W urządzaniu pokoju nastolatka bardzo ważna jest jedna zasada. Im mniej mebli na małej powierzchni tym lepiej. Dużą uwagę należy również zwrócić na oświetlenie, które przy siedzeniu nad książkami i odrabianiu lekcji jest bardzo ważne. Fantastycznie byłoby gdyby biurko mogło stanąć w miejscu gdzie teraz stoi zabudowana szafka. Jednak to nie taka prosta sprawa, ponieważ w niej jest ukryty kaloryfer. Na razie remont pokoju Kacpra jest jeszcze w fazie planów, projektowania. Choć powiem Wam, że spełnić oczekiwania mojego syna nie jest łatwo. Omawiamy różne warianty, nawet zastanawiałam się nad zamianą pokoi, ale to chyba na razie odpada.

Szukamy, przeglądamy katalogi, mierzymy, myślimy i ciągle brakuje nam ostatecznego pomysłu jak to ma wyglądać w rzeczywistości. Kacper jest za meblami z Ikei, do mnie to jednak ostatecznie nie przemawia. Co nie oznacza, że nie lubię tego sklepu, bo lubię i to bardzo. Ale z ich oferty interesują mnie raczej dodatki, ewentualnie drewniane zabawki dla młodszego synka, które on po prostu uwielbia. Mamy kilka z nich w swojej kolekcji. Jednak meble do Pokoju Kacpra wolałbym zrobić na zamówienie. Tak by były przemyślane i tak by można było wykorzystać każdą wolna przestrzeń, w małym przecież pokoiku jednocześnie się nie zagracając meblami wpasowywanymi na siłę.

Projekt nr 1, dosyć ciekawy.  Jednak po dłuższej analizie i kolejnych pomiarach  stwierdziliśmy, że Kacpra pokój jest jednak za mały.

http://www.funkydiva.pl/2012/10/07/urzadzamy-pokoj-dla-nastolatkow/
funkydiva.pl/2012/10/07/urzadzamy-pokoj-dla-nastolatkow

A to drugi projekt, który w naszym przypadku sprawdziłby się bezbłędnie. Wymagałoby to trochę pracy i zmian oraz zamówienie kilku potrzebnych mebli. Na pewno trzeba było by zamówić łóżko i komodę z półkami, którą możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

pokoj-dla-nastolatkow-16
funkydiva.pl

Rewelacyjne rozwiązanie z tablicami do ścierania. Łóżko, które  znaleźliśmy tu http://kdcmeble.com/pl/lozka-dla-dzieci/ w naszym przypadku po rozebraniu szafek pod oknem idealnie by się zmieściło. Można było by wykorzystać  szafę, która już  tam stoi i na jej podstawie zrobić otwarty regał na książki. Rewelacyjna komoda z dużą ilością  półek, szuflad. Kolorystyka idealnie pasująca do mojego syna. Ciemne meble, półka nad łóżkiem którą, już mamy trzeba było by tylko pokombinować i przenieść ja na druga stronę  pokoju.

Tak wygląda jego pokój teraz, bardzo denerwują mnie walające się wszędzie książki, długopisy, ubrania i inne pierdoły. Może taka zmiana w jakiś sposób wpłynęłaby na Kacpra i  na utrzymywanie porządku w swoim pokoju.

IMG_8464

Najbardziej chyba jednak denerwuje mnie, to przy jakim świetle od odrabia lekcje, a więc przy takiej maleńkiej lampce. Która daje światła tyle, co nic. A gdyby biurko ustawić tak jak na projekcie nr 2 to miałby bardzo dobrze oświetlenie naturalne.

A Wam, który projekt bardziej przypadł do gustu?

12 thoughts on “Jak urządzić pokój nastolatka?”

  1. Drugi – z całą pewnością 🙂
    Tylko musisz się liczyć z tym, że może się bardzo kurzyć od używania kredy 🙂
    My jeszcze półtora roku i będziemy robić pierwszy własny pokój Hani, już nie mogę się doczekać 🙂

  2. drugi jest super, tylko nie tablica na kredę. wszystko będzie brudne z tej kredy. tablica to super sprawa ale w jakiejs innej formie moze.

  3. Ważne by planując remont takiego pokoju wraz z wymianą mebli zapytać się o zdanie osoby, która będzie mieszkała w tym pokoju. W przypadku mojego syna mój syn postawił na styl dość muzyczny, na ścianie chciał mieć napis blues and rock. Kolor ścian biały. Łóżko kupiliśmy mu z szufladą. W przypadku resztę aranżacji pokoju to musieliśmy mu zamontować taką mała biblioteczkę na książki, gdyż dużo czyta książek. W przypadku biurka i krzesła to postanowiliśmy, że znajdzie się jak najbliżej okna w celu jak największego dostępu do naturalnego światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *