Odpowiednie nawodnienie niemowląt i małych dzieci to bardzo ważne zagadnienie, zarówno dla zdrowia, jak i samopoczucia, stąd konieczność podstawiania maluchom i starszakom wody. Jeżeli chodzi o soki, powinny one być starannie wybrane i zarezerwowane tylko dla dzieci starszych. Zrezygnuj ze słodzonych napojów z dodatkiem konserwantów i barwników. Postaw na naturę!

Marka Helpa zaprezentowała rodzicom zdrową alternatywę dla sklepowych soczków oraz coś innego niż woda. Kolorowe smoothie dla dzieci na pewno nie zastąpią wody, ponieważ są raczej formą przekąski – gaszą nie tylko pragnienie, ale też zaspokajają apetyt.

co dawać dzieciom do picia?

Przekąska w płynnej formie

Zwykły soczek, a nawet woda nie są w stanie efektywnie zaspokoić apetytu dziecka. Starszak będący w ciągłym ruchu potrzebuje dodatkowych kalorii, aby mieć energię potrzebną do uprawiania sportu, psot i niekończącej się zabawy. Jak możesz mu ich dostarczyć? Wybierając naturalne kolorowe smoothie, które:

  • stanowi połączenie musów i soków wyciskanych z owoców z kaszką,
  • nie zawiera cukrów, barwników ani sztucznych aromatów,
  • ma starannie opracowaną ilość węglowodanów,
  • do złudzenia przypomina świeży domowy koktajl,
  • ma przepyszny, lekko słodkawy smak, intensywny kolor oraz ładny zapach zachęcający do skosztowania przysmaku.

Jak widzisz, smoothie dla dzieci może być nie tylko napojem, ale też pełnowartościową przekąską idealną na drugie śniadanie lub podwieczorek. Co szczególnie ważne, jest dostępna w takiej formie, że zabierzesz ją ze sobą wszędzie i podasz dziecku np. w terenie. Szklana butelka z zakrętką gwarantuje szczelność oraz zachowanie pysznego, pełnowartościowego smaku napoju.

Kolorowe piciu – kaszka z owocami w płynnej formie

Kolorowe piciu Helpy to jedna z ciekawszych propozycji na rynku, która na pewno przykuje uwagę rodziców. Jeżeli szukasz dla swojej pociechy tego, co najlepsze i nie jest Ci obojętne, co je i pije Twoje dziecko, postaw na przekąski polskiej marki. Dorosłych zachwycą wyselekcjonowanym składem oraz staranną produkcją, a serce najmłodszych zdobędą wyjątkowym smakiem, kolorem i zabawną etykietą na opakowaniu.

Maluchowi na pewno nie znudzi się smak pysznej przekąski, ponieważ jest ona dostępna w dwóch wersjach:

  • czerwonej – truskawka, jabłko, aronia, pomarańcza, banan,
  • żółtej – banan, morela, gruszka, jabłko.

Każda z nich ma gęstą konsystencję, ponieważ powstaje z przecieru owocowego z dodatkiem kaszki. Jest to wartościowa samopsza, czyli jedno z najstarszych polskich zbóż o wielu walorach smakowych i odżywczych. Połączona z wyselekcjonowanymi owocami smakuje pysznie, pięknie pachnie i skutecznie zaspokaja głód między posiłkami.

Potraktuj soczek ze zbożowym dodatkiem jako pełnowartościową przekąskę dla swojego dziecka. Na pewno taka forma podania spotka się z jego zainteresowaniem. Pamiętaj jednak, że podstawą w nawadnianiu młodego człowieka, podobnie jak u dorosłych, jest czysta woda i to ona powinna być głównym napojem w codziennej diecie.

Co Wasze dzieci piją najchętniej? U nas podstawą jest woda i świeżo wyciskane soki. Z musów w tubkach korzystamy zazwyczaj na wyjazdach.

2 thoughts on “Co dawać dzieciom do picia?”

  1. U nas króluje woda, do której latem dołączają koktajle owocowe, a zimą uzupełniają ją herbaty ziołowe. Na musy w formie płynnej (i w ogóle w każdej formie) córka nawet nie patrzy;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *