziecięcej magii i przygody. Dziś zapraszamy Was, na Arktykę, może z nami zainteresujecie się zwyczajami mieszkańców i poznacie zamieszkujące tam zwierzęta w tym tygrysa szablozębnego. My bardzo chcielibyśmy poznać mamuta:)

Klocki to  zabawki, które łączą pokolenia i rozwijają wyobraźnię na maxa. Zna je chyba każdy przedszkolak. To mnóstwo elementów i nieograniczone możliwości budowania. Z pewnością każde dziecko prędzej czy później ma z nimi do czynienia. Chciałabym Wam pokazać zestawy LEGO City, które nas zafascynowały. Wciąż na topie są zestawy LEGO Disney Princess.

 układanie klocków LEGO city arctic instrukcja recenzja

Uwielbiam patrzeć, jak mój 5-latek z uwagą i skupieniem przygląda się instrukcji. Jestem pod wrażeniem, jak sprawnie łączy kolejne elementy tworząc nowe budowle, pojazdy i postacie. Klocki są ideale do zabawy z każym. Z rówieśnikami, rodzeństwem, dziadkami  lub rodzicami. Ja uwielbiam Lego i razem z Jasiem mogę przy nich siedzieć godzinami.

Najlepszy prezent na święta

Zestawy LEGO  City Arctic dla małego odkrywcy?

LEGO City Arctic prezent na mikołajki
LEGO City Arctic dla małego odkrywcy

Twój mały podróżnik marzy o przygodach, postaw na LEGO City Arctic. Jasiek jest zafascynowany zwierzętami. Bardzo go interesuje życie na lodowcu. Zadaje mi wiele pytań związanych z życiem na innych kontynentach, różnic temperatur itp. Fascynuje go, jak można żyć na mrozie w krainie lodowców. Wiem, że skrycie marzy o dalekich podróżach, między innymi marzy mu się Afryka i właśnie Arktyka. Poranne przymrozki pomagają mu zrozumieć różnicę temperatur. Choć ostatnio stwierdził, że na chwilę chciałby się tam znaleźć, ale nie za długo. Jest chyba po mamusi okropnym zmarzluchem.
Mam nadzieję, że w jego życiu nie zabraknie czasu na podróżowanie. I być może, kiedyś spełnią się jego marzenia.

Lego Arctic „Arktyczny łazik lodowy”

Arktyczny łazik lodowy

Etap fascynacji Arktyką wzbudziły klocki z serii   LEGO City Arctic. Pierwszy z nich to mały zestaw„Arktyczny łazik lodowy” a w nim pojazd z otwieranym kokpitem z miejscem na mini figurkę z ruchomymi nogami i przegubowym wysięgnikiem. Składanie tego wydawało mi się mega trudne, Jasiek pokonał to dosłownie w mgnieniu oka. W zestawie znajduje się bryła lodu z wyjmowaną częścią z przezroczystych niebieskich klocków, w której znajduje się chomik- szczur czy jak go tam zwał. W każdym razie to figurka gryzonia.

lego city arctic recenzja

  • Zestaw zawiera też minifigurkę LEGO.
  • Lodowy łazik, który ma ruchome nogi i otwierany kokpit oraz przegubowy wysięgnik z otwieranym chwytakiem.
  • Bryła lodu ma wyjmowaną część z przezroczystych niebieskich klocków, w której znajduje się figurka gryzonia.
  • W zestawie minifigurka badacza Arktyki i figurka gryzonia.

W zestawie są odatkowe akcesoria takie jak: kubek i piła.

  • Lodowy łazik ma ok. 13 cm wysokości, 15 cm długości i 14 cm szerokości.
  • Bryła lodu ma ok. 3 cm wysokości, 5 cm szerokości i 5 cm głębokości.

Lego Arctic „Arktyczny samolot dostawczy”

Lego na śięta Lego Arctic „Arktyczny samolot dostawczy"
Lego Arctic „Arktyczny samolot dostawczy”

Drugi to „Arktyczny samolot dostawczy”, czyli samolot z otwieranym tylnym lukiem, do którego można zapakować skrzynie. Samolot ma  specjalne podwozie z nartami oraz lodołamacz z obrotową kabiną, obracającą się piłą. Zestaw dopełnia skuter lodowy i „zamarznięty” tygrysa szablo zębny. U nas naprawdę zamarznięty. Zestaw ten zawiera aż cztery minifigurki LEGO.

Lego Arctic „Arktyczny samolot dostawczy"

  •  W zestawie znajdują się cztery minifigurki: badacz Arktyki, arktyczny pilot, dowódca wyprawy i kierowca, a także figurka tygrysa szablozębnego.
  • Samolot transportowy z otwieranym tylnym lukiem i podwoziem z nartami.
  • Lodołamacz z otwieraną i obracającą się kabiną oraz przegubowym wysięgnikiem z obracającą się piłą, na czterech gąsienicch. To właśnie z nimi Jaś początkowo miał największy problem podczas składanie.
  • W zestawie znajduje się również skuter lodowy z minifigurką,
  • oraz tygrys szablozębny w lodowej bryle.

mroźnej krainy z  Lego City Arctic.

Na wyposażeniu są dodatkowe akcesoria takie jak: piła, dwie latarnie, dwie skrzynie załadunkowe, laptop, radio i rakiety śnieżne. Po złożeniu lodołamacz ma ok. 12 cm wysokości, 25 cm długości i 11 cm szerokości, a góra lodowa ma ok. 8 cm wysokości, 12 cm szerokości i 10 cm głębokości.

Lego Arctic i Arktyczny samolot dostawczy"

Początkowo składanie ich wydawało mi się dość skomplikowane, jednak wciągnęłam się w to na maxa. Czas spędzany na wspólnej zabawie, która angażuje zarówno dorosłych, jak i dzieci to nie zapomniane chwile i budowanie więzi z dzieckiem. Zestawy z serii Ekspedycja badaczy są genialne, a jest ich więcej. Jasiek całkowicie przepadł w zabawie w arktycznej krainie. Ja dodatkowo chcąc urozmaicić mu zabawę, zamroziłam mu figurki w bryle lodu, którą miał za zadanie rozkruszyć. Zamrażarka u nas ostatnio pracuje na zwiększonych obrotach. Ciągle znajduję w niej jakieś zamrożone stworki. To była wspaniała zabawa.

Zamrażamy LEGO

W zabawie doskonale sprawdza się też sztuczny śnieg, który możecie zrobić według tego przepisu-klik. Dla dziecka to doskonała zabawa i rozwijanie zmysłów dziecka. Zobaczcie sami, jak np. w ubiegłym roku w połączeniu z klocami i figurkami LEGO Duplo udało się nam stworzyć świetną zimową aurę. Jasiek uwielbia takie zabawy i często mnie na nie nakręca. Są one dla nas inspiracją do wielu opowieści i wyszukiwania ciekawostek na temat tego kontynentu.

Przepis na sztuczny śnieg

A teraz coś dla Was i Waszych dzieci, czyli sztuczny śnieg. Do wykonania sztucznego śniegu potrzebujecie:

Jak się bawić Lego

  • około 10 opakowań sody oczyszczonej po 100 gram,
  •  pianka do golenia około. 300 ml
  • miseczka, podstawka na stół i łyżka do wymieszania.

Do miski należy wsypać sodę i bardzo powoli dodawać piankę do golenia. Składniki należy wymieszać, by zrobić śnieżną masę. Sztuczny śnieg dodatkowo można zabarwić na dowolny kolor, przy użyciu spożywczych barwników. Przygotowana śnieżna masa jest lekko chłodna, można ją na kilkadziesiąt minut wstawić do lodówki, wtedy będzie naprawdę chłodny i będzie przypominał prawdziwy śnieg.  Zachęcam do zwerknięcia na wpis pt: „LEGO Duplo — niekończąca się lista pomysłów na zabawę z dzieckiem.  w którym znajdziecie sporo  pomysłow na wykorzystanie klocków LEGO do  zabawy i nauki.

Kreatywność, rozwój i nauka przez zabawę

Najlepsze lego dla przedszkolaka

Klocki to zabawki, które gwarantują rozwój na różnych płaszczyznach. Z pewnością rozwijają wyobraźnię i kreatywność, ale to chyba już wszyscy wiedzą. U nas są użyciu niemal codziennie. Z innych zabawek edukacyjnych mogę wymienić atlas świata, interaktywny globus, książki o zwierzętach, elementarz do nauki czytania, klocki LEGO oraz gry planszowe i puzzle.

Najlepsze klocki dla chłopca

Chciałabym też wspomnieć, że od czasu kiedy mamy globus interaktywny a będzie to już ponad rok, wiedza u Jasia o świecie, krajach i kontynentach jest ogromna. Często też zaskakuje nas nowymi informacjami. Ja również przypominam sobie niektóre zagadnienia. Uwielbiam, kiedy zdaje mi pytania i uwaga, już kilka razy mnie zagiął swoją dociekliwością. To genialne narzędzie, zabawka, która pozwala dziecku podczas zabawy poszerzać zakres wiedzy z geografii, przyrody i historii.

Podczas zabaw poszerzamy jego wiedzę o świecie. Wciąż poszukujemy ciekawostek o kontynentach, państwach, zwierzętach i zamieszkującej ich ludności. Wspólne zabawy podczas składania zestawów były zachętą do zadawania pytań. A tych chyba nigdy nie będzie końca? Dzieciaki są bystrzaki, ja to wiem. Chłonne wiedzy o otaczającym je świecie.

Zabwa Lego rozwija

Skąd pochodzą klocki LEGO?

 Pierwszy rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku, w ciągu następnych lat przedsiębiorstwo stopniowo poszerzało asortyment. Sposób łączenia klocków został opatentowany 28 stycznia 1958.  Grupa Lego powstała i wciąż ma siedzibę w Billund. W roku 1968 tuż obok siedziby firmy powstał pierwszy Legoland.

Klocki wymyślone zostały prawie 70 lat temu. Klocki te od lat cieszą się niezmienną popularnością. Chyba od razu podbiły serca dzieci i rodziców. Służą nie tylko zabawie, ale i nauce! Z pewnością rozwijają twórczość, wyobraźnię, i kreatywność. Zestawy LEGO rozwijającą wyobraźnię, gwarantującą ciekawie spędzony czas np. w towarzystwie rodziców i koleżanek i kolegów. Z pewnością zabawa klockami korzystnie wpływa na umiejętności matematyczne i poznawcze. Zauważam to na własnym dziecku. Zabawa w szukanie różnic, szukanie takich samych klocków, grupowanie kolorami itp.

Układanie klocków to ogrom korzyści dla naszych dzieci! Uczą cierpliwości, logicznego myślenia i kompromisu. O współpracy i negocjacjach, jakie podczas budowania u nas w domu mają miejsce, mogłabym pisać epopeje, kiedy Jasiek ma swój własny na zbudowanie czegoś, nie ma zmiłuj, musi być po jego myśli i według jego koncepcji. Więc wtedy ćwiczymy umiejętność kompromisu.

Mają ogromny wpływ na rozwój motoryki małej u dziecka. A co najważniejsze, wspólne zabawy klockami budują więź dziecka z rodzicem. Na początku z pewnością dziecko będzie potrzebowało naszej pomocy, by opanować instrukcję i złożyć bardziej skomplikowane elementy. I tu pełne zaskoczenie z mojej strony. Nasze zestawy LEGO Arctic Jasiek od początku do końca, poza gąsienicami, przy których mu pomagałam, złożył zupełnie samodzielnie. Szczerze to nawet nasz cierpliwy tatuś wymiękł podczas składania.

ARKTYCZNE LEGO

Marzeniem Jasia na gwiazdkę, jest zestaw z mamutem. W zestawie poza dużą figurką mamuta znajduje się m.in. dźwig z ruchomym wysięgnikiem, platformą i przyczepą oraz mobilne laboratorium z radarem i otwieranymi drzwiami. Dzięki  układaniu LEGO mój syn zaczyna interesować się pojazdami to dla nas (szok).  Wprawdzie zwykłe samochody go nie interesują, ale to ogromny postęp. Będzie to prezent składkowy, ale często tak właśnie kupujemy droższe prezenty dla dzieci. Klocki nas nigdy nie zawodzą! Z pewnością „łączą pokolenia” często układamy je całą rodziną!

LEGO,  ideany prezent na każą okazję!

Mikołajki i Święta już tuż, tuż! Te zestawy uwielbia mój Jasiek, z pewnością na listę pomysłów na tegoroczny prezent gwiazdkowy trafi LEGO City Arctic  arktyczna baza mobilna. Już nie mogę doczekać się tych świąt, tak mnie wkręciła ta zabawa. Klocki Lego są zawsze trafionym pomysłem na prezent. Myślę, że klocki zawsze będą idealnym prezentem dla dziecka na urodziny, imieniny, Mikołajki lub bez okazji. Z pewnością znajdą się w tym roku pod naszą choinką.

Dajcie znać, czym aktualnie interesują się Wasze dzieci i czy chętnie układają klocki?

*Wpis powstał przy współpracy z LEGO

20 thoughts on “Lego City Arctic i podróż do mroźnej krainy + przepis na sztuczny śnieg”

  1. Wszyscy w naszej rodzinie uwielbiamy zabawę klockami, a zwłaszcza lego, raz na jakiś czas musimy kupić zestaw, tak dla rodzinnej zabawy. 🙂

  2. Rozala pokochała lego jak tylko je poznała. Ja taka miloscia nie palam, bo jednak jestem ta osoba w domu, ktora musi pilnowac by Florka nie dorwala sie do jakiegos zagubionego klocka. No i ukladac tez nie lubie, wiec Rozalka bawi sie lego z tata 😉

  3. Imponujące LEGO! Widziałam już kilka Waszych zestawów klockow. Świetne są a ja nadal nie wiem jakie wybrać Tośkowi. My robimy sztuczny śnieg albo ze środka pieluch jednorszowych-jest tam taki proszek, albo z mąki ziemniaczanej i pianki do golenia 🙂

  4. Zawsze się zastanawiam czy przyjdzie taki czas, że Lego wreszcie się nam znudzi, bo już od dobrych kilku lat zestawy Lego znajdują się na listach prezentów chłopaków i niezmiennie przynoszą taką samą radość 🙂

  5. U nas w zeszłym roku był pod choinkę zestaw z tej serii, w którym był lodołamacz, psi zaprzęg, stacja polarna i takie tam, i chyba cieszył mnie on bardziej niż syna, bo uwielbiam polarne klimaty 🙂

  6. W tym roku zdecydowałam, że przyszła pora a Lego. Do tej pory chłopcy dostawali wyłącznie zestawy Duplo. Wybrałam pojazdy ratunkowe dla dzieci w wieku 5+ no i ciekawa jestem reakcji pod choinką 🙂

  7. Sztuczny śnieg – właśnie tego szukałam. U nas lego jeszcze nie wchodzi w grę. Jakoś Oliviera nie wciaga układanie konkretnej rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *